Utwory Wodeckiego w ostrowskiej Arenie

Udostępnij
Tweet

Słoneczne utwory Zbigniewa Wodeckiego wybrzmiały w nowych aranżacjach w ostrowskiej Arenie. Młodzi artyści z polskich scen muzycznych stworzyli niesamowity projekt Wodecki Twist, który zaprezentowali ostrowskiej publiczności w ramach 31. Festiwalu Wszystko Jest Poezją.

– Utwory cudownego Zbigniewa Wodeckiego wypełniły ostrowską Arenę. Była radość, młodość, uśmiech i wzruszenie. Tak sobotni wczorajszy wieczór – na koncercie Wodecki Twist Sweet 90′ w ramach Festiwalu Wszystko Jest Poezją. Było pięknie! Gdy muzyka wypełniła 3mk Arenę Ostrów nowoczesnymi interpretacjami twórczości Zbigniewa Wodeckiego to po prostu można było się zakochać. Był aplauz na stojąco, były bisy i pląsy. Było uroczo i pięknie. Dziękujemy! – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Projekt WODECKI TWIST – Sweet 90′ był jednym ze spotkań w ramach 31. Festiwal Wszystko Jest Poezją.

Na scenie usłyszeliśmy młodych artystów: Paulinę Przybysz, Natalię Grosiak, Wiktora Dydułę, Piotra Odoszewskiego, Dawid Tyszkowskiego i Wiktora Waligórę wraz z zespołem pod kierownictwem Kamila Patery, który jest również autorem słonecznych aranżacji utworów Zbigniewa Wodeckiego.

WODECKI TWIST – Sweet 90′

Wodecki Twist to projekt, który powstał w ramach festiwalu o tej samej nazwie, odbywającego się corocznie w Krakowie. Idea pielęgnowania pamięci twórczości Zbigniewa Wodeckiego cieszy się ogromnym entuzjazmem publiczności. Rearanżowanie jego twórczości przez artystów o różnych wrażliwościach i muzycznych korzeniach sprawia, że koncerty w ramach festiwalu Wodecki Twist są atrakcyjne dla wielu pokoleń.

Piosenki Zbigniewa Wodeckiego w nowych, słonecznych interpretacjach. Myślą przewodnią projektu jest styl lat 90-tych, a młodych artystów zaprasza na scenę producent muzyczny Kamil Pater. Wśród jego gości m.in. Paulina Przybysz, Natalia Grosiak czy Wiktor Waligóra.

Klasyka polskiej rozrywki znów w nowych, młodych rękach! Doprawione samplami, kolorowe wersje piosenek Zbigniewa Wodeckiego można było usłyszeć premierowo 3 czerwca w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, następne w ramach festiwalu Żywiec Męskie Granie. Tym samym rozpoczęła się wyjątkowa współpraca WODECKI TWIST i Męskiego Grania.

CZYTAJ  Ostrovia pogoniła Orła Łódź

– Fuzja dwóch najfajniejszych polskich festiwali jest takim nowym otwarciem, nową przestrzenią, w której – jestem pewna – wszyscy poczujemy się dobrze. I publiczność, i muzycy – mówi dyrektor artystyczna WODECKI TWIST Kasia Wodecka-Stubbs.

Autorem nowych, niebanalnych aranżacji jest gitarzysta, producent, kompozytor i improwizator Kamil Pater.

– Ten pomysł narodził się w moim wyobrażeniu, że młody Zbyszek Wodecki, nieznany jeszcze nikomu piosenkarz, przychodzi do mojego studia z propozycją współpracy nad swoimi utworami – mówi Kamil Pater.

Zależało mu na tym, aby we współczesnych interpretacjach zachować retro brzmienie, tak pasujące do charakteru Zbigniewa Wodeckiego.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Donek
9 miesięcy temu

W 2008 roku pan Wodecki miał koncert na Piaskach w zielonej lagunie pod namiotami.Było około 70 osób a wiedzieli o koncercie wszyscy mieszkańcy.

From123wstyd!!!
9 miesięcy temu

Rodzina zarabia na jego twórczości, nawet po śmierci!

Dorota N.
odpowiada  From123wstyd!!!
9 miesięcy temu

A kto ma zarabiać jak nie rodzina?

Lividium
9 miesięcy temu

A jak tacy wykonawcy to ok ,myslałem że siostry Godlewskie 😉

kasd
9 miesięcy temu

Więc Guciu jeśli będziesz chciał se pyknąć Maję, załóż szybko gumkę na swą… swe przyrodzenie… och były czasy

5
0
Napisz co o tym sądziszx