Ostrzeżenie pogodowe – mieliście plany na weekend? (aktualizacja 2)

Udostępnij
Tweet

Jeśli mieliście plany na najbliższy weekend poza domem to warto je zmienić z uwagi na fatalną prognozę pogody. Praktycznie trzy najbliższe dni będą zachęcały do spędzania czasu w pomieszczeniach zamkniętych.

Począwszy od soboty przed południem nadejdzie front z południa, który przyniesie mocne opady deszczu. Przez całą sobotę do późnego wieczora ma spaść około 20 litrów na metr kwadratowy. Temperatura nie przekroczy 17 stopni.

Jeszcze gorzej ma być w niedzielę. W ciągu całego dnia spadnie nawet 60 litrów na m2! Termometry wskażą 14-15 stopni.

W poniedziałek podobnie jak w niedzielę. Ponad 40 litrów na m2 i temperatura nie przekraczająca 15 stopni.

W tych warunkach proponujemy obejrzeć z rodziną film, wyskoczyć do aquaparku (krytego), ewentualnie przeprowadzić drobne remonty w mieszkaniu.

Aktualizacja
Przed północą prognozy zmieniły wielkość natężenia opadów deszczu. W sobotę najmocniej będzie padać w okolicy godziny 11. Kolejny tak mocny opad będzie koło północy. Suma opadów zmalała do 11 litrów na metr kwadratowy.

Niedziela również wygląda lepiej. Zamiast 60 litrów prognoza pokazuje już 20 litrów na m2. Najwięcej ma spać w godzinach 9-11 oraz koło 17.

Aktualizacja 2
W sobotę o 9.20 widać, że największe opady przesunęły się na wschód o 100 kilometrów. Nasz region może mówić o szczęściu.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Wiadomo co wyrzucił przez okno podczas pościgu
Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Stary Pijany
11 miesięcy temu

Ta pogoda się sprawdza w Ostrowie, jak wizję jasnowidza Jackowskiego. Ale no cóż ludzie wierzą we wszystko co im internet powie.

Gg
11 miesięcy temu

W propozycjach spędzenia wolnego czasy zabrakło krupniku

Marcin
11 miesięcy temu

Straszenie ludzi, najzwyczajniej w świecie popada parę dni i tyle, wody ciągle brakuje. To co kiedyś było normalne teraz traktuje się jako katastrofę.

Jurek
odpowiada  Marcin
11 miesięcy temu

Zgoda, tylko studzienki nie nadążają z odbiorem tej ilości wody, i sa podtopienia, a miasto nic z tym nie robi.

24
0
Napisz co o tym sądziszx