Ogłoszono wyniki naboru do szkół średnich

Przy zwiększonej liczbie osób biorących udział w naborze, aż 89% zostało zakwalifikowanych do szkół ponadpodstawowych Powiatu Ostrowskiego. Z tej puli blisko 79% osób dostało się do swojej wymarzonej klasy. Osoby niezakwalifikowane mogą wziąć udział w naborze uzupełniającym.

Nabór do szkół Powiatu Ostrowskiego prowadzony jest drogą elektroniczną, dlatego młodzież w dniu 17 lipca automatycznie otrzymała informację, czy została zakwalifikowana do wybranej szkoły, czy nie. Dodatkowo listy osób zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostały wywieszone w poszczególnych szkołach.

* NabĂłr 20232024 - wstepne wyniki - 17 lipca 2023

Drugi rok z rzędu w naborze biorą udział uczniowie z dwóch roczników, tym razem urodzeni w 2008 i 2009 roku. W tej edycji naboru liczba wniosków zbliżona była do ubiegłorocznego rekordu i wyniosła 2784. Warto dodać, że we wcześniejszych latach liczba uczniów biorących udział w naborze była porównywalna z liczbą urodzeń w danym roczniku i oscylowała w granicach 1600-1900 osób.

Spodziewając się 2299 absolwentów szkół podstawowych z terenu powiatu ostrowskiego Zarząd Powiatu przygotował 2563 miejsca w 77 oddziałach, z czego 30 w liceach (I, II, III, IV) i 47 w zespołach szkół (ZST, ZSE, ZSU, ZSBE, ZSTE, ZSP CKU Przygodzice). Ponadto, jak co roku, w naborze złożyli wnioski mieszkańcy innych powiatów i województw w liczbie 549 osób, stanowiąc 20%.

Spośród wszystkich wniosków w liczbie 2.784 zakwalifikowano 2484 osoby tj. 89,22%. Z tej grupy 1959 osób, czyli zdecydowana większość (78,86%) została przyjęta do wymarzonej szkoły czyli z tzw. „pierwszej preferencji”.

Od kilku lat większą popularnością cieszą się szkoły kształcące w zawodzie (technika, szkoły branżowe I stopnia), do których każdego roku składano ponad 50% wniosków z pierwszego wyboru. Jednak z każdym kolejnym rokiem ta różnica maleje.

Wstępnie do zespołów szkół zostało zakwalifikowanych 1332 uczniów (964 do techników i 368 do szkół branżowych), a do liceów 1152 uczniów. W tym roku największą popularnością cieszyło się IV Liceum Ogólnokształcące, gdzie uczniów przyciągnęła klasa humanistyczno-biologiczna z elementami pedagogiki i psychologii (2,32 kandydata na 1 miejsce) oraz Zespół Szkół Technicznych w którym tradycyjnie prym wiedzie kierunek „technik informatyk” (2,19 kandydata 1 miejsce).

CZYTAJ  Zderzenie audi oraz ciągnika z beczką - aktualizacja

UWAGA: Obecnie osoby zakwalifikowane powinny potwierdzić przyjęcie do danej szkoły poprzez złożenie oryginałów dokumentów. Zgodnie z harmonogramem naboru dokumenty należy złożyć najpóźniej do 21 lipca 2023 r. do godziny 15:00. Osoby, które z różnych wzglądów rezygnują z przydzielonego miejsca proszone są o pilny kontakt ze szkołą. Ostateczne wyniki naboru poznamy w dniu 24 lipca 2023r., kiedy to zostaną wywieszone listy osób przyjętych i nieprzyjętych.

Niestety 300 uczniów nie zostało przydzielonych do żadnej z klas, są to tzw. kandydaci niezakwalifikowani. Spośród nich 87 osób z powodu braków w dokumentacji, a pozostała grupa 213 osób z powodu zbyt niskiej liczby punktów na wybranym profilu. Z powodu niskiej punktacji najwięcej kandydatów odrzucono w liceach (107 osób). Znaczną część wśród osób niezakwalifikowanych stanowią osoby spoza Powiatu Ostrowskiego (109 osób), które brały udział równocześnie w naborze w rodzimym powiecie i najprawdopodobniej tam znajdą przyjęte. Osoby niezakwalifikowane mogą wziąć udział w naborze uzupełniającym, który odbędzie się w poszczególnych szkołach w dniach od 25 lipca do 28 lipca 2023r do godz. 15:00. Na chwilę obecną w szkołach jest 79 wolnych miejsc, najwięcej w szkołach branżowych i technikach. Informacje o wolnych miejscach można pozyskać w poszczególnych szkołach.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

7 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ladacznica proboszcza
10 miesięcy temu

Wybierajcie tylko zawodówki. Ludzi z ogólnym wykształceniem na rynku pracy jest aż nadto, a specjalistów z różnych dziedzin brak. Uczcie się języków, studia w tej chwili nie są aż tak mocno potrzebne

Xd
10 miesięcy temu

Miażdżąca część dzieci pcha się do szkół średnich,nie oszukujemy się połowa z Nich się absolutnie do tego nie nadaje ,powinni być w szkołach branżowych, zresztą życie i tak zweryfikuje jak większość z nich skończy jako zwykły robotnik,do tego zbędne jest pchanie wiedzy w liceum ,tylko zajęcia praktyczne tak aby z pewnymi umiejętnościami wejść na rynek pracy.

Janek
10 miesięcy temu

Kiedyś 3 LO to było coś. Dziś większość ostrowiejskich szkół to dno.

telewidz
odpowiada  Janek
10 miesięcy temu

Edukacja nie jest „oczkiem w głowie” przynajmniej połowy ludzi.

Pytek
10 miesięcy temu

A dlaczego nie ma zdjęć w wielu ujęciach kreatora „sukcesów” wszelakich tychże szkół ja pytam.

Za szybko starość
10 miesięcy temu

Jeszcze przed chwilą chodziłem sobie do szkoły. Teraz też chodzę, ale do apteki po tabletki na ból krzyża.

Pytek
10 miesięcy temu

Obecna młodzież i psychologia? XD

7
0
Napisz co o tym sądziszx