Zatruła się w piwnicy

Udostępnij
Tweet

W środę po godzinie 19-tej doszło do niecodziennego zdarzenia. Strażacy zostali poproszeni przez ratowników medycznych o pomoc w identyfikacji nieznanej substancji.

Nieznana substancja została uwolniona w momencie otwarcia pojemnika przez jednego z lokatorów w piwnicy budynku mieszkalnego przy ulicy Sosnowej w Ostrowie Wielkopolskim. W wyniku uwolnienia zatruciu wziewnemu uległa kobieta.

Po przyjeździe zastępów Państwowej Straży Pożarnej osoba poszkodowana znajdowała się na zewnątrz budynku pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia strażacy zabezpieczeni w aparaty ochrony układu oddechowego udali się do wskazanego pomieszczenia, dokonali pomiarów specjalistycznymi urządzeniami oraz odnaleźli otwarty pojemnik z tabletkami do chemii basenowej (chlor). Zabezpieczony pojemnik przekazano pogotowiu, aby pomóc w dalszej diagnostyce medycznej i wdrożeniu odpowiedniego leczenia.

Osobom, które znajdą podejrzane, nieoznakowane pojemniki niewiadomego pochodzenia zalecamy szczególną ostrożność i unikanie otwierania tych pojemników z powodu potencjalnego zagrożenia dla zdrowia i życia. Niektóre z takich pojemników, jak się okazuje, mogą być niebezpieczne dla zdrowia ludzkiego. Mogą się w nich znajdować stężone substancje chemiczne, czy nawet materiały wybuchowe.

W razie znalezienia podejrzanego pojemnika:

1. Nie otwieraj go!!! Może dojść do wybuchu, reakcji chemicznej, co w konsekwencji może spowodować poparzenia, zatrucia lub stworzyć inne zagrożenie dla życia lub zdrowia Twojego i osób w Twoim otoczeniu,

2. Natychmiast zgłoś to do odpowiednich służb dzwoniąc na numer alarmowy 112 i przekaż im dokładne informacje na temat znaleziska,

3. Poinformuj osoby w Twoim najbliższym otoczeniu, aby do czasu przyjazdu służb były świadome zagrożenia i mogły chronić siebie i innych przed ewentualnym zagrożeniem.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Aż mi się dawne czasy wspomniały
19 dni temu

Ja też się swojskie winem w piwnicy strułem. Ale mi się ulewało to szok.
Sam o swoich siłach na drugi dzień wyszedłem, Ale jaki łobrzygany to szok.

Jan
19 dni temu

Po co otwierała jak nie jej

Hugo
odpowiada  Jan
19 dni temu

Bo to ciekawska pierduśnica była i teraz ma za swoje. To ją nauczy na przyszłość nie wtykać nosa w nie swoje sprawy.

Julian
19 dni temu

otwarcie pudełka z chlorem do basenu i trzy wozy bojowe strażaków. Bogate państwo. Stać nas

Mietek Malecha
20 dni temu

Ale akcja, bravo dla turbo ratowników

5
0
Napisz co o tym sądziszx