„Znaleziono zagrożenie radioaktywne”

W lesie niedaleko Ostrowa Wielkopolskiego znaleziono zagrożenie radioaktywne. Taką informację otrzymała straż pożarna w Ostrowie Wielkopolskim. Na miejsce wysłano grupę rozpoznania chemicznego oraz kilka zastępów OSP. To nie były ćwiczenia.

W samo południe na numer alarmowy przekazano informacje, że podczas przeczesywania lasu z wykrywaczem metalu natrafiono na podejrzany pakunek. Pierwotnie miała to być torba z oznaczeniem radioaktywności. Kolejna informacja wskazywała na przedmiot przypominający filtr od maski przeciwgazowej.

Strażacy z Ostrowa Wlkp. ubrali się w specjalne kombinezony i z urządzeniem mierzącym radioaktywność udali się do wskazanego miejsca w lesie koło Wielowsi (gm. Sieroszewice). Okazało się, że żadnego zagrożenia nie było a przedmiot był starą czujką dymu.

Wbrew temu co pisze kaliski portal nie było żadnego polonu. Utylizacją znaleziska zajmie się leśniczy.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Wjechał w znaki i odjechał (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o

11 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Tadeusz
4 miesięcy temu

Jak nie było polonu jak był? Czujka dymu firmy Polon-Alfa 🙂 I najprawdopodobniej zawiera ona substancję radioaktywną, tyle że trochę mniej „groźną”. Nie zmienia to faktu, że nie powinna ona wylądować w lesie, tylko na składowisku odpadów radioaktywnych.

Miastowy
odpowiada  Tadeusz
4 miesięcy temu

Wojtek przestań bo zawsze jesteś najmądrzejszy,tak jak w pracy przemierzały

mama
4 miesięcy temu

Sensacja sensacją ale wiadomo nie od dziś, że Polska to największe składowisko odpadów wszelakiej maści z całej EU i nie tylko. Zresztą w kopalniach które zamknął POPiS lądują teraz tony niebezpiecznych odpadów. Zresztą osoby które za dużo na temat tego procederu wiedziały to już im zrobiono samobójstwo – patrz Grzegorz Borys. Można by napisać na ten temat encyklopedię. Ktoś pięknie na tym robi hajs.

Przeciętny z wygądu
4 miesięcy temu

Tego co zgłosił obciążyć kosztami akcji i wysłać imbecyla do szkoły może go trochę przysposobią do życia

stanisław
odpowiada  Przeciętny z wygądu
4 miesięcy temu

A co zrobić z portalem, który opublikował nieprawdziwą informację, że to polon?

Elo
4 miesięcy temu

Hahaha kaliski portal jak zwykle zrobił sensację

zenek
odpowiada  Elo
4 miesięcy temu
Upadek
4 miesięcy temu

Upadek społeczeństwa, jak ci ludzie kończą jakąkolwiek szkołę ja się pytam nawet podstawową ja się pytam.?

Ozzy
4 miesięcy temu

Żart?

oo
4 miesięcy temu

Czytając tytuł myślałem że Płaszczak znowu dozbroił polską armie w broń jądrową a te nasze szweje znowu zgubiły ,tak jak rakietę zapalnik czy też drona 😉

Ostatni Sprawiedkiwy
odpowiada  oo
4 miesięcy temu

A do tej pory nic nie zrobili z informacją, że we firmie FAWIKOM są zakopane Śmieci trujące…. nikogo to nie interesuje, nawet Waszej Gazety, bo do was też poszło. Hipokryci. Kto nie każe wam pisać …. niezależna Gazetko

11
0
Napisz co o tym sądziszx