Gospodynie rywalizowały ze sobą (ZDJĘCIA)

Udostępnij
Tweet

Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Ostrów w minioną sobotę 17. czerwca 2023 r. urządziły wielkie wesele. Odbył się II Piknik Kół Gospodyń Wiejskich tym razem z weselnym motywem głównym w trzech konkurencjach: kulinarnej, florystycznej i muzycznej. Piknik tym razem odbył się w Gorzycach Wielkich.

Motyw przewodni tegorocznego pikniku gwarantował wszystkim świetną zabawę i niejednokrotnie powrót do dawnych zwyczajów. Niepowtarzalnym charakter, niezwykłe kreacje a przede wszystkim wystawne przyjęcie w rytm przyśpiewek ludowych to cecha polskich wesel. Taki charakter miały, przygotowane na piknik z najwyższą starannością, 22 stoiska.

– Wesele jest naszą polską tradycją, bardzo widowiskową. Dlatego postawiliśmy między innymi na stroje weselne. Na pikniku można było spotkać panie młode, panów młodych w strojach. Przyśpiewka też jest naszą, polską tradycją. Oczywiście są również potrawy weselne, które można było nie tylko zobaczyć, ale też zdegustować. To również bezwzględnie część naszego dorobku kulturalnego, który należy przedstawiać i pielęgnować.- powiedział Sekretarz Gminy Ostrów Dariusz Pryczak.

Uczestnicy rywalizowali w głównym konkursie kulinarnym: na danie weselne oraz biały deser z nutą owocu. Ocenie podlegał smak potrawy, estetyka podania i oryginalność. Na stołach zagościły, kaczki, udźce, gołąbki, bigosy, a także torty czy inne desery z owocami.

Druga konkurencja polegała na przygotowaniu przyśpiewki weselnej: opracowaniu tekstu oraz zaprezentowaniu jej publiczności. Dla ułatwienia wszystkie występy przygotowano do tej samej melodii. Ocenie podlegały oryginalność tekstu oraz wykonania. Trzecia konkurencja florystyczna, polegała na przygotowaniu bukietu ślubnego dla Pani Młodej oraz butonierki dla Pana Młodego.

W Pikniku 1 miejsce zajęło KGW z Nowych Kamienic, 2 miejsce zajęło KGW Z Karsek a 3 miejsce KGW z Borowca. Ponadto wręczono wyróżnienia za konkurencję florystyczną i konkurencję muzyczno- ludową. Wręczono również podziękowania za udział.

– Wszystkim bardzo gratuluję. W naszej zabawie nie ma przegranych, wszyscy wygraliśmy poprzez wspólną zabawę i integrację- podkreślał sekretarz Gminy Ostrów Wielkopolski Dariusz Pryczak.

CZYTAJ  Upamiętnią Żołnierzy Wyklętych

Konkurencje oceniane było przez jury w składzie: Wioleta Kruszyk – znawca smaku, kucharz z Restauracji PODJADEK ( partner wydarzenia), Zuzanna Jerzyk- z Biura Promocji i Relacji Społecznych Powiatu Ostrowskiego współtwórca Powiatowej Księgi Smaków I i II części oraz Mateusz Kołeczko z Urzędu Gminy Ostrów współpracujący z Kołami Gospodyń Wiejskich.

W pikniku udział wziął również Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego Piotr Walkowski oraz Starosta Ostrowski Paweł Rajski, który wraz z Radnym Powiatowym Damianem Grądzielewskim wręczył uczestnikom upominki. Ufundował również nagrodę dodatkową dla zwycięzców.

Tego rodzaju działanie ma na celu popularyzowanie w Gminie Ostrów kultury ludowej, ochronę i dokumentację najcenniejszych tradycji regionalnych w dziedzinie kultury ludowej, folkloru i twórczości amatorskiej, możliwość spotkania się twórców kultury udowej w celu wymiany doświadczeń oraz dbałość o międzypokoleniowy przekaz lokalnych tradycji.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

23 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Misia Pysia
7 miesięcy temu

Wandzia jeszcze daje radę?

Gdzie jest sanepid?
8 miesięcy temu

O kur..na ta łapa co trzyma flaszkę
Powiększcie zdjęcie to gnój za paznokciami, czy grzybica?
Ja piernicze w XXI wieku nie znają mydła i szczoteczki?
Czy ta osoba ma książeczkę sanepidowską?
Kto ją dopuścił do żywienia zbiorowego goszczących tam osób?
Idę pawia walnąć, pierwszy raz nie zazdroszczę Ci Rajski wyżerki błee..

dr hab. nauk socjologicznych
8 miesięcy temu

Tak faktycznie to nie panie z Koła Gospodyń Wiejskich rywalizowały ze sobą, tylko jeden z kandydatów do fotela wójta gminy kampanię zaczął. Oczywistym też jest, że ma poparcie starosty który niejako przy okazji chce ugrać coś dla siebie w wyborach do rady powiatu. Postępująca infantylność starosty jest klasycznym naukowym  przykładem. Człowiek infantylny jest głośny, nie umie przyjmować konstruktywnej krytyki, musi znajdować się w centrum zainteresowania, reaguje nieadekwatnie do sytuacji. Ale najgorszym jest to, że brak mu empatii oraz taktu w relacjach z innymi. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej, wymagający dogłębnych analiz i badań  poprzez doktorantów na kierunkach socjologiczno-psychologicznych.

Dociekliwy
odpowiada  dr hab. nauk socjologicznych
8 miesięcy temu

Masz rację. To obłudny blazen.

Stara Pudernica
8 miesięcy temu

A to patusiary jedne. 😂

Krisssssss
8 miesięcy temu

Czy to już z PISiowych pieniążków?

Praktyk
odpowiada  Krisssssss
8 miesięcy temu

Tak z PISOWYCH bo platwormianych pieniędzy nima i nie będzie cytując Vincenta rostowskiego pożal się Boże ministra finansów w rządzie po-psl

Pozdrawiam lub nie
odpowiada  Krisssssss
8 miesięcy temu

Z żadnych „pisianych” czy „platformianych” tylko, niestety z NASZYCH, z NASZYCH pieniędzy…

obywatel
8 miesięcy temu

w taki upał takie pyszności bez lodówek ?
Inwencja fajna, ale kto dopowie za zbiorowe zatrucie ?

Hrabia
8 miesięcy temu

Wódka w łapie , a paznokcie brudne. Wstyd

Gg
odpowiada  Hrabia
8 miesięcy temu

Precz od spracowanej babskiej ręki

23
0
Napisz co o tym sądziszx