Spłonął kurnik (ZDJĘCIA)

Udostępnij
Tweet

W środowe przedpołudnie doszło do dwóch dużych pożarów na terenie naszego regionu. Najpierw zapalił się kurnik w miejscowości Chlewo (gm. Grabów nad Prosną), a później w zakładzie stolarskim w Głuszynie.

Do pierwszego zdarzenia zadysponowano 12 zastępów straży pożarnej. Jednostki dojechały przed godziną 8 rano. Już wtedy całkowicie objęty ogniem był budynek inwentarski.

Ratownicy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych podali 3 prądy wody w natarciu na pożar. W trakcie gaszenia usunięto palącą się słomę z budynku, którą przelano dodatkowo wodą. Wprowadzono wentylację mechaniczną oraz obiekt sprawdzono kamerą termowizyjną w celu wykluczenia zarzewi ognia.

W działaniach brało udział 7 zastępów z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Ostrzeszowie oraz 5 zastępów z Ochotniczych Straży Pożarnych w Grabowie nad Prosną, Bukownicy, Kaliszkowic Kaliskich oraz Marszałek.

W drugim zdarzeniu w miejscowości Głuszyna na terenie zakładu stolarskiego, podczas próby dołożenia opału do pieca nastąpiło buchnięcie zawartości pieca na zewnątrz. Jeden z pracowników natychmiast powiadomił strażaków. Zanim jednak dojechali, sytuacja była już opanowana.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Po kłótni wskoczyła do rzeki. Była reanimowana
Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Koziabródka-Wojewoda Łęczycki.
2 miesięcy temu

Ratownicy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych podali 3 prądy wody w natarciu na pożar. Jakaż dynamika akcji i groza tego zdarzenia zarazem.

tusk
2 miesięcy temu

Działki na których Niemiec chce stawiać wiatraki nie są własnością Polaków .

Bibrus
odpowiada  tusk
2 miesięcy temu

RFN nie jest państwem niepodległym. To spółka zarządzana przez Jankesów.

Andre
odpowiada  tusk
2 miesięcy temu

Wiatraki dobra sprawa..

jurgo
2 miesięcy temu

To jojek tero nie bydzie?

5
0
Napisz co o tym sądziszx