Będą budować psychikę dziecka od nowa

Udostępnij
Tweet

Nowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna to najnowsza inwestycja powiatu ostrowskiego. – To nasza powiatowa odpowiedz na problemy dzieci i młodzieży i z dumą mogę dziś powiedzieć, że jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów w Wielkopolsce – mówi Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Symboliczne oddanie do użytku inwestycji odbyło się 27 listopada 2023 r. Nowy, dwukondygnacyjny budynek stanął na wolnej działce przy sali sportowej Zespołu Szkół Transportowo- Elektrycznych w Ostrowie Wielkopolskim. Jest w nim 20 gabinetów oraz kilka większych pracowni. Motywem przewodnim, przejawiającym się zarówno w bryle architektonicznej, jak i wyposażeniu są motywy klocków.

– Słowo poradnia kojarzy się dzieciom z białym fartuchem. My chcemy, żeby dzieci nie bały się tu przychodzić. Dlatego nawiązanie architektoniczne do wielkiej bryły z klocków. Jest także symboliczne przesłanie, że tu odbywać się będzie na nowo budowanie psychiki dziecka. Sprzyjać temu będą nie tylko przyjazne wnętrza, ale także kadra – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

O potrzebie realizacji tej inwestycji świadczą liczby. Co roku do PPP trafia ok. 3 tysiące dzieci. Wymagają one pojedynczych diagnoz, ale również wielotygodniowych terapii. Tutaj także wydawane są orzeczenia i opinie o wspomaganiu rozwoju dla dzieci, które potrzebują wsparcia. Okres epidemii koronawirusa tylko zwiększył te potrzeby. Na przeszkodzie stanęły ograniczenia lokalowe w obecnej lokalizacji przy ul. Królowej Jadwigi.

– Rosnące potrzeby i zadania związane z opieka psychologiczno-pedagogiczną spowodowały, że stanęliśmy przed potrzebą przeprowadzki. Przez ostatnie lata obserwujemy u dzieci i młodzieży coraz więcej różnego rodzaju deficytów, problemów, lęków i zaburzeń z którymi nie potrafią sobie poradzić nawet przy wsparciu rodziców. Teraz wszystko to odbywać się będzie w nowoczesnym i przyjaznym dla podopiecznych miejscu, którego zadaniem jest oddziaływać terapeutycznie już swoim wyglądem oraz otoczeniem – powiedział Violetta Miszkin dyrektor Poradni.

CZYTAJ  Zostań bohaterem Ostrowa

Autorem zrealizowanej koncepcji architektonicznej był Radosław Torzyński. Cała inwestycja została wybudowana w formule zaprojektuj i wybuduj.

Wartość inwestycji to ok. 8,5 mln zł.

– Znaczną część środków potrzebnych do realizacji tej inwestycji tj. kwotę ok. 5,5 mln złotych powiat ostrowski pozyskał z funduszy rządowych „Polski Ład’’, a osobami szczególnie zaangażowanymi w ich pozyskanie byli Marlena Maląg i Tomasz Ławniczak – powiedział Roman Pacholczyk wicestarosta ostrowski.

Pozostałe środki pochodziły z budżetu powiatu. Były to fundusze z komercjalizacji terenów inwestycyjnych należących do powiatu.

Warto wspomnieć, że swój znaczący udział w wyposażeniu ma także firma Com40, która ufundowała meble tapicerowane o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Specjalnymi dyplomami uhonorowano byłych dyrektorów poradni Danutę Rowińską i Jerzego Młoczyńskiego.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

14 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mario
2 miesięcy temu

Czyli juz nie rodzina nie spolecznosc nie szkola buduje mlodego czlowieka. Zapomnialem rodziny rozbite, spoleczenstwo podzielone w szkole teczowe piatki. Trzeba stworzyc nowy urzad do budowania psychiki od nowa. Nazwijmy to pieszczotliwie PSYCHUSZKA bedzie to licowalo z ogolnie przyjetym programem przyszlosci panstwa.

Herr Donald
2 miesięcy temu

zabierzcie smarfony dzieciakom zaraz ADHD i autyzm przejdą, a tak cały dzień oglądają gówna na tiktoku i youtubie

dziadek
2 miesięcy temu

Starosto, Malągowa – skoro jesteście tacy skuteczni w wydawaniu pieniędzy, to zlikwidujcie smród z wysypiska. Klimkowa z ekipą to banda niedojdów. Dzisiaj śmierdzi jak cholera

Klocek
2 miesięcy temu

Bez przesady. Poza tym jednym „klockiem” przed budynkiem w zaden sposob nie przypomina to żadnego domu z klocków. Koncepcja może fajna ale wykonanie tragiczne.

NN
2 miesięcy temu

Jestem rocznik 86 za moich czasów i za komuny dzieci jakoś niepotrzebowały psychiatrów i psychologów…

Roman
2 miesięcy temu

Brawo, brawo, brawo.

mama
2 miesięcy temu

Najpierw lewactwo, media głównego nurtu, telewizja, szkoła, internet, reklamy – ryją dzieciakom banię i psychikę robią z nich nie myślące bio boty a teraz będą ich psychikę leczyć.

Przemoc psychiczna
odpowiada  mama
2 miesięcy temu

Błędy wychowawcze rodziców, też trzeba leczyć…

Quest
2 miesięcy temu

– Znaczną część środków potrzebnych do realizacji tej inwestycji tj. kwotę ok. 5,5 mln złotych powiat ostrowski pozyskał z funduszy rządowych „Polski Ład’’, a osobami szczególnie zaangażowanymi w ich pozyskanie byli Marlena Maląg i Tomasz Ławniczak – powiedział Roman Pacholczyk wicestarosta ostrowski
3 2 1 kwik lewactwa i komuchów ostrowskich w komentarzach

Max
odpowiada  Quest
2 miesięcy temu

To,prawacka logika..należy paść na kolana przed PIS-em,że nam łaskawie „ rządowe pieniądze „ podarował ..a skąd są te pieniądze ,panie mądry ?. Od rządu ?

ostrowiak
odpowiada  Max
2 miesięcy temu

A skąd miał starosta Rajski pieniądze? ze swoich wybudował poradnię?

Max
odpowiada  Quest
2 miesięcy temu

To,prawacka logika..należy paść na kolana przed PIS-em,że nam łaskawie „ rządowe pieniądze „ podarował ..a skąd są te pieniądze ,panie mądry ?. Od rządu ?

75thecrow
2 miesięcy temu

Brawo wreszcie dzieciaki będą miały w trakcie badań i zajęć super warunki

Pawel
2 miesięcy temu

Brawo…bardzo potrzebna inwestycja w naszym miescie.

14
0
Napisz co o tym sądziszx