Co się dzieje z ubraniami wrzucanymi do kontenerów?

Pojemniki na odzież to wygodny sposób pozbywania się zbędnych ubrań, jednocześnie wspierając akcje charytatywne i recycling. – Prosimy o wrzucanie tylko odzieży do tych pojemników, co pomoże w utrzymaniu czystości i zachowaniu ich funkcjonalności. – przekazuje Urząd Miejski.

A co się dzieje z tymi ubraniami? Trafiają do firm z Ostrowa i okolic, które sortują i przekazują do tzw. lumpeksów. Stamtąd już za opłatą ostrowianie nabywają tę samą używaną odzież.

Oto lokalizacje pojemników w Ostrowie Wielkopolskim:

Ul. Młodzieżowa
Ul. Prosta
Ul. Dembińskiego
Ul. Limanowskiego – 2 pojemniki
Ul. Szkolna
Ul. Strzelecka i Paderewskiego – 2 pojemniki
Róg ul. Matejki i Chełmońskiego
Ul. Wrocławska

Dbając o te miejsca, zachęcamy mieszkańców do odpowiedzialnego korzystania z pojemników oraz przestrzegania zaleceń dotyczących wrzucania wyłącznie odzieży. Dziękujemy za zaangażowanie w te proekologiczne inicjatywy! – dodają urzędnicy z Ostrowa Wlkp.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Nowe fakty w sprawie reanimowanej 18-latki (aktualizacja)
Subskrybuj
Powiadom o

22 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mm
3 miesięcy temu

Pojemniki z naklejką PCK są jedynymi gdzie zużyte ubrania trafiają do ponownego przetworzenia czyli do f-my Textil (liste usytuowania można tych pojemników PCK można znależć na stronie PCK, w Ostrowie jest ich kilka). Reszta pojemników to ściema tak jak w opisanym artykule. Zachęcam do oddawania rzeczy do pojemników PCK.

Karol3414
3 miesięcy temu

Nie sposób nie zauważyć sarkazmu. Cóż, jeśli ktoś chce to może samemu sprzedać odzież której nie potrzebuje (są odpowiednie portale więc to żaden problem dziś), można też spróbować oddać odzież za darmo instytucjom które pomagają ubogim, można też wrzucić do kontenera z którego jakaś firma to wyciągnie i posortuje na to jest jeszcze coś warte (i można sprzedać taniej komuś kogo nie stać na nowe rzeczy a nie kwalifikuje się do pomocy społecznej) oraz na to co nadaje się tylko na czyściwo do maszyn, oczywiście można też wyrzucić do śmieci lub spalić w piecu, żeby mieć pewność że skoro mi się nie chce tym zająć to nikt inny na tym nie zarobi. Prawda jest taka, że to nie są kontenery pomocy społecznej (swoją drogą, ciekawe czemu organizacje, które mają pomagać ubogim nie prowadzą takiej formy zbiórki), to są kontenery firm które zarabiają na „recyklingu” zużytej lub tylko używanej odzieży, dzięki nim nie wyrzucam starych ubrań do kosza (o spalaniu ich nie wspomnę) i nie mam problemu z tym że zalegają mi w szafie, a jeśli coś jest w na tyle dobrym stanie że ktoś jeszcze może to ponosić, to wiem komu mogę to oddać.

Włoszka
3 miesięcy temu

Trzeba nie chodzic do lumpka to nie znajdziesz tam swoich ubrań które wyrzuciłeś kilka dni tygodni do tyłu 🤣🤣🤣

Kazek
3 miesięcy temu

Zalewska handluje żeby dorobić do pensji europosła

Ola
3 miesięcy temu

Czyli w lumpku mam szansę trafić na moje ciuchy wrzucone do pojemnika?? TO jakieś jaja.

sortownia
odpowiada  Ola
3 miesięcy temu

tobie się wydawało że twoje ciuchy trafiały do biednych 😆

Herr Tusk
3 miesięcy temu

Ja tam wszystkie stare szmaty dałem na ukrainców jak wojna wybuchła niech mają u mnie tylko stenchlizna z nich w piwnicy była

Dziękuję i dowidzenia
odpowiada  Herr Tusk
3 miesięcy temu

Trzeba było im bilety powrotne kupić!!!!

22
0
Napisz co o tym sądziszx