Prawie 100 pomysłów w Budżecie Obywatelskim

Udostępnij
Tweet

97 pomysłów na Ostrów Wielkopolski! Właśnie spośród nich mieszkańcy naszego miasta wybiorą te, które zostaną zrealizowane w kolejnym roku. Na ich realizację mamy milion złotych. Numery zadań wylosowane, a głosowanie startuje już 20 października i potrwa do 19 listopada.

– Ostrowianie! Przed Wami bardzo ważny wybór! Już w piątek, 20 października, ruszy głosowanie w Ostrowski Budżet Obywatelski. Możecie wybrać spośród 97 pomysłów w kategoriach zadania duże, małe, edukacyjne, rewitalizacyjne. Numery zadań wylosowane, więc czas na kolejny krok – głosowanie! Jestem pod wrażeniem Waszych pomysłów. Dziękuję, że już po raz dziewiąty, jesteście częścią OBO. Milion złotych czeka na te pomysły, które otrzymają największą liczbę głosów. Macie czas do 19 listopada. Wszystkim autorom projektów życzę powodzenia! – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

– Za nami już 9 lat Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego! To 9 milionów złotych z budżetu miasta, o których przeznaczeniu zadecydowali ostrowianie, 1101 złożonych znakomitych pomysłów, ponad 100 tysięcy głosujących, niemal 250 tysięcy Waszych głosów, realizacja 96 ważnych dla mieszkańców i miasta zwycięskich projektów, a przede wszystkim jest to 9 lat niezliczonych emocji i wzruszeń, które z Wami dzielimy – dodaje Sebastian Górski, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W IX edycji OBO złożono 111 wniosków, jednak do głosowania dupuszczono 97 z nich.

Mieszkańcy będą głosować na zadania w kategorii:

– zadania rewitalizacyjne mając do wyboru 24 projektów. W tej kategorii zwycięży minimum 5 zadań.

– zadania edukacyjne mając do wyboru 19 projekty. W tej kategorii zwycięży minimum 5 zadań.

– zadania ogólnomiejskie duże mając do wyboru 23 projekty. W tej kategorii zwyciężą minimum 2 zadania.

– zadania ogólnomiejskie małe mając do wyboru 31 projekty. W tej kategorii zwycięży minimum 5 zadań.

Głosowanie rozpoczyna się już 20 października i trwać będzie do 19 listopada. Głosować będzie można przez internet i tradycyjnie – wrzucić swój głos do urny. Karty do głosowania będą dostępne do pobrania na stronie internetowej Urzędu Miejskiego oraz w punktach do głosowania Każdy mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego może zagłosować jeden raz, za pomocą karty elektronicznej lub papierowej. Wypełniając kartę do głosowania mieszkaniec będzie mógł wskazać maksymalnie:

CZYTAJ  Koniec procesu pozbawienia życia dwóch osób. Jak się bronili oskarżeni?

jedno zadanie ogólnomiejskie duże,
jedno zadanie ogólnomiejskie małe,
jedno zadanie edukacyjne,
jedno zadanie rewitalizacyjne.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

14 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jola
7 miesięcy temu

Pytanie , parking przy cmentarzu i kościoła to czyj jest teren miasta czy kościoła???
Co ma do tego budżet. Biorą na taca, msze, pogrzeby to na parking muszą mieć.

Jaś
odpowiada  Jola
7 miesięcy temu

drzewa na cmentarzu wycięte drewno sprzedane i kasy na parking nie ma

Renia
7 miesięcy temu

Remont ulicy chodnika coś do szkoły, to kpina. To jedynie dowodzi kiepskiej władzy miasta

Ozzy
7 miesięcy temu

Chyba to jest jakieś nieporozumienie z budynkiem seniora na ul. Rataja Poważnie?? Przecież ten budynek jest dopiero po remoncie . Nie no to jest chyba jakiś żart. Zadam wyjaśnień od firmy która wzięła duże pieniądze podatnika za remont!!!

Nikodem
7 miesięcy temu

Pośpieszce się bo jak będą totalni to piniędzy nie będzie bo przecież przekręty tracili przez 8 lat to muszą to nadrobić wyborcy lewactwa obudzicie się jak bardziej opalony albo sowiet przyłoży ci nagan do skroni i do dołu…

True
7 miesięcy temu

Pomysłów wiele a w budżecie pusto.Wszystko na kredyt mieszkańców. W Ostrowie potrzeba dużych fabryk, miejsc pracy. Pierwszeństwo powinny mieć remonty dróg, chodników, nowe ścieżki rowerowe i wybór nowego Prezydenta miasta.

ja
7 miesięcy temu

Wygra jak zawsze remont szkoły albo jakaś kapliczka przy kościele, nawet szkoda głosować, bo szkoły albo parafianie jak zawsze przegłosują

Andrzej
odpowiada  ja
7 miesięcy temu

Słusznie.

trasd
7 miesięcy temu

Na te zachcianki to byście musieli z miliard mieć. Za robote się brać a nie tylko z państwowego ciągnąć. Kto ma robić na ten kapitał?

mariano
odpowiada  trasd
7 miesięcy temu

Państwo pobiera podatki , opodatkowuje miliardy odsetek od oszczędności Polaków , rozprzedaje majątek narodowy lasy , zakłady , tereny itd i łaski nie robi że inwestuje a twoja sugestia to jakaś kpina może ja , ty sąsiad ma np. szpital czy drogę wybudować a może przysłowiowy Kulczyk …?

jhyu
7 miesięcy temu

Jo tyż mom z tysiąc pomysłów a piniyndzy jak ni ma tak ni ma

marian
7 miesięcy temu

powinno być rodzinny budżet obywatelski

Andrzej
odpowiada  marian
7 miesięcy temu

A może kościelny, to by pasowało!!

Wiki
7 miesięcy temu

Byle nie znowu pomysły zgłaszane przez szķoły…

14
0
Napisz co o tym sądziszx