Pijany wójt podjął decyzję w sprawie swojej przyszłości

Powracamy do tematu wójta, który pod wpływem alkoholu prowadził samochód osobowy. Adam Kopis z gminy Łęka Opatowska został zatrzymany przez kępińskich policjantów i czeka teraz na proces karny. Zanim do niego dojdzie postanowił wydać oświadczenie, w którym przeprasza mieszkańców. Pokazał też czy ma cywilną odwagę do rezygnacji z ciepłej posadki.

Oświadczenie wójta Gminy Łęka Opatowska

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Gminy Łęka Opatowska

Pragnę Wszystkich Państwa i Mieszkańców Gminy Łęka Opatowska przeprosić za mój bezmyślny i nieodpowiedzialny czyn, w którym to kierowałem samochodem, będąc pod wpływem alkoholu. Jest mi bardzo przykro, że swym bardzo złym zachowaniem zraniłem wiele osób, które mi bardzo zaufały. Wiem, że to nigdy nie powinno się wydarzyć.
Naraziłem na utratę dobrego imienia Gminę i pełnioną publiczną funkcję, moich Najbliższych i Współpracowników oraz Pracowników naszej Gminy, a także siebie, jeszcze raz Wszystkich bardzo przepraszam.

Nic nigdy nie usprawiedliwi mego czynu, dlatego proszę i apeluję, nie popełniajcie mojego wielkiego błędu. Natomiast Bogu dziękuję dziś za to, iż sprawił, że żadnemu drugiemu Człowiekowi, nic nie zrobiłem i nic się nie stało.

Szanowni Państwo i Mieszkańcy Gminy, oświadczam, iż poniosę wszelkie konsekwencje prawne swojego czynu. Sprawowana funkcja nie sprawi, bym był inaczej postrzegany w świetle obowiązującego prawa. Poddam się osądowi wymiaru sprawiedliwości i z pokorą przyjmę rozstrzygnięcie, jakie w mojej sprawie zostanie wydane. Poczucie odpowiedzialności, zobowiązuje mnie także do kontynuowania podjętych przeze mnie działań i wypełnienia zobowiązań wobec mieszkańców. Dlatego, do rozstrzygnięcia sądowego, będę pracował i skupiał się na działaniu, które wykonywałem dotychczas, na rzecz i dla dobra Gminy oraz pomyślności jej mieszkańców.

Adam Kopis – wójt Gminy Łęka Opatowska

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

24 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Dom
6 miesięcy temu

Ma przynajmniej honor się przyznać, a nie jak ci że świecznika że to nie oni.

24
0
Napisz co o tym sądziszx