Uczniowie będą sprzątać w ramach dużej akcji

Udostępnij
Tweet

Ostrów Wielkopolski po raz kolejny włącza się w wielkie „Sprzątanie Świata”. Tegoroczna edycja odbędzie się już w najbliższy piątek, 15 września. Weźmie w niej udział ponad 2200 uczniów z 16 ostrowskich szkół podstawowych. Hasło tegorocznej edycji to „Sprzątanie świata łączy ludzi”.

Do udziału w ostrowskiej akcji zaprosiliśmy wszystkie ostrowskie szkoły podstawowe. Każdy otrzyma niezbędne wyposażenie, m.in.: rękawiczki i worki na śmieci. Uczniowie sprzątać będą teren wokół szkolnych budynków, przyległych ulic, sąsiednich osiedli, parków oraz terenów zielonych. Zebrane odpady, w tym również te zebrane selektywnie, odbierze ostrowski Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO”.

W tegorocznej akcji weźmie udział dokładnie 2245 uczniów z 16 ostrowskich szkół podstawowych. Młodzi ludzie udowodnią tym samym, jak bardzo zależy im, aby najbliższa okolica była czysta i wolna od śmieci.

Akcja „Sprzątanie Świata” trwa nieprzerwanie od 1994r., co oznacza, że dziś świat sprząta już drugie pokolenie Polaków. Hasło tegorocznej edycji to „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Organizatorem akcji jest Fundacja „Nasza Ziemia”. W tym roku czeka nas wyjątkowy finał, ponieważ od pierwszego zebranego worka w 1994 roku mija dokładnie 30 lat!

Akcja Sprzątanie Świata – Polska to przede wszystkim praktyczna lekcja ekologii. To również okazja, aby budować wrażliwość na otaczającą nas przyrodę, jej bezcenne zalety ale i problemy. Autorem plakatu 30. akcji jest znakomity artysta grafik Andrzej Pągowski.

Koszt zakupu materiałów oraz odbioru odpadów przez ZOiGO „MZO” S.A. w Ostrowie Wielkopolskim zostaną sfinansowane ze środków Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

22 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ja
14 dni temu

Po psach? Pet na pecie petem pokryte .przystanki parki całe w petach a wy tylko o psach.

tttt
14 dni temu

brawo TAKIE AKCJE w kazdej szkole od podtsawowki po srednia !!

Krisssssss
15 dni temu

Jako rodzic, nie wyrażam zgody, aby moje dziecko sprzątało po jakiś psach, menelach, którzy zostawiają butelki i puszki po piwskach. Złapać tych nierobów i niech oni zaiwaniają i sprzątają po sobie. Niech właściciele psów sprzątają po swoich pupilach a nasze dzieci zostawić w spokoju.

Przedstaw się
odpowiada  Krisssssss
14 dni temu

Heheheheh masz tyle do gadania w sprawie swoich dzieci co Żyd za okupacji. Kiedy dziecko osiągnie wymagany wiek musisz je podstawić do szkoły (nauczyciele czekają na klienta kasiorę mają dzięki temu zapewnioną, klienci przymusowi, monopol), a czego tam to dziecko uczą to już wpływu żadnego nie masz 🙂 Każą sprzątać puszki i prezerwatywy to je wywiozą jak więźnia i przypilnują żeby sprzątało. Na tym polega przymus szkolny. Masz wyprodukować dziecko i oddać na zarobek państwu. Nauczycielom, później jak już będzie pracować to urzędnikom do golenia w podatkach. Chyba że też trafi do budżetowki golić kolejne pokolenia 🙂

Krisssssss
odpowiada  Przedstaw się
14 dni temu

Wyobraź sobie, że mam coś do powiedzenia i moje dziecko nie będzie sprzątało. Nigdy tego nie robiło.

Ostrowianka
odpowiada  Krisssssss
14 dni temu

Ale na terenie i przyległych do nich terenie też nie to znaczy że po ich niech ich rodzice przychodzą codziennie i sprzątają pety ,butelki po piwku i innych wynalazkach ,a faktycznie po nich sprzątający i wszystko po zamiatane i po sprawie .przychodzą do mnie koło bloku że szkoły na Kantaka i palą ,piwko na słupa kupione i uszy więdną od ich zachowania i słownika wulgaryzmy latają i wszystko opluta w koło że nie ma gdzie usiąść,może niech rodzice przychodzą uczniów i posprzątają po swoich dzieciach.

Marian
15 dni temu

Niech sprzątaj nauczyciele i rak po 12 mają wolne

Namiętny Zbychu
15 dni temu

Cieszy inicjatywa! Człowiek pojedzie na łono natury poruchać wychodzi z auta i się odechciewa! Obrzydliwe ogumienie się poniewiera pod nogami i nie ma rady trzeba robotę w aucie zrobić. Może posprzątają te intymne zaułki.

22
0
Napisz co o tym sądziszx