Przystanki ożyły. Pełno zieleni

Zielono – niebieska rewolucja w Ostrowie Wielkopolskim trwa! W ostatnich dniach w mieście przybyło drzew i krzewów. Ulice ozdobiły także “zielone” wiaty przystankowe.

Przy ulicach: Wojska Polskiego, Gimnazjalnej, Limanowskiego oraz Śmigielskiego stare wiaty zastąpiono nowymi, “zielonymi”.

– To znaczący krok w rozwoju ekologicznej i estetycznej infrastruktury miejskiej. Ta inwestycja to dodatkowa zieleń w ruchliwej części miasta, a to oznacza lepszy mikroklimat, więcej tlenu, mniej zanieczyszczeń powietrza – wymienia Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Jeden “zielony przystanek” może wyprodukować nawet 10 kg tlenu. Dla pasażerów oczekujących na transport, podczas fal upałów, to nawet 10°C mniej!

Wizualnie nowe „zielone” wiaty przykuwają uwagę – na ich dachach, tylnej oraz bocznych ścianach nasadzono niską roślinność, która utrzymuje się przez cały rok. Przy wiatach nasadzono także bluszcz, tworząc przyjemną dla oka i korzystną dla środowiska zieleń. Każdy z przystanków został wyposażony w system odprowadzania wody deszczowej, co stanowi dodatkowy element zrównoważonego podejścia do gospodarki wodnej. Drewniane ławeczki oraz żółte pasy na bocznych ścianach, służące jako element informacyjny dla osób słabowidzących, uzupełniają estetykę i funkcjonalność przystanków.

Wykonawcą inwestycji jest firma FPP ENVIRO Sp. z o.o.

Zakup czterech „zielonych” przystanków to kwota ponad 244 tys. złotych, z czego ponad 207 tys. złotych zostało sfinansowane z EOG, a ponad 36 tys. złotych z budżetu państwa.

Wymiana wiat to efekt zadania realizowanego w mieście pn.: Rozwój publicznego transportu niskoemisyjnego – budowa oraz modernizacja infrastruktury transportowej. To zadanie jest z kolei objęte projektem „E-Ostrów 2050 – Miasto Ekologiczne, Energetyczne, Ekonomiczne” współfinansowanym ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 oraz budżetu państwa z programu Rozwój Lokalny.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

39 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
bc
3 miesięcy temu

Dla pasażerów oczekujących na transport, podczas fal upałów, to nawet 10°C mniej!”
Byle te ich „nasadzenia” same przetrwały fale upałów. Na deptaku już chyba tylko połowa została.

........
odpowiada  bc
3 miesięcy temu

Żal będzie wsiadać do autobusu jak po dwóch godzinach ….podjedzie ….ha ha

avenger
3 miesięcy temu

Czy to są najwazniejsze priorytety Ostrowa ? Miasta, gdzie dziurawe chodniki usmiechają sie szczerbatymi plytkami , lub ich brakiem ? Tan,gdzie stan ulic wola o omste do nieba ??? WYRZUCONE PIENIĄDZE

True
3 miesięcy temu

Przystankek obrosniety zielskiem do wylęgarni robactwa. Kto bedzie korzystal jak po plecach robaki będą chodzić gryźć i atakować? Zajmijcie się ulicami bo jazda po Ostrowie to jest armagedon. Pilsudskiego zamenhofa, klonowicza, limanowskiego wszystko centrum miasta. Wstyd Klimek! Ale na asfalcie zdjecia sie nie zrobi bo nikt klasc plackiem sie nie bedzie co nie?

True
3 miesięcy temu

60tys zl za 1 przystanek…. A tfuusk chce likwidacji CBA żeby mogli legalnie robić wały! Ale skoro 6mln zaglosowalo na tuska to widocznie chca byc okradani przez niemiecko rosyjskich podnóżków sprzedawczykow. PIS wygralo pojad 7mln głosów. To oni powinni tworzyć rząd

Fifi
odpowiada  True
3 miesięcy temu

No właśnie tworzą 😆

........
odpowiada  True
3 miesięcy temu

Coś Tobie się popier….ło True… Na razie jeszcze rządy sprawuje kaczorek ze swojmi klakierami..

babcia
odpowiada  True
3 miesięcy temu

Przystanki postawiono przed wyborami a jak na razie rządzi PIS.

facebukowy Jon
3 miesięcy temu

to jest obłęd cenowy, skąd takie ceny

...
3 miesięcy temu

by zy dura

jurgo
3 miesięcy temu

No fanie łobrośnięty

Biolog
3 miesięcy temu

A betony kiedy wykują ? Żal dupę sciska na te ich nasadzenia. To tak jakbyśmy nie mieli czym oddychać, ale rurkę z tlenem do nosa nam pchają i dzięki temu póki co wegetujemy.

Nikos2
3 miesięcy temu

Ładne…póki bezmózgi na miasto nie wyjdą i nie zaczną niszczyć…

Senior z PRLu
3 miesięcy temu

Pięknie to wszystko wygląda… szkoda, że na kredyt…

Tadek
odpowiada  Senior z PRLu
3 miesięcy temu

ostrów zadłużony po kokardę. Aż strach myśleć z czego to się spłaci skoro każdy stąd ucieka. Nie wiem kto to będzie potem spłacał. Miasto jest wrakiem i umiera. do tego zadłużenie olbrzymie

39
0
Napisz co o tym sądziszx