Blisko katastrofy budowlanej w nowym bloku? (aktualizacja nr 2 + zdjęcia wnętrza)

Udostępnij
Tweet

Krok od katastrofy budowlanej w jednym z nowych bloków przy ulicy Klasztornej w Ostrowie Wielkopolskim.

Z pierwszej, nieoficjalnej informacji wynikało, że w bloku przy ulicy Klasztornej 20B w Ostrowie Wielkopolskim obsunął się strop pomiędzy piwnicą a parterem. Strażacy ewakuują 25 osób, w tym osobę niepełnosprawną.

Na miejsce udaje się nadzór budowlany, który oceni zagrożenie dla konstrukcji budynku. Będzie również działać sztab kryzysowy.

Blok oddano do użytku w lipcu 2022 roku.

Aktualizacja pod zdjęciami

Aktualizacja – stanowisko urzędu miejskiego

W jednym z mieszkań przy ulicy Klasztornej 20 w Ostrowie Wielkopolskim obniżyła się posadzka nad częścią niepodpiwniczoną. W związku z tym, oparta na niej ścianka działowa, nie mająca żadnych właściwości konstrukcyjnych, rozwarstwiła się i oderwała od stropu.

Do zdarzenia doszło w lokalu na parterze. Mieszkają w nim dwie osoby. Natychmiast zaproponowano właścicielom mieszkania pobyt w hotelu. Odmówili i w tej chwili przebywają pod opieką swojej rodziny. Sztab kryzysowy jest w stałym kontakcie z lokatorami.

Natychmiast na miejscu pojawił się sztab kryzysowy, którym zarządza sekretarz miasta Andrzej Baraniak. Ewakuowano 25 osób.

Budynek oddano do użytku w lipcu ubiegłego roku. Jest objęty gwarancją. Na miejscu jest wykonawca, który jeszcze dziś deklaruje rozpoczęcie prac remontowych.

Konstrukcja budynku jest nienaruszona. Nie ma żadnego zagrożenia budowlanego. Trwają oględziny 16 mieszkań i piwnic. Dopiero po nich, Inspektor Nadzoru Budowlanego podejmie decyzje czy lokatorzy będą mogli wrócić do swoich mieszkań.

Bezpośrednio po otwarciu mówiono tak

– Program „dla systematycznych” realizowany przez MZGM w ramach Grupy Kapitałowej CRK jest skierowany przede wszystkim do ludzi młodych, do 40. roku życia. Młode małżeństwa mogą dzięki niemu w bezpieczny dla swoich finansów sposób rozpocząć własną drogę, we własnym mieszkaniu – mówi prezes Marek Karolczak, prezes Grupy Kapitałowej Centrum Rozwoju Komunalnego.

CZYTAJ  Krytykowano rozdawnictwo PiS. Teraz sami rozdają

Program polega na tym, że na posiadanie własnego mieszkania nie trzeba zaciągać kredytu bankowego. Lokatorzy płacą oczywiście czynsz oraz tzw. ratę wykupu, dzięki czemu po 30 latach stają się właścicielami lokalu.

Oświadczenie miasta nr 2

Mieszkańcy bloku przy ulicy Klasztornej wrócili do swoich mieszkań. Decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dalszego mieszkania zostały wyłączone dwa lokale na parterze. To, w którym doszło do osunięcia się posadzki i pęknięcia ścianki działkowej oraz sąsiedniego mieszkania, w którym nikt nie mieszka.

Matka z synem, którzy mieszkali w lokalu, w którym doszło do zdarzenia są pod opieką rodziny. Nie skorzystali z oferowanej przez miasto pobytu w hotelu. Sztab kryzysowy jest w stałym kontakcie z lokatorami.

Konstrukcja budynku jest nienaruszona. Nie ma żadnego zagrożenia budowlanego. W bloku jest 16 mieszkań. Budynek został oddany do użytku w lipcu ubiegłego roku i jest objęty gwarancją. Jutro ruszą prace remontowe mieszkania.

 

Jedną z mieszkanek ujawniła nam, że
Ogólnie cały ten blok jest fatalny. W piwnicach od samego początku stała woda do teraz, więc wszystko jest spleśniałe i pogniłe a MZGM od sierpnia nic z tym nie zrobiło, pomimo pism i telefonów.

W tym mieszkaniu na samym początku kobieta wprowadziła się dopiero po 2 miesiącach, bo pomiędzy podłogą a ścianami było 20 cm luzu. Jeszcze czegoś takiego nie widziałam, żeby w zrobionym mieszkaniu panele się jakby obniżyły, więc już wtedy musiało się coś dziać z tą posadzką, ale naprawili w końcu tej Pani no i finalnie zamieszkała i mamy znów tego efekty.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
129 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Fajnie jest…
1 rok temu

Nie płaczcie dziatki!
Kolejna podwyżka czynszów już niedługo 😀
Takie to proste…

Edek
1 rok temu

Niby to już minęło ale …..jednak aktualne:
„Warunki na zgrupowaniach miałyśmy bardzo dobre! Wszystko to zasługa naszego prezesa i nie jest prawdą, że nad łóżkami dach przeciekał! Szczególnie, że prawie nie padało! Prezes dba o nas jak ojciec najlepszy”

Ostrowianin
1 rok temu

Prezes po „szybkich studiach”, po różnych zawirowaniach we firmie zostaje nominowany na Prezesa przez Panią Prezydent i udaje fachowca od budownictwa i nieruchomości. No cóż, to nie są żarty, a lokatorzy nie mają zbyt wiele do powiedzenia, ponieważ są „tylko” do spłacania wieloletnich kredytów bez możliwości sprzedaży lub wynajmu lokalu przed spłaceniem całości.

JANUSZ
1 rok temu

JAKI PAN TAKI KRAM.CO SIĘ DZIWIĆ PRZECIEŻ, JAK WYNIKA Z INFORMACJI NA STRONIE UM PT. „NOWY PREZES” w swoim zakresie obowiązków m.in. nadzór przy budowie bloków „Dla systematycznych” przy ulicy Klasztornej.

Anka
odpowiada  JANUSZ
1 rok temu

Jakie wykształcenie i doświadczenie ma ten Prezes???

Yeti
odpowiada  Anka
1 rok temu

Z wykształcenia jest: Prezesem , Dyrektorem, Naczelnikiem, Kierownikiem (niepotrzebne skreślić)

Ostrowianka
odpowiada  Yeti
1 rok temu

Chyba tak!

M.
1 rok temu

Piwnice zasypane, gratulacje dla pato developerki! Ludzie, pozew zbiorowy i jazda z nimi! Za parę lat Wasz blok opadnie, piętro po piętrze jak domek z kart. Ręka rękę myje. Gratulacje dla MZG’mów. Wspaniała robota ! Nic tylko premie dać.

Al
1 rok temu

A gdzie Klimkowa ? Do fotek to tylko przy rozdawnictwie. Jakby ze swoich rozdawała oczywiście.

Majster
1 rok temu

A mówiłem żeby nie zdejmować rusztowań przed tapetowaniem!!!

Osw
1 rok temu

Miało byc tanio a nie dobrze

129
0
Napisz co o tym sądziszx