Czy minister Sójka będzie wdrażała większe restrykcje?

Udostępnij
Tweet

Po zaprzysiężeniu poseł Katarzyny Sójki na stanowisko Ministra Zdrowia w internecie – poza przytaczanymi słowami o śmierciach Polek, pojawiły się wpisy przypominające zamiar w kontekście obostrzeń koronawirusowych.

Dziś Prezydent RP Andrzej Duda powołał Katarzynę Sójka na Ministra Zdrowia. Dotychczasowy minister Adam Niedzielski podkreślił, że Katarzyna Sójka „zawsze nas wspierała. Była orędowniczką zmian (…)”. Poseł Grzegorz Braun o były ministrze mówił, że ten przyprawił o przedwczesną śmierć więcej Polaków, niż ktokolwiek po drugiej wojnie światowej.

Nowa minister podziękowała Niedzielskiemu:

„za wszystkie dobre projekty i ich wyjątkowe efekty, z których pacjenci czerpią korzyści. Zobowiązuję się, że dokończę zmiany na rzecz pacjentów.”

Internauci przypomnieli minister Katarzynie Sójce słowa wypowiedziane podczas wywiadu w Telewizji Republika w styczniu 2022 r. Na około miesiąc przed końcem pandemii i wybuchem wojny za naszą wschodnią granicą.

„Z obostrzeniami poszłabym dalej” – mówiła poseł Sójka w rozmowie z redaktorem TV Republiki. Wyraziła zdanie, że jest za obowiązkowymi szczepieniami m.in. dla pracowników ochrony zdrowia czy służb mundurowych.

W wywiadzie poruszono stanowisko do „ustawy Hoca” (Czesława – przyp. red.), o której minister Adam Niedzielski powiedział:

Założenia zawarte w projekcie ustawy są „kluczowym narzędziem do walki z piątą falą koronawirusa”. Ta – według szefa MZ – ma przybrać na silę w połowie lutego tego roku, kiedy to w kraju możemy notować po 60 tys. przypadków zakażeń dziennie.

Jak pamiętamy po miesiącu wpuszczono do Polski miliony uchodźców zza wschodniej granicy, gdzie poziom osób zaszczepionych był zdecydowanie niższy i nie doszło do wzrostu zakażeń. Wręcz jak to niektórzy mówią pewien przywódca wyłączył pandemię.

Prowadzący kanał na Youtube „wideoprezentacje” mający ponad 650 tys. subskrybentów powiedział, że w jego odczuciu pani Sójka jest większą zamordystką niż poprzednik Niedzielski. Na miesiąc przed wybuchem wojny nie wykluczała kolejnych lock downów.

Wkrótce jesień i niektórzy przewidują, że w niedalekiej przyszłości mogą pojawić się kolejne zaraźliwe choroby, z którymi Ministerstwo Zdrowia pod kierownictwem Katarzyny Sójki będzie prowadzić walkę.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

118 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
E-mila
10 miesięcy temu

Pewno nie puszczą tego, …sądzę, że każdy od samorządu miasta wzwyż powinien przejść szczegółowe badania psychiatryczne pod kątem psychozy maniakalnej i psychopatii… Resztę proszę sobie każdy dopowiedz!

Ostrowianka
10 miesięcy temu

Ostrów …. miasto jak wieś z ubeckimi maluczkimi ludzikami żyjącymi jak zawsze jak pasozyty na krwi Polakow. Plujecie jadem nienawiści do Polskiego Rzadu dzięki któremu jeszcze nie jesteście na szparagach u rodaków tuska , ktory wam pokaże jak Polacy żyli za jego łajdackich rządów PO 1989r kiedy chleba na polskim stole brakowało bo zrównał z ziemią tysiące miejs c pracy w Ostrowie !!! Sracie na groby Patriotów Polskich co życie oddali za Polskę !!! UB,SB,MO i POzostałości PO J.W.1956 z sowietami dzisiaj żądacie Polski dla siebie !!! NIGDY !!! Szpital !!! za antypolskich miernot ile oddziałów było zlikwidowanych ???? kto dał kase na obecny szpital ??? PiS !!! Miliony od rządu brała Klimek a witała antypolskich zer bo lista z 2050 czeka … a Urbaniak co dla Ostrowa zrobił ???? NIC !!! a witany jak sam rudy ….. ŻAŁOSNE LUDZKI ANTYPOLSKIE ZA DOBRZE JEST W POLSCE OD 2015 !!! W dup…. się wam przewraca … gówniarzom niech rodzice opowiedzą ile zarabiali za Tuska ??? ile młodzi mieli kasy od Tuska ??? ile matki dostały na dzieci ??? Więc ???? szczekacie jak te psy na łancuchach na rozkaz rudego . Może czas abyście na własnej skórze doświadczyli bata szwaba i kopniaka ruska w dupsko a wówczas rozum będzie już nie potrzebny .

Elektor
odpowiada  Ostrowianka
10 miesięcy temu

Zabieraj tych pachołków upowców i paszła z nimi won na upadline!

ja
odpowiada  Ostrowianka
10 miesięcy temu

Ot i znowu idxxxka w transie. Jedno tylko- PiS niczego nikomu, poza swoimi nie dał. Ostrów stracił miliony z ruskiego ładu i tylko część odzyskał .

118
0
Napisz co o tym sądziszx