Rząd zapowiada wzrost minimalnego wynagrodzenia

Udostępnij
Tweet

Rząd Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział wzrost minimalnego wynagrodzenia od 1 stycznia 2024 oraz od 1 lipca 2024 roku. Obecnie wynosi ono 3600 zł brutto (2 783,86 netto), a całkowity koszt pracownika dla pracodawcy wynosi 4 337,28 zł.

Według zapowiedzi rządu od 1 stycznia 2024 r. minimalne wynagrodzenie wyniesie 4242 zł brutto, a od 1 lipca 2024 r. minimalne wynagrodzenie zostanie podniesione do 4300 zł brutto. Oznacza to, że od lipca przyszłego roku płace będą o niemal 20 proc. wyższe niż obecnie.

2
Czy to dobra decyzja?x
POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Poparzone niemowlę trafiło do Ostrowa
Subskrybuj
Powiadom o
51 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jan Mosiński Poseł RP
10 miesięcy temu

Brawo dla rządzących! Kolejna świetna zmiana, mam nadzieję że wygrają wybory i trzecia kadencja będzie równie skuteczna w zwiększaniu dobrobytu polakow!

NieNieNie
odpowiada  Jan Mosiński Poseł RP
9 miesięcy temu

Przeciez to spowoduje zwiekszenie inflacji, niech opodatkuja kosciol, to bedzie na te wszystkie przywileje typu 500+ i 13stki, a nie z naszych kieszeni.

Mariusz
10 miesięcy temu

Znów rozdają nie swoje. Za to wszystko będą musieli zapłacić przedsiębiorcy. I znów kilka firm padnie, albo będzie musiało zredukować zatrudnienie.

Emigrant w UE
10 miesięcy temu

Wytłumaczcie mi jedno u polskiego tzw. prywaciarza jak mu idzie dobrze firma to jest jego zasługa a jak jest odwrotnie to jest wina urzędów, pracowników, rządu ,cyklistów i dziennikarzy

Konfederata
10 miesięcy temu

A ci Przestępcy I Skur..y jeszcze wymyślą aby utrzymać się przy korycie i nie zostać postawionym przed Sądem. To zła decyzja bo nic nie zmieni w sile nabywczej większej kwoty.

51
0
Napisz co o tym sądziszx