Przebadają kobiece piersi

W środę, 20 września 2023 r. przeprowadzane będą bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanych tego typu badań. Bardzo zależy nam na tym aby dotrzeć do mieszkanek urodzonych w latach: 1954 r.-1973 r. – te Panie mogą już wykonać badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Zapisy na badania

Zapisy na badania prowadzone są pod numerem telefonu: 68 41 41 411 (od 8.00 do 16.00: pn.-pt. ) lub online https://pacjent.diagnostyk.pl/

Badanie można wykonać bez żadnego przygotowania. Najlepiej zgłosić się w dwuczęściowym ubraniu, tak, by łatwo można było rozebrać się do pasa. W tym dniu nie powinno się używać dezodorantu, talku, balsamu ani kremu w okolicy górnej połowy ciała. Podczas badania pierś układana jest na małej podstawce i dociskana plastikową płytką od góry oraz z boku, co pozwala uzyskać dwa obrazy. Ucisk ten trwa zaledwie kilka sekund.

Mammografia może wykryć zmiany od 2 do 4 lat wcześniej, zanim staną się one jawne klinicznie. Naturalny przebieg raka sutka jest zwykle bardzo długi i dlatego uważa się, że rak piersi jest chorobą przewlekłą. Poczynając od pierwszej komórki, która uległa przemianie złośliwej, w większości przypadków guz osiąga średnicę 1 cm w ciągu 7 – 8 lat. Stała kontrola piersi daje ogromną szansę wykrycia wczesnych zmian i zastosowania leczenia.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Ponownie chcą otworzyć kasyno w Ostrowie
Subskrybuj
Powiadom o

10 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Max
8 miesięcy temu

Słyszałem w na ulicy że KO i ich media z całą mocą szukają kobiety w stanie błogosławionym co odeszła na łono abrahama i by to ogłosic przed 1 października by były emocje na marszu. A jak się taka nie znajdzie to ich konowały jakieś takiej pomogą

Król
odpowiada  Max
8 miesięcy temu

Jest to profilaktyka, bardzo ważna w szybkim wykryciu zmian, a tu ordynarda polityka. Post jak pisany przez trolla.Zebys człowieku nigdy nie miał kogoś w rodzinie chorego na raka piersi.

From123wstyd!!!
8 miesięcy temu

Tylko nie mammobus!!

mama
8 miesięcy temu

czy Jarosław wyraził zgodę ?

Mika
odpowiada  mama
8 miesięcy temu

Nie sądzę. Zabrakłoby mu pieniędzy na piknik 800+. A przecież sztandarowym punktem programu wyborczego partii PiS jest zapewnienie darmowego chleba ze smalcem dla ludu.

Antoni ekspert
8 miesięcy temu

Gdyby którejś pani nie pasowało w tym terminie ja mogę przebadać w dowolnym dniu o dowolnej porze. Mam dobre wyczucie w dłoniach

Robert z Biedron ki
odpowiada  Antoni ekspert
8 miesięcy temu

Jaka cena?

Urzędnik Miejski
odpowiada  Antoni ekspert
8 miesięcy temu

Jak masz takie łapy to sobie konia zwał

Zdzicha z Ostrowa
odpowiada  Antoni ekspert
8 miesięcy temu

Wieśniak

8 gwiazdek i konfederację
odpowiada  Antoni ekspert
8 miesięcy temu

o! W tym miejscu polazane jest, że potrzeba nam edukacji na temat ludzkiego ciała zamoast religii w szkołach.

10
0
Napisz co o tym sądziszx