Mieli już przygotowane worki i łopaty do zakopania ciał. Zarzuty dla siedmiu osób

Udostępnij
Tweet

Aż siedmiu mężczyzn usłyszało zarzuty w ramach śledztwa związanego z zabójstwem dwóch mężczyzn – to efekt śledztwa trwającego od lutego ubiegłego roku. Przedsiębiorcy zostali skatowani w bestialski sposób na terenie jednej z firm w centrum Pleszewa.

Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim skierowała do Sądu Okręgowego w Kaliszu akt oskarżenia przeciwko grupie 7 mężczyzn, którzy w jednym z biur napadli wtedy na 3 osoby i skatowali je przy użyciu m. in. kijów bejsbolowych i metalowych pałek. Zmarło wówczas dwóch zaatakowanych mężczyzn w wieku 35 i 51 lat, trzeci został zabrany do szpitala.

Oskarżeni są w wieku od 17 do 43 lat. Są to mieszkańcy Pleszewa oraz okolic. W ramach tego postępowania 6 mężczyzn usłyszało zarzuty dotyczące podwójnej zbrodni zabójstwa, mieli oni działać „ze szczególnym okrucieństwem oraz w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie” – twierdzą śledczy z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.

Ponadto dwie osoby usłyszały zarzuty dotyczące handlu metamfetaminą w ilości około 6 kilogramów. Podczas śledztwa postawiono zarzut zaboru pojazdu marki BMW, kradzieży pieniędzy w kwocie 5 tysięcy złotych, a jedna osoba słyszała zarzut niezawiadomienia organów ścigania o planowanym zabójstwie.

Charakter obrażeń, premedytacja, z jaką działali sprawcy, skutkował tutaj przyjęciem przez prokuratora wypadku działania ze szczególnym okrucieństwem – grozi za to oskarżonym nie mniej niż 12 lat, a górną granicą jest kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Ciąg dalszy artykułu pod zdjęciami:

Do zdarzenia doszło w pogodne niedzielne przedpołudnie 13 lutego 2022 roku. Dyżurny pleszewskiej policji otrzymał zgłoszenie telefoniczne, z którego miało wynikać, iż w jednym z pomieszczeń biurowych na terenie Pleszewa 6 osób miało dokonać pobicia trzech mężczyzn. Okazało się, że mundurowych zawiadomił mężczyzna, który był jednym z napastników.

Sprawcy działali z pełną premedytacją, bezpośrednio kilka dni przed spotkali się dokonując podziału ról, gromadząc sprzęt, jaki miał służyć im w dokonaniu tej zbrodni. Były to kije bejsbolowe, pałki, elementy metalowych rur, a także bagnet zakupiony przez jednego z obecnie z już oskarżonych Bezpośrednio przed zdarzeniem w okolicznym lesie ukryli worki oraz łopaty, gdzie zamierzali pochować ofiary planowanej napaści..

CZYTAJ  Trudno w to uwierzyć jakie wozy przysłano do "takiej" drobnostki

Jak podaje, „bezpośrednio przed zdarzeniem osoby te udały się do biura, gdzie schowały się w jednym z pomieszczeń, czekając na umówiony znak”. Po rozpoczęciu ataku jeden ze sprawców udał się na dół, zamykając drzwi i uniemożliwiając pokrzywdzonym ucieczkę.

W zakresie bezpośredniej motywacji sprawców ustalono, że wyłącznie dwóch z mężczyzn oskarżonych posiadało i działało w celu zemsty na tle rozliczeń gospodarczych. Pozostałe osoby nie miały wiedzy odnośnie relacji łączących te osoby, zostały jedynie poproszone o udział w tym zdarzeniu i same nie potrafiły racjonalnie podać powodów udziału w nim. Dodał, że „bezpośrednio po zdarzeniu mężczyzna, który był zawiadamiającym, podejmował czynności, które miały uprawdopodobnić, iż był on jedną z ofiar tego zdarzenia”.

Wszyscy z oskarżonych mężczyzn są tymczasowo aresztowani. Trwa oczekiwanie na wyznaczenie terminu rozprawy przez sąd.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

46 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Obywatel.
1 miesiąc temu

Łapy obciąć i zakopać dającym łopaty do odkopania.

Jasnowidz
1 miesiąc temu

Widać już po tatuażach że kmxxty.

Zenek
2 miesięcy temu

Kołek i dołek dla szumowin

Rom
2 miesięcy temu

Byłem w areszcie na 3 w kwietniu tego młodego ale dojechali masakra

Zomo
2 miesięcy temu

Azotoksem gnojów popryskać .

kjrotodszynianin
2 miesięcy temu

najprościej ….najmlodszy 17 latek ,nie moze dostać dozywocia…..wiec jemu 25 lat bez mozliwosci jakiegokolwiek wyjscia predzej….a reszta dozywocie….jak nie uzywali mozgów to teraz niech cirpia…gnijcie….

Maria
2 miesięcy temu

Przedsiębiorcy, hm ładna nazwa

Tradycyjny
2 miesięcy temu

Wyrwać chwasty

Mariusz
2 miesięcy temu

Media swego czasu opisywały tę sprawę jako „porachunki międzymafijne”. Nie wiem, ile w tym prawdy, ale chciałbym wiedzieć, czy ofiary rzeczywiście były niewinne i nikomu nie szkodzące. Ktoś z Was może wie coś na ten temat?

46
0
Napisz co o tym sądziszx