Mieli już przygotowane worki i łopaty do zakopania ciał. Zarzuty dla siedmiu osób

Udostępnij
Tweet

Aż siedmiu mężczyzn usłyszało zarzuty w ramach śledztwa związanego z zabójstwem dwóch mężczyzn – to efekt śledztwa trwającego od lutego ubiegłego roku. Przedsiębiorcy zostali skatowani w bestialski sposób na terenie jednej z firm w centrum Pleszewa.

Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim skierowała do Sądu Okręgowego w Kaliszu akt oskarżenia przeciwko grupie 7 mężczyzn, którzy w jednym z biur napadli wtedy na 3 osoby i skatowali je przy użyciu m. in. kijów bejsbolowych i metalowych pałek. Zmarło wówczas dwóch zaatakowanych mężczyzn w wieku 35 i 51 lat, trzeci został zabrany do szpitala.

Oskarżeni są w wieku od 17 do 43 lat. Są to mieszkańcy Pleszewa oraz okolic. W ramach tego postępowania 6 mężczyzn usłyszało zarzuty dotyczące podwójnej zbrodni zabójstwa, mieli oni działać „ze szczególnym okrucieństwem oraz w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie” – twierdzą śledczy z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.

Ponadto dwie osoby usłyszały zarzuty dotyczące handlu metamfetaminą w ilości około 6 kilogramów. Podczas śledztwa postawiono zarzut zaboru pojazdu marki BMW, kradzieży pieniędzy w kwocie 5 tysięcy złotych, a jedna osoba słyszała zarzut niezawiadomienia organów ścigania o planowanym zabójstwie.

Charakter obrażeń, premedytacja, z jaką działali sprawcy, skutkował tutaj przyjęciem przez prokuratora wypadku działania ze szczególnym okrucieństwem – grozi za to oskarżonym nie mniej niż 12 lat, a górną granicą jest kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Ciąg dalszy artykułu pod zdjęciami:

Do zdarzenia doszło w pogodne niedzielne przedpołudnie 13 lutego 2022 roku. Dyżurny pleszewskiej policji otrzymał zgłoszenie telefoniczne, z którego miało wynikać, iż w jednym z pomieszczeń biurowych na terenie Pleszewa 6 osób miało dokonać pobicia trzech mężczyzn. Okazało się, że mundurowych zawiadomił mężczyzna, który był jednym z napastników.

Sprawcy działali z pełną premedytacją, bezpośrednio kilka dni przed spotkali się dokonując podziału ról, gromadząc sprzęt, jaki miał służyć im w dokonaniu tej zbrodni. Były to kije bejsbolowe, pałki, elementy metalowych rur, a także bagnet zakupiony przez jednego z obecnie z już oskarżonych Bezpośrednio przed zdarzeniem w okolicznym lesie ukryli worki oraz łopaty, gdzie zamierzali pochować ofiary planowanej napaści..

CZYTAJ  Wiadomo co wyrzucił przez okno podczas pościgu

Jak podaje, „bezpośrednio przed zdarzeniem osoby te udały się do biura, gdzie schowały się w jednym z pomieszczeń, czekając na umówiony znak”. Po rozpoczęciu ataku jeden ze sprawców udał się na dół, zamykając drzwi i uniemożliwiając pokrzywdzonym ucieczkę.

W zakresie bezpośredniej motywacji sprawców ustalono, że wyłącznie dwóch z mężczyzn oskarżonych posiadało i działało w celu zemsty na tle rozliczeń gospodarczych. Pozostałe osoby nie miały wiedzy odnośnie relacji łączących te osoby, zostały jedynie poproszone o udział w tym zdarzeniu i same nie potrafiły racjonalnie podać powodów udziału w nim. Dodał, że „bezpośrednio po zdarzeniu mężczyzna, który był zawiadamiającym, podejmował czynności, które miały uprawdopodobnić, iż był on jedną z ofiar tego zdarzenia”.

Wszyscy z oskarżonych mężczyzn są tymczasowo aresztowani. Trwa oczekiwanie na wyznaczenie terminu rozprawy przez sąd.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
46 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Obywatel.
9 miesięcy temu

Łapy obciąć i zakopać dającym łopaty do odkopania.

Jasnowidz
9 miesięcy temu

Widać już po tatuażach że kmxxty.

Zenek
9 miesięcy temu

Kołek i dołek dla szumowin

Rom
9 miesięcy temu

Byłem w areszcie na 3 w kwietniu tego młodego ale dojechali masakra

Zomo
9 miesięcy temu

Azotoksem gnojów popryskać .

kjrotodszynianin
9 miesięcy temu

najprościej ….najmlodszy 17 latek ,nie moze dostać dozywocia…..wiec jemu 25 lat bez mozliwosci jakiegokolwiek wyjscia predzej….a reszta dozywocie….jak nie uzywali mozgów to teraz niech cirpia…gnijcie….

Maria
9 miesięcy temu

Przedsiębiorcy, hm ładna nazwa

Tradycyjny
9 miesięcy temu

Wyrwać chwasty

Mariusz
9 miesięcy temu

Media swego czasu opisywały tę sprawę jako „porachunki międzymafijne”. Nie wiem, ile w tym prawdy, ale chciałbym wiedzieć, czy ofiary rzeczywiście były niewinne i nikomu nie szkodzące. Ktoś z Was może wie coś na ten temat?

46
0
Napisz co o tym sądziszx