Hulajnoga elektryczna prawie puściła dom z dymem

Ładowanie wszelkich pojazdów elektrycznych nosi ze sobą ryzyko pożaru. Przekonali się o tym lokatorzy jednego z domów przy ulicy Brackiej w Ostrowie Wielkopolskim.

Ze zgłoszenia, które wpływało o godzinie 17, wynikało, że pali się dom jednorodzinny. Na miejsce wysłano 4 zastępy straży pożarnej w tym 1 wóz OSP Ostrów Wlkp. Okazało się, że ogień znajdował się w garażu. Wewnątrz ładowano hulajnogę elektryczną i to właśnie tam doszło do zwarcia i źródła pożaru. Ogień rozprzestrzenił się na hulajnogę, rower, wieżę hifi i sprzęt znajdujący się w garażu.

Odymieniu uległo pomieszczenie garażu oraz część zewnętrznej elewacji. Na szczęście mieszkańcom udało się ugasić pożar jeszcze przed przybyciem strażaków.

Przypominamy, że w razie pożaru w pierwszej kolejności należy wyłączyć zasilanie elektrycznej, choćby poprzez główne bezpieczniki – warto przeszkolić wszystkich domowników gdzie one się znajdują. Jeśli nie ma już prądu w pierwszej kolejności warto użyć gaśnicy, choćby tej będącej na wyposażeniu samochodu. Dalej można próbować gasić wodą.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zażądali 4500 dokumentów od OZC
Subskrybuj
Powiadom o

8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
....
10 miesięcy temu

taki „ekologiczny” pojazd…a ile smrodu i szkody narobił !!

Won z durnymi pomysłami!
odpowiada  ....
10 miesięcy temu

Jaki on tam eko:) Wymysł ekoterrorystów i pojebów od fit for 55.

Rimac
10 miesięcy temu

Julka od Sławka?

Miki
10 miesięcy temu

Chińskie śmieci pościągali i teraz problemy

rowerzysta
10 miesięcy temu

powinni zakazać tych wynalazków, niedawno mi pod rower z naprzeciwka wyjechała dziewczynka ok 25 lat , dzieci które nie mają ruchu tylko korzystają z tych dobrodziejstw w wieku 40 lat nie będą potrafili chodzić czy biegać już o otyłości nie wspomne

Anonim3
10 miesięcy temu

PUŚCILA?? ja sie tez puszcze zaraz z kims

Lividium
10 miesięcy temu

I nadal elektryki są takie EKO to co się wydobywało z dymem to tablica Mendelejewa

Buu
odpowiada  Lividium
10 miesięcy temu

Dokładnie.
To samo tyczy się samochodów elektrycznych, które to na pewno nie są ekologiczne i nie ekonomiczne. Czy ktoś się zastanawiał co się stanie z autem elektrykiem, który będzie miał wypadek? Kto podejmie się naprawy? Albo kto trzyma elektryki w domu ten musi się liczyć z tym że może wystąpić samozapłon takiego akumulatora i pożar gotowy (a nie ugasisz tego niczym). A co na to ubezpieczalnie? Odpowiedźcie sobie sami.
Pozdrawiam

8
0
Napisz co o tym sądziszx