Podpalił pałacyk koło Ostrowa. Wymyślił dla siebie karę

Udostępnij
Tweet

Powracamy do tematu podpalenia pałacyku w Rososzycy, które miało miejsce w czerwcu br. Krótko po pożarze, w wyniku którego dach nad głową straciło 30 osób, zatrzymano 24-latka.

Młody mężczyzna wymyślił, że podpalił poddasze pałacyku, ponieważ chciał zmusić władze gminy do przeprowadzenia w nim remontu. Straty oszacowano na milion 400 tysięcy złotych.

Śledczy zarzucili mu sprowadzenie zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób. Zdaniem prokuratora umyślnie i z premedytacją podpalił koc, a następnie drewnianą część poddasza budynku.

8 rodzin mogło powrócić do niezniszczonej części obiektu, a kilka kolejnych mieszka u rodzin lub w wynajętych przez gminę lokalach.

Śledczy przypisali mężczyźnie podpalenie także kontenerów na śmieci, garażu czy balotów słomy. Odpowie również za kradzież i zniszczenie samochodu. Prokurator skierował do sądu akt oskarżenia oraz wniosek aresztowanego 24-latka.

Piroman wymyślił dla siebie karę. Chciałby spędzić w więzieniu na koszt podatnika 4 lata. Ma też naprawić szkody i zapłacić 100 tysięcy złotych nawiązki.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Ostrowa
Subskrybuj
Powiadom o

15 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Hrabia
2 miesięcy temu

Skutek dawania zabytkowych pałaców na mieszkania dla patusow z PGR

Piotrek
2 miesięcy temu

A co on w lotka wygrał że będzie miał 1 500 000 zł? Straty na 1 400 000 zł plus nawiązka 100 000 zł. Powinien resztę życia spędzić w kamieniołomach a za jego pracę spłacać kredyt na odbudowę zniszczeń. Tak Kredyt. Bo nikt nie będzie czekał aż uzbiera wymaganą kwotę. Odsetki niech bierze na siebie. Przecież on tylko chciał spalić żywcem 30 osób.

Andre
2 miesięcy temu

Ja nieśmiale zaproponuje karę dla tego kogoś.Wylac na niego ,no powiedzmy 20 litrow benzyny,podpalić i powiedzieć mu……jesteś wolnyyyyy

Koń Rafał
2 miesięcy temu

100000 zł nawiazki?
Nerke sprzeda?
To trzeba mieć poczucie humoru
Chyba dług wobec społeczeństwa spłaciłby idąc na przeszczepy, a mózg do utylizacji, no ale tego prawo zabrania.
Czyli bedzie wrzód na tyłku społeczeństwa posypany pudrem.

seniortakaprawda
2 miesięcy temu

Chciał by władze przeprowadziły remont. To jest przyzwyczajenie do rozdawnictwa, myśli że wszystko za darmo. Takie partie jak PiS deprawują lud, może te rządy ograniczą rozdawanie.

Xyz
odpowiada  seniortakaprawda
2 miesięcy temu

Tak ograniczą bo oni zdrajcy Polski wezmą to wszystko

Jerzy
odpowiada  seniortakaprawda
2 miesięcy temu

Nie tylko ograniczą rozdawanie ale wprowadzą odbieranie.

Herr Tusk
2 miesięcy temu

Facet chory psychicznie powinien siedzieć w Tworkach, a nie w więzieniu za 4 lata wyjdzie to będzie dziesięć razy gorszy , dopiero będzie miał jazdy.

mariano
2 miesięcy temu

Straty 400 000 .. „Piroman wymyślił dla siebie karę. Chciałby spędzić w więzieniu na koszt podatnika 4 lata. Ma też naprawić szkody i zapłacić 100 tysięcy złotych nawiązki.” Ciekawy tok myślenia a pozostałe 300 000 strat kto według niego ma pokryć ? Truda Żelazkowa a może Ecia Pecia ? ( :

Kef
odpowiada  mariano
2 miesięcy temu

1 MILION 400 Tysięcy to straty. Czytajcie ze zrozumieniem…

mariano
odpowiada  Kef
2 miesięcy temu

Racja jeden milion czterysta tysięcy przepraszam i dziękuję za sprostowanie !

Andre
odpowiada  mariano
2 miesięcy temu

Przeczytaj uważniej o stratach

Dominik
2 miesięcy temu

Kara to kpina

Ozzy
2 miesięcy temu

Chciałby…? Dobre

fds
2 miesięcy temu

Czy sąd wierzy ze koleś mieszkający w mieszkaniu socjalnym to kiedykolwiek wyremontuje ? Sąd powinien go skazać na przymusowe prace remontowe tego pałacyku przez 15 lat w zamian za miejsce do spania i miskę ryżu na dzień . A nie do ciepłego więzienia za nasze pieniądze potem wyjdzie pójdzie do roboty na czarno i tak od niego ani złotówki nie zobaczą

15
0
Napisz co o tym sądziszx