Zatruła się w piwnicy

Udostępnij
Tweet

W środę po godzinie 19-tej doszło do niecodziennego zdarzenia. Strażacy zostali poproszeni przez ratowników medycznych o pomoc w identyfikacji nieznanej substancji.

Nieznana substancja została uwolniona w momencie otwarcia pojemnika przez jednego z lokatorów w piwnicy budynku mieszkalnego przy ulicy Sosnowej w Ostrowie Wielkopolskim. W wyniku uwolnienia zatruciu wziewnemu uległa kobieta.

Po przyjeździe zastępów Państwowej Straży Pożarnej osoba poszkodowana znajdowała się na zewnątrz budynku pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia strażacy zabezpieczeni w aparaty ochrony układu oddechowego udali się do wskazanego pomieszczenia, dokonali pomiarów specjalistycznymi urządzeniami oraz odnaleźli otwarty pojemnik z tabletkami do chemii basenowej (chlor). Zabezpieczony pojemnik przekazano pogotowiu, aby pomóc w dalszej diagnostyce medycznej i wdrożeniu odpowiedniego leczenia.

Osobom, które znajdą podejrzane, nieoznakowane pojemniki niewiadomego pochodzenia zalecamy szczególną ostrożność i unikanie otwierania tych pojemników z powodu potencjalnego zagrożenia dla zdrowia i życia. Niektóre z takich pojemników, jak się okazuje, mogą być niebezpieczne dla zdrowia ludzkiego. Mogą się w nich znajdować stężone substancje chemiczne, czy nawet materiały wybuchowe.

W razie znalezienia podejrzanego pojemnika:

1. Nie otwieraj go!!! Może dojść do wybuchu, reakcji chemicznej, co w konsekwencji może spowodować poparzenia, zatrucia lub stworzyć inne zagrożenie dla życia lub zdrowia Twojego i osób w Twoim otoczeniu,

2. Natychmiast zgłoś to do odpowiednich służb dzwoniąc na numer alarmowy 112 i przekaż im dokładne informacje na temat znaleziska,

3. Poinformuj osoby w Twoim najbliższym otoczeniu, aby do czasu przyjazdu służb były świadome zagrożenia i mogły chronić siebie i innych przed ewentualnym zagrożeniem.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Aż mi się dawne czasy wspomniały
7 miesięcy temu

Ja też się swojskie winem w piwnicy strułem. Ale mi się ulewało to szok.
Sam o swoich siłach na drugi dzień wyszedłem, Ale jaki łobrzygany to szok.

Jan
7 miesięcy temu

Po co otwierała jak nie jej

Hugo
odpowiada  Jan
7 miesięcy temu

Bo to ciekawska pierduśnica była i teraz ma za swoje. To ją nauczy na przyszłość nie wtykać nosa w nie swoje sprawy.

Julian
7 miesięcy temu

otwarcie pudełka z chlorem do basenu i trzy wozy bojowe strażaków. Bogate państwo. Stać nas

Mietek Malecha
7 miesięcy temu

Ale akcja, bravo dla turbo ratowników

5
0
Napisz co o tym sądziszx