Lekarze urlopują. Dzieci pozostawione bez opieki w TYM szpitalu

Udostępnij
Tweet

Lekarze postanowili wziąć grupowo urlopy i pozostawić dzieci z powiatu kaliskiego bez opieki w najbliższym dla nich szpitalu. Z tego powodu wszyscy pacjenci będą przewożeni do ostrowskiego szpitala.

Problem z kaliskim oddziałem chirurgii i traumatologii dziecięcej trwa od dłuższego czas. Niejednokrotnie pacjenci nie są przyjmowani do kaliskiego szpitala, ponieważ na dyżurze nie ma lekarza. Poznański oddział NFZ, któremu szefuje Agnieszka Pachciarz, nic konkretnego z tym nie robi, bo jeszcze nikt nie umarł. Problem się pojawi gdy mały pacjent nie trafi pod opiekę lekarza na czas.

Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, w ostatnich dniach przywieziono małego pacjenta po skoku na główkę do płytkiej wody. Jeden z lekarzy kaliskiego SOR „miał duży problem” do ratowników z karetki, że przywieźli mu pacjenta, kiedy nie ma na dyżurze chirurga dziecięcego. Donośnym tonem mówił, że nie przyjmie dziecka jeśli nie zostanie mu wskazane miejsce z odpowiednią opieką. Dopiero koordynator wojewódzki znalazł miejsce dla pacjenta w ostrowskim szpitalu. Podczas transportu chłopiec wymiotował żółcią żołądkową.

Na wniosek kierownika Oddziału chirurgii i traumatologii dziecięcej, szpital wystąpił do Wojewody z odpowiednim ustawowym wyprzedzeniem o zgodę na czasowe zawieszenie funkcjonowania oddziału, na co, po pozytywnej rekomendacji NFZ oraz przedstawieniu przez szpital porozumienia z innym szpitalem, który w razie potrzeby będzie hospitalizował pacjentów, taką zgodę otrzymał – informuje szpital.

Oddział od 15 do 30 lipca pozostaje zamknięty. Mali pacjenci skierowani np. z SOR czy z wieczorynki na chirurgię dziecięcą zostaną odesłani do oddziału szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

59 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
michu 77
7 miesięcy temu

Lekarze i Policja to pokazali co są warci w ostatnich 3 latach. polityczne sprzedajne nie powiem co.

wykończony finansowo przez OZC
odpowiada  michu 77
7 miesięcy temu

co bierzesz ????

michu77
odpowiada  wykończony finansowo przez OZC
7 miesięcy temu

A co prawda w oczy kole. Mam nadzieję że jeszcze ci OZC dowali więcej rachunku może się obudzisz.

babcia
7 miesięcy temu

problem polega na tym że w szpitalach wciąż goszczą czasy komuny . Państwowe czyli i tak zapłacą .Kiedyś mieliśmy coś takiego jak armia zasadnicza nikt nie chciał być poborowym . Wystarczyło zrobić nabór ochotniczy i problem zniknął .To samo proponuję zrobić ze szpitalami zostaną tylko ci co chcą pracować . Wierzcie mi ten nasz personel tonie w w kredytach bankowych szybko nabiorą szacunku do pracy .

Nikodem
odpowiada  babcia
7 miesięcy temu

Popieram to kasta tych co w sądzie.

Rysiu
7 miesięcy temu

Więcej na PIS głosować bo dają

Nfz
7 miesięcy temu

No i dobrze pozamykać te wszystkie buxxele

oo
7 miesięcy temu

Dyrektor tego oddziału powinien wylecieć na butach z dyscyplinarką w ręku ,jak mógł dopuścić do tego że wszyscy lekarze dostali urlopy w tym samym czasie nie zapewniając zastępstwa!

XX
odpowiada  oo
7 miesięcy temu

Dyrektor tego szpitala zarabia 40 tys. Jego zeznanie majątkowe to ponad 2mln złotych.. To jest kasa dopiero

OnionCity
7 miesięcy temu

A teraz proszę o wysyp komentarzy pod tytółem jaki to ten Kalisz jest zaje… fajny, mają palmy, konie na balkonie, wszystko co najlepsze i masę kompleksów od Poznania po Łódź do Warszawy aż po Ostrów, bez tego ich łostrówka dawno by ich zaorali

XX
odpowiada  OnionCity
7 miesięcy temu

Ale po co ty się spinasz gumka w gaciach ci pęknie. Przecież pacjenci z Ostrowa Krotoszyna też są zabierani do Kalisza co to. Ma wspólnego? Masz jakiś kompleks? Mały ptaszek??

Kaliska mentalność
odpowiada  XX
7 miesięcy temu

Jak by sytuacja była odwrotna, że SOR w Kaliszu z Ostrowa przyjmuje, to cebule już by po Ostrowie jeździły na co najmniej 30 komentarzy że u nich jest super a obok źle

Ostatnio edytowany 7 miesięcy temu by Kaliska mentalność
Piotr
odpowiada  Kaliska mentalność
7 miesięcy temu

Człowieku co ty mówisz. Ty masz jakieś kompleksy?

Kaliska mentalność
odpowiada  Piotr
7 miesięcy temu

Za młody jesteś „bosy Antku” żeby to zrozumieć.

Piotr
odpowiada  OnionCity
7 miesięcy temu

Pod tytułem…. No cóż… Bez komentarza

Nikodem
odpowiada  OnionCity
7 miesięcy temu

Atrapa konia fajna ale ten szalik POco temu koniowi?

Stach
7 miesięcy temu

Chore barany a nie lekarze i w dodatku z Kalisza.

XX
odpowiada  Stach
7 miesięcy temu

Ale ty jesteś prosty..

Jak żeś zdrów to i medycyna jest bezradna
odpowiada  XX
7 miesięcy temu

I całe szynście bo jak by był garbaty to po lekarzach by chodził, a oni na urlopach, limity wykorzystane a terminy odległe jak z stąd na marsa.

Enia
7 miesięcy temu

A ja miałam odwrotnie kilka lat temu w Ostrowie nie chcieli mnie przyjąć i tylko dla tego, że udałam się do SZPITALA w Kaliszu żyje. Od tamtego czasu Ostrowski sZPITAL omijam drugą stroną obwodnicy.

Zgadzam się
odpowiada  Enia
7 miesięcy temu

Masz rację

Chrobry
odpowiada  Enia
6 miesięcy temu

Bo sie bali ze cebula bedzie siedzialo.

Chrobry
odpowiada  Enia
6 miesięcy temu

Mialo byc — smierdzialo

Ala
7 miesięcy temu

Ktoś na te grupowe urlopy pozwolił, chyba dyrektor szpitala, nie wiem nie wnikam ale ja też pracuje i musieliśmy się tak dogadać żeby nikt się nie nachodził tygodniami

Jacek
7 miesięcy temu

POkaż lekarzu co masz w garażu?!

Ostatnio edytowany 7 miesięcy temu by Jacek
Lekarz
odpowiada  Jacek
7 miesięcy temu

Mam sporo i co mi zrobisz buraczany śmieciu.

Nikodem
odpowiada  Lekarz
7 miesięcy temu

Jak dorabiają na prywatnych wizytach ( pacjęci po tych wizytach są pierwsi na liście ) to mają i płaci NFZ i klienci sorry pacjęci

Pan doktor
odpowiada  Lekarz
7 miesięcy temu

Hehe buraki to są

59
0
Napisz co o tym sądziszx