Ludzie tracą całe oszczędności. I to nie seniorzy

Udostępnij
Tweet

Okazuje się, że ofiarami oszustów padają także ludzie wykształceni i zaradni życiowo. Proceder jest tak dopracowany, że każdy z nas może paść ofiarą.

Dzisiaj, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim otrzymał kilka sygnałów od mieszkańców miasta o próbach oszustw metodą na pracownika banku.

Oszuści, podając się za konsultantów infolinii, pracowników banku informują rozmówce o podejrzanych transakcjach na jego koncie lub karcie i proszą o podanie wrażliwych danych, a także zainstalowanie „specjalnej” aplikacji, która umożliwia im zdalne sterownie urządzeniem użytkownika. Numery wyświetlające się podczas rozmowy faktycznie mogą należeć do banku, a oszuści mogą dodatkowo znać niektóre dane osobowe klienta. Nie dajmy się nabrać, zachowajmy czujność.

Pamiętajmy, że konsultanci banków nigdy nie proszą o podanie poufnych danych takich jak np. numery dokumentów, numery kart bankowych, kody do zatwierdzenia transakcji internetowych; konsultanci banków nigdy nie proszą o podanie swoich danych logowania do systemu bankowego.
W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktujmy się sami ze swoim bankiem i upewnijmy, że osoba dzwoniąca faktycznie jest pracownikiem banku.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

13 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kaczor
7 miesięcy temu

Jak to dobrze że nie mam nic na koncie😆

Zomo
7 miesięcy temu

To ja babciu . —- to ty Justynko ? —– tak to ja właśnie tak mam na imię jak powiedziałas babciu .miałam wypadek potrzebuje 40 tysięcy oddam jutro . Przyjdzie do ciebie mój kolega a ty mu dasz pieniążki . —– Justynko a dlaczego ty masz taki dziwny głos ? —- bo jestem przeziębiona —-

Nikos2
7 miesięcy temu

TPo może miasto teraz porozwiesza plakaty ostrzegające przed danym procederem… tyle wisi tych kłamliwych mord po wyborach… pozaklejac je czymś pożytecznym…

Przedstaw się
7 miesięcy temu

Gdy ktoś podaje się za policjanta przez telefon i każe wyrzucić wszystkie swoje oszczędności przez okno to trzeba tak robić . Nie załuje głupich ludzi . Nikt ich nie okrada oni się sami okradają .

bc
7 miesięcy temu

I ludzie dalej dają się nabrać na „zainstalowanie „specjalnej” aplikacji”?

......
odpowiada  bc
7 miesięcy temu

… nie trzeba być starym, …aby być głupim….

Ping
7 miesięcy temu

A oni jeszcze dążą do pieniądza plastikowego żeby ru…ć ludzi ile się da

emeryt
7 miesięcy temu

Mam 1750 emerytury. Jak mi to ukradną to idę pod most

Wiesiu
odpowiada  emeryt
7 miesięcy temu

Trza byłó się uczyc to byś miał ze 3 tysie

mariano
odpowiada  Wiesiu
7 miesięcy temu

Ty się uczyłeś i masz 3 tysie , a kolesie po podstawówce po 6 tysi …

Tuman
odpowiada  Wiesiu
7 miesięcy temu

Tak?
A tobie ile wychodzi z kalkulatora ZUS jak uda Ci się dożyć?
Powiedz synu wiatru i piasku.

bc
odpowiada  Wiesiu
7 miesięcy temu

No trzeba się było Wiesiu uczyć, trzeba było. Chociażby pisać poprawnie.

Przedstaw się
odpowiada  Wiesiu
7 miesięcy temu

A ty razem z babciną emerytura macie na dwóch 1900 zł . Gdy babcia umrze to zostaniesz bez dochodów . Będziesz miał tylko odchody a i to się skończy.

13
0
Napisz co o tym sądziszx