90-latek rozbił 4 auta!

Udostępnij
Tweet

Powraca temat obowiązkowych badań dla kierowców, którzy przekroczyli pewien wiek. Trudno sobie wyobrazić by 90-latkowie mieli motorykę pozwalającą bezpiecznie poruszać się po drogach z tak dużym natężeniem ruchu jak obecnie.

90-letni mężczyzna kierując toyotą nie zachował bezpiecznej odległości i wjechał z impetem w audi, które w efekcie domina uderzyło w opla, a ten w peugeota. Na miejsce wysłano strażaków, karetkę pogotowia ratunkowego oraz policję.

Sprawcę kolizji ukarano mandatem karnym w wysokości 1050 zł. Na jego konto trafiło 12 punktów karnych.

Kolizja miała miejsce na ulicy Poznańskiej w Ostrowie Wlkp. w rejonie skrzyżowania z ulicą Dembińskiego.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Kluby sportowe dostały kolejną kasę z miasta
Subskrybuj
Powiadom o

60 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Agata
15 dni temu

Starszemu więcej można pozwolić

Konfederata.
17 dni temu

90 latek, to pogratulować takiego wieku, zdrowia i umysłu. A wypadek każdy może spowodować, wystarczy chwilą nie uwagi. Nie robić pismaki lewicowe nagonki na osoby powyżej +65. To wstrętna Brukselska nagonka na te osoby. Ohyda.

Fifi
odpowiada  Konfederata.
16 dni temu

Zastanów się człowieku, co ma Bruksela do tego.

Jachu
18 dni temu

Mi 30-latek wjechał w tył na prostej drodze bez hamowania, pełną prędkością. Stalem w szeregu aut. Wiek ma niewiele do rzeczy.

Karol3414
odpowiada  Jachu
17 dni temu

Ma bardzo wiele do rzeczy. Wypadki zdarzają się wszystkim, ale w pewnym wieku zmysły człowieka ulegają przytępieniu, siada refleks, wzrok, motoryka. Jednym bardziej, drugim mniej ale 90 lat to już naprawdę dużo wiosen na karku. Oczywiście nie oznacza to, że akurat ten pan powinien mieć odebrane prawo jazdy, ale co do zasady, powyżej 70 roku życia już należałoby sprawdzać możliwości psychofizyczne uprawnionych. Kwestia tylko ustalenia okresów badań.

........
odpowiada  Karol3414
16 dni temu

A to ciekawe, to z jakiego powodu dużo więcej wypadków powodują młodziaki ? Też im coś „siada”?/,i jak u nich z badaniami?/

bc
18 dni temu

Trudno sobie wyobrazić by 90-latkowie mieli motorykę pozwalającą bezpiecznie poruszać się po drogach z tak dużym natężeniem ruchu jak obecnie.”
Drogi autorze! Znam kilka osób, które przekroczyły 90-siątkę, a ich motoryce nie można nic zarzucić. Ba, człowiek marzy o tym, by w ich wieku być tak samo sprawnym.
I znam wielu 60-latków, którzy ledwo chodzą.
Więc badania owszem, ale może nie co roku tylko na początek np. co 5 lat, potem 3, albo niech lekarz określi, bo nie każdy starzeje się tak samo.

Karol3414
odpowiada  bc
17 dni temu

To że znasz kilka takich osób nie oznacza, że 90 latkowie są ludźmi sprawnymi fizycznie. Ja w kręgu moich znajomych mam zaledwie kilku fanów PiS, a co wybory okazuje się że w kraju jest ich znacznie więcej. Co do zasady, motoryka pogarsza się od pewnego wieku i proces ten jest tym szybszy im starszy jest człowiek. Oczywiście są ludzie, którzy mają to szczęście być sprawnymi fizycznie mimo słusznego wieku i właśnie dlatego powinno się ich badać a nie np. z góry określić, że powyżej 70 roku życia, traci się uprawnienia. Swoją drogą, masz wyjątkowe szczęście, bo statystycznie mało ludzi dożywa 90 roku życia, więc znać kilka takich osób to już osiągnięcie, a do tego jeszcze w pełni sprawnych fizycznie to już naprawdę wyczyn.

bc
odpowiada  Karol3414
17 dni temu

Co do zasady, motoryka pogarsza się od pewnego wieku i proces ten jest tym szybszy im starszy jest człowiek. „
Pogarsza się zazwyczaj nie tyle motoryka co refleks. Ale właśnie mam wrażenie, że przeważnie tacy ludzie są bardziej skupieni na drodze, jeżdżą wolniej, a nie jak młodzi i wściekli.

mariano
odpowiada  bc
17 dni temu

Tak na marginesie w tym roku ponad 90 letni Sobiesława Zasada wraz z prawie stuletnim pilotem Fiatem 126 p zaliczyli bardzo ciężki Rajd Monte Carlo …czy ty młody , szybki , super prowadzący swojego bolida dałbyś radę jak te dziadki ?

Karol3414
odpowiada  mariano
17 dni temu

tu nie chodzi o wyjątkowe przypadki tylko o regułę, a ta jest bezlitosna, wraz z wiekiem pogarszają się zdolności psychomotoryczne i żeby nie wprowadzać bezdusznego limitu wieku po którym prawo jazdy jest odbierane, to należy po prostu częściej badać? Jaki w tym problem?

Matkas
18 dni temu

Dziadek 90 lat w chałupie na dupie a nie za kierownica

........
odpowiada  Matkas
16 dni temu

Ciekawe jakie będziesz miał zdanie jak dożyjesz ( oby!) takiego wieku ?

osa
18 dni temu

zabrać starcom prawka

Wiesiek
odpowiada  osa
17 dni temu

Dlaczego obrażasz ludzi

DonAntało
odpowiada  Wiesiek
16 dni temu

Odpowiedź jest oczywista. Jego lub jej „starzy” tak nauczyli i teraz przez resztę życia będzie trudno komukolwiek to naprostować

........
odpowiada  osa
16 dni temu

A młodym rozdawać prawka bez egzaminu i kontroli ! A co, niech siebie i nas zabijają ! Bo i tak to robią ..częściej niż seniorzy !!

Xyz
18 dni temu

W efekcie domina uszkodzone 4 auta 🤔ciekawe jakie odległości miały poprzedzające auta???

hmmm
odpowiada  Xyz
18 dni temu

hmmmm a jakie miały mieć stojąc na światłach ?

Goffi
odpowiada  hmmm
16 dni temu

Takie by w razie przejazdu pojazdu uprzywilejowanego była możliwość zjechania na bok!
(co do reguły powinieneś widzieć dół zderzaka poprzedzającego Cię auta)
Jeśli by w takich odstępach stali może dwa by się uszkodziły a jeśli stojąc jako ostatni powinno się obserwować to co się dzieje i w razie takiej sytuacji jak by trzymał na hamulcu nie uszkodziły by się inne auta. Proste.

bc
odpowiada  Goffi
16 dni temu

Owszem, ale na niektórych skrzyżowaniach zmieściłaby się wtedy tylko połowa aut.
A druga połowa stałaby na czerwonym na poprzednich światłach wydłużając korki.

........
odpowiada  Xyz
18 dni temu

Młodziaki …takie stłuczki robią znacznie częściej, i to z tragiczniejszym skutkiem, i jakoś nikt ich nie kieruje na badania !?

mariano
18 dni temu

Zastanawiające na głównej stronie OSTROW 24 …opisany jeden wypadek spowodowany przez dziadka bez ofiar w ludziach i pięć spowodowanych przez młodych szybkich z ofiarami w ludziach …więcej takich dziadków na drodze a mniej młodych gniewnych mniej kalek i ofiar śmiertelnych ( : Takie są fakty na dzień dzisiejszy a z faktami podobno się nie dyskutuje ….

Zenek
18 dni temu

Stary cap na rower albo hulajnogę…

........
odpowiada  Zenek
18 dni temu

…ty też będziesz stary,…jak dożyjesz !

Mieszkaniec
odpowiada  ........
18 dni temu

Klimat sie tak szybko ociepla ze raczej ciezko bedzie dozyc starosci

Cap3lla
odpowiada  ........
16 dni temu

a capem już jest, jak sam nam wszystkim pięknie pokazał

Ania
odpowiada  Zenek
17 dni temu

Ani się nie obejrzysz, jak przyjdzie do ciebie starość.

Pani
odpowiada  Zenek
17 dni temu

Jaki cap smarku? A wiesz co to w ogóle znaczy? Stary być może też kiedyś będziesz, jak cie jakiś młodzian nie zmiecie z powierzchni ziemi.

........
odpowiada  Zenek
16 dni temu

Też kiedyś będziesz capem !

60
0
Napisz co o tym sądziszx