Nie będzie handlu w Wigilię. Możecie zrobić zakupy 2 tygodnie wcześniej

W tym roku nie zrobicie zakupów w Wigilię. W zamian za to rząd Prawa i Sprawiedliwości postanowił przyjąć projekt nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta oraz niektóre inne dni. Wynika z niego, że dodatkowa handlowa niedziela będzie 10 grudnia, czyli 2 tygodnie przed Wigilią. Czy wszyscy kupią na zapas?

„Rząd proponuje, aby Wigilia, która w tym roku przypada w niedzielę, 24 grudnia, była dniem objętym zakazem handlu. Rozwiązanie to jest uzasadnione szczególnym czasem, jakim jest Boże Narodzenie oraz spotkaniami rodzinnymi Polaków. Jednocześnie tzw. niedziela handlowa ustanowiona zostanie 10 grudnia” — czytamy w komunikacie.

Doprecyzowano, że niedziela 24 grudnia 2023 r. będzie dniem objętym zakazem handlu, wykonywania czynności związanych z handlem, powierzania pracownikowi lub zatrudnionemu wykonywania pracy w handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem.

Projektowana regulacja zakłada jednak ograniczenie handlu w tym dniu do godz. 14.00 — tj. tak samo, jak miałoby to miejsce 24 grudnia 2023 r., zgodnie z obowiązującymi przepisami.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Bieg Biznesu - fotorelacja
Subskrybuj
Powiadom o

60 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mark
6 miesięcy temu

Czlowieku! A czy po 10 tym do wigili sklepy mają byc zamkniete? Idz sie zdrzemnij boś niewyspany i pier…isz glupoty jak potłuczony.

mieszczanin
6 miesięcy temu

Przede wszystkim KAŻDA niedziela poza świątecznymi powinna być handlowa. A przynajmniej powinny być otwarte galerie handlowe i wszelkiej maści sklepy z odzieżą, biżuterią, kwiaciarnie, monopolowe czy AGD RTV. Kto twierdzi inaczej nie rozumie handlu. To nie jest branża jak każda inna. Tam najważniejsze jest optymalizacja czasu i środków – sprzedać jak najwięcej w jak najkrótszym czasie. A kiedy sprzedawać? W środę o 11 gdy wszyscy klienci są w pracy?

Hmm
odpowiada  mieszczanin
6 miesięcy temu

Jeśli mi zależy na kupnie produktu to przyjdę po niego, w dzień następny lub, dwa dni przed dniem następnym.

Adrian
6 miesięcy temu

Pierwszy raz popieram ! To bardzo wazne miec tego dnia czas DLA Nas samych, wszyscy powinni miec wolny dzien I spedzic z rodzina , bliskimi !
Ale inne niedziele powinny byc do wyboru Nas samych a nie kogos z gory, gdzie tamten jegomosc nie pomysli ze zapiepszalismy 6 dni DLA rodziny I tylko my mamy prawo jazdy zeby przywiezc dobra do domu !
Mieszkam w UK, tutaj kazdy dzien jest pracujacy, my wybieramy ktory jest wolny ! Czy tak nie jest latwiej ?
Pozdrawiam ostrowiakow !

Walo
6 miesięcy temu

Nie wiem czy to dobry pomysł bo rok temu jak kupowałem rano chleb w wigilię to usłyszałem taki tekst w kolejce przed kasa między dwoma znajomymi jeden drugiemu się zalil że jutro święta a in już trzeci raz kupuje alkohol na te święta

Arek
6 miesięcy temu

Wigilia powinna być zawsze dniem wolnym od pracy w handlu kto w wogole w wigilię robi zakupy a tym bardziej przemysłowe ludzie i tak zawsze dostawali i dostają małpiego rozumu przed dniami wolnymi żeby nie zabrakło jedzenia w domu a potem setki tysiecy ton zepsutego jedzenia wala się po śmietnikach

Zenon
6 miesięcy temu

Niech wszyscy mają święta

kris
6 miesięcy temu

Proponuję wprowadzenie „handlowych „niedziel we wszystkich urzędach i instytucjach państwowych.

MK
odpowiada  kris
6 miesięcy temu

Brawo .Jestem za

........
odpowiada  kris
6 miesięcy temu

A także: na stacjach, benzynowych, w szpitalach, w kinach, teatrach, muzeach oraz w całej komunikacji ( MZK, PKP, LOT, w żegludze itd.,) W Policji, Straży Pożarnej , Wodkanie, w „elektrowniach”, w „gazowniach”………

Jestem za, ale kurde.. TO CAŁY CZAS TAK JUŻ JEST !!!

A tam pracują ludzie co TEŻ mają rodziny !!!

Wszystko ok?
odpowiada  ........
6 miesięcy temu

Tam pracują ludzie świadomi? wybranego zawodu, licząc się z konsekwencjami? jego wykonywania przecież. Czyli czasu i dni wykonywanej pracy. A nieee, nieee, tam pracują właśnie Ci ,uczeni’ co migają się od pracy niby fizycznej? Weź no wytłumacz to na polski.

........
odpowiada  Wszystko ok?
6 miesięcy temu

A jak zatrudniali się ludzie w handlu to byli…nieświadomi ??? Głupie to Twoje tłumaczenie

bc
odpowiada  ........
6 miesięcy temu

Tylko, że tam pracują ludzie na zmiany. Lekarze żadnych planowych operacji nie mają, na stacjach paliw obsługi jest mniej i rotacyjnie, pojazdów wszelakich też zdecydowanie mniej jeździ i pracują rotacyjnie,
a w handlu na odwrót – pracodawcy zawsze chcą, żeby wszyscy pracownicy przyszli w niedziele, bo najwięcej ludzi. Nawet Ci na pół etatu mają przyjść właśnie wszystkie niedziele. I nie pieprzcie, że „za zgodą pracownika”, bo zawsze pracodawcy mówią „jak się nie zgadzasz, to takich pracowników nie potrzebujemy” i zwalniają pod byle pretekstem.

........
odpowiada  bc
6 miesięcy temu

w handlu też pracują na zmiany !

Tak na marginesie
odpowiada  ........
6 miesięcy temu

Odnośnie służb mundurowyw, to ludzie w nich zatrudnieni nie pracują, a służą (nie dotyczy to ptacowników cywilnych oczywiście). Dlatego noszą mundur, posiadają dodatkowe przywileje i ustawową ochronę.

........
odpowiada  Tak na marginesie
6 miesięcy temu

widziałeś Ty „margines” pracownika np stacji benzynowej, wodkanu w mundurze ha ha ?

60
0
Napisz co o tym sądziszx