PiS chce, żeby pacjenci dobrze jedli w szpitalach

Każdy z nas kto leżał w szpitalu lub odwiedzał bliską osobę, ten wie jakie serwowano posiłki. I nie jest tu raczej problem pracowników szpitalnej kuchni, którzy po prostu byli ograniczeni kwotą na przygotowanie posiłków.

Rząd PiS zapowiedział, że uruchomi program „dobry posiłek” w polskich szpitalach. Ma on zmienić odwieczny problem posiłków, które dla pacjentów były „biedniejsze” niż dla odsiadujących kary więzienia. A jak wiadomo wartościowe posiłki mogą przyspieszać proces leczenia.

Według zapowiedzi szpitale dostaną więcej pieniędzy, a Narodowy Fundusz Zdrowia ma zadbać, by jakość żywienia w szpitalach była znacząco lepsza.

Pierwsze zapowiedzi rządu PiS były już w 2019 roku. Był to efekt kontroli NIK-u (Najwyższej Izby Kontroli – przyp. red.). W marcu 2022 roku Ministerstwo Zdrowia opublikowało rozporządzenie wprowadzające 15 diet i 9 ich modyfikacji. Nie weszło jednak ono w życiu aż do dzisiaj. W maju br. poinformowano o wstrzymaniu prac na ich wdrożeniem.

Dziś nie podano kiedy i w jakim kształcie wejdzie koncepcja poprawy posiłków w szpitalach.

Rok temu w ostrowskim szpitalu serwowano śniadanie, obiad i kolację mając do dyspozycji około 15 złotych na pacjenta.

0
A Ty jak wspominasz szpitalne jedzenie?x
4
A Ty jak wspominasz szpitalne jedzenie?x

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Biegi patriotyczne na Piaskach - ZDJĘCIA
Subskrybuj
Powiadom o

69 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Elektor
5 miesięcy temu

No proszę proszę przez 8 lat nie myśleli o tym a przed wyborami teraz takie wyżerki planują. Wiadomo że wszystko co PiS wymyśla kończy się bardzo drogą porażką malwersacjami i złodziejstwem i tu też nie spodziewam się niespodzianki. Pytanie jest inne. Jak juz będzie ta wyżerka to zajadać będzie tylko personel czy jacyś pacjenci się załapią? Bo że mimo zapisanego w konstytucji i potwierdzonego mnóstwem innych przepisów prawa do leczenia całkiem niedawno Polakom prawa do leczenia pisowskie sk*****yny odmówiły! Ludzie ciężko chorzy przewlekle albo nagle z zagrożeniem życia nie mieli udzielanej pomocy medycznej! Zmarło 200 tys Polaków z tego powodu! Pisowcy to sk*****yny i zbrodniarze! Wyborcy często mają pamięć do d*py i pewnie wielu już zapomniało i teraz będzie się ślinić na obiecane szpitalne frykasy ale ja im tego nie zapomnę! Zbrodniarze!

Urzędnik Miejski
5 miesięcy temu

I bardzo dobrze bo ktoś się musiał za to wziąć dobrze że jest teraz pani minister Kasia to z tym zrobi w końcu jest z PiSu

Ziomek
odpowiada  Urzędnik Miejski
5 miesięcy temu

A gdzie byli przez te 8 lat???? Teraz to tylko kiełbasa wyborcza. Kasia??? Od kiedy to bogaty potrafi zrozumieć biednego????

Józwa Butrym
odpowiada  Urzędnik Miejski
5 miesięcy temu

Pani minister, do spółki z panem prezesem dadzą szpitalom na lepsze posiłki, ale zabiorą na leczenie, zakup leków i wyposażenia i wszystko inne co potrzeba. Lepsze, to znaczy jakie? I kto to sprawdzi? Może znów będą wojskowe grupy operacyjne, albo inspekcja robotniczo- chłopska, jak w socjalizmie w czasie stanu wojennego. Przyjadą do szpitala i będą degustować. Dziś większym problemem jest to, że niejednokrotnie jest tak, że pacjentowi leżącemu nie ma kto podać tego jedzenia do ust, a nie to, że jest złej jakości. Pełne „empatii” pielęgniarki i salowe przyniosą posiłek i postawią na stoliku, a potem zabiorą go w ogóle nie ruszony, nie zastanawiając się nawet dlaczego tak jest. W ten sposób można w szpitalu nawet umrzeć z głodu. Ale na to ani pani Kasia, ani inni lekarze i zarządzający służbą zdrowia nie wpadli. Dadzą parę złotych i powiedzą, że problem rozwiązany. A tymczasem pacjent leżący, do którego nie przyjdzie rodzina i nie zrobi przy nim wszystkiego może umrzeć z głodu lub pragnienia i zgnić we własnych odchodach.

Marty
odpowiada  Urzędnik Miejski
5 miesięcy temu

Kasiu, to ty?

ostrowianka
5 miesięcy temu

To są już totalne jaja. Oni naprawdę mają nas za stado de***i. Najpierw info, że w 2022 roku NFZ „zaoszczędził” ponad 7,2 mld zł. Teraz przed samymi wyborami, po 8 latach olewania pacjentów pojawia się program żarcie szpitalne +. To nic, ze szpitale zadłużone, ze pielęgniarki czekają na obiecaną podwyżkę. Teraz zrobimy w bambuko kolejną grupę Polaków obiecując luksusowe żarcie w szpitalach. Czy też tak jak bezpłatne autostrady do końca roku? Prezes wspominając swój pobyt w szpitalu z kolanem, stwierdził ze miał bardzo dobre jedzenie, które przynoszono mu z okolicznych restauracji. Ludzie, jak długo jeszcze pozwolimy, żeby ta banda obrażała naszą inteligencję?

gość n
odpowiada  ostrowianka
5 miesięcy temu

trzeba mieć tą inteligencję żeby ją obrazić

Mariusz
odpowiada  ostrowianka
5 miesięcy temu

Ano, mają nas za stado de***i – ale niestety, słusznie. Inaczej nie trzęśliby tym krajem przez 8 lat i nie przymierzali się do 4 następnych.

xl
5 miesięcy temu

baju baj baju baj ……

oo
5 miesięcy temu

Na początku lat 2000 ,kiedy byłem w wojsku ,na jednego żołnierza przypadała kwota 5 zł na całodzienne wyżywienie ,na więżnia była to kwota 9 zł(wiadomo żywienie zborowe jest tańsze) i nawet szło by na tym przeżyć ,gdyby kucharze nie sprzedawali produktów poza jednostką i przekazywanie mięsa dla „trepów” w zamian za przepustki!

Rysiu
5 miesięcy temu

8 lat im nie przeszkadzało psie żarcie w ZOZ… a teraz szpitalna micha+, podatnik zapłaci

Przemek
5 miesięcy temu

Chleba i igrzysk! Oni sobie przypomnieli co Rzymianie dawno wiedzieli nt. plebsu. Igrzyska europejskie już były, to teraz czas na to drugie!

Heniu
5 miesięcy temu

Do szpitala idzie się leczyć a nie dobrze zjeść.

miejscowy
odpowiada  Heniu
5 miesięcy temu

mimo to pamiętam obiad dla matki po urodzeniu kromka chleba,kostka margaryny i jakaś zalewajka na talerzu gdzie obiad za granicą to taca jak z najlepszej reustauracji–to co podano w Polsce to dla kogoś po operacji z chorym żołądkiem..Gdyby nie rodzina to można by po miesiącu być statystą do filmów z obozów zagłady ,a u mnie w domu 1000zł idzie składki zdrowotnej na miesiąc, a zęba pójdę zrobić to skasują 500zł prywatnie bo na NFZ zapomnij..

Podatnik, nie darmozjad PIŚior
5 miesięcy temu

Co ONI jeszcze przed wyborami za MOJE pieniądze będą obiecywać????

....
odpowiada  Podatnik, nie darmozjad PIŚior
5 miesięcy temu

już zaczęli – windy w blokach 4 piętrowych z płyt….

babcia
5 miesięcy temu

Przed wyborami sobie przypomnieli o chorych w szpitalach

1 2 3 5
69
0
Napisz co o tym sądziszx