Pył na samochodach. Czy jest groźny?

Od kilku dni na karoseriach samochodów pojawia się pył, który może kojarzyć się z pyłem znad Sahary, o którym było głośno w ostatnich latach. Tym razem to nie on spada na nasze auta.

Sytuacja dotyczy nie tylko mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, ale również wielu miast w Polsce. Większość samochodów oblepiona jest żółtawym pyłem, który zachęca do starcia lub umycia. Należy go wyłącznie zmyć na myjni, najlepiej bezdotykowej. Okazuje się, że przyniesie to rezultat tylko na kilka godzin. Wszystko za sprawą bezdeszczowej pogody.

Powodem są pyłki z drzew iglastych, a zwłaszcza sosny. Sam pyłek nie niszczy lakieru, ale jego usuwanie na sucho może spowodować zarysowania. Alergicy powinni rozważyć zastosowanie maseczki, ponieważ część z nich jest na niego bardziej wyczulona.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zmiana burmistrza w Odolanowie
Subskrybuj
Powiadom o

27 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Piotr
10 miesięcy temu

To nie żaden pylek tylko radioaktywny opad z bąby atomofej którą zrzucil władek
Należy jak najszybciej zejsc do bunkra, założyć foliową czapeczkę i czekac jak az tv oglosi koniec zagrożenia, wyjście na ulice tylko w „masce słonia”

Ostatnio edytowany 10 miesięcy temu by Piotr
nasti
odpowiada  Piotr
10 miesięcy temu

Doktor Władek. Podkreśl doktor. Wszak w 24h wyłączył kowida. A świat walczył z nim dwa lata. A doktor Władimir zrobił OFF i covida nie ma. Teraz jest temat wojny. A 10 mln ukrosów wjechało do Polski i jakoś ich nikt o szczepienia i maski nie pytał. Mało tego mówią nam że to nasi bracia a my ich sługi. Nawet dudu mówił tu jest polin a teraz chcą zrobić ukro pol.

leonek
10 miesięcy temu

Jak co roku i o co cała afera ? Módlcie się, żeby nie padał deszcz, bo wtedy zrobi się kwaśny deszcz i zeżre wam auta> 🙂

Słabo
10 miesięcy temu

Randapem psikał, dziś kostkę na rynku na chwasty. Oddychać nie szło.

Sad
odpowiada  Słabo
10 miesięcy temu

Randap nie śmierdzi…

Indek
10 miesięcy temu

Dzięki za informacje teraz już wiem skąd to się rano wzięło na całym samochodzie.

Mała
10 miesięcy temu

Kolejna afera

Ostrowianka
10 miesięcy temu

Koło mnie budowa kurzy się ,a po co posprzątać powieje i zwieje ..

hahahha
10 miesięcy temu

grozny ? foliarze sie pewnie boją ze to znow jakis spisek światowy ! hahahah

Heheh
odpowiada  hahahha
10 miesięcy temu

Przez folię,to ciebie zrobili…

Hipis
odpowiada  Heheh
10 miesięcy temu

Lepiej!! Dodaj do tego tate w ortalionie, a mame w drelichach🤭

Magda
odpowiada  hahahha
10 miesięcy temu

A to co działo się w 2020 i dalej + szczypanie to nie był spisek?

michał
odpowiada  Magda
10 miesięcy temu

Był i się zmył. Dziś nawet YT kasuje wszelkiej maści informacje o co w tym wszystkim biegało uznając to za fake newsy. Ludziska pokazały jakie są ciemne i nie ogarnięte, TV i medialny przekaz zrobił robotę. Teraz mamy to samo z tą niby wojną która trwa od 2014 tylko wcześniej nie tłukli tego 24/h w TV. Oficjalnie góra zapowiedziała już zaraz po końcu wojny tj. 2024/2025 kolejną PlanDemię – ciekawe co na to te wszystkie barany co dały się w to wciągnąć i świry pod 5 dawkach którym siadło zdrówko bo im w TV powiedzieli że będą nie śmiertelne.

do Michała
odpowiada  michał
10 miesięcy temu

Ta niby wojna to regularna wojna kretynie. Z bombami, rakietami, czołgami. Od 14 do 22 roku to były podchody nie wojna. Tylko tacy idioci jak ty wypisują takie kretyństwa. Chcesz zobaczyć jaka to wojna? To przejedź się na Ukrainę. W latach 2014022 na Ukrainę jeździły wycieczki turystyczne, teraz jedzie broń, karetki, pomoc humanitarna, a w drugą stronę ranni.

michał
odpowiada  do Michała
10 miesięcy temu

A teraz jadą tam politycy, YTuberzy, głowy państwa, aktorzy i robią sobie selfie z widlarzem w zielonej bluzie ot taka to woja. Ja jeżdżę regularnie co tydzień po agregaty bo można kupić za grosze, tak to te same co rok temu polaczki wysyłali im bo taka wojna. Tak się zarabia na takich ciemniakach jak ty. Wiec zanim coś napiszesz to wsadź swoje 4 litery w auto i skocz na ukr i zobacz sam a nie nawijasz w kółko to co serwuje nam TV>

Kamil Sz.
odpowiada  michał
10 miesięcy temu

Potwierdzam. Też kupiłem na Ukraińskim OLX agregat prądotwórczy za bdb pieniądze. Nawet nie był wypakowany z oryginalnego opakowania. W zestawie dostałem też całą masę gazy i plastrów – ot taki bonusik. A durne Polaki się składały i wysyłały im pomoc.

mama
odpowiada  do Michała
10 miesięcy temu

Powielasz bzdury z TV, nie mając zielonego pojęcia co tam się dzieje naprawdę.

RadO
odpowiada  do Michała
10 miesięcy temu

Taka sama wojna jak kowid. Aktorzy Ci sami a zmiana scenariusza.
7 marca 2022 w Polsce szalał wirus policja waliła pałami za brak maski i mandaty a już 8 marca Doktor Putin wyłączył kowida i 10 mln UKRów wjechało do Polski i kowida już nie było.
To samo jest z tą wojną analogiczna sytuacja ale TV robi swoje.
Też jak reszta foliarzy czekam na koniec wojenki i 2024 na 2025 start nowej plandemi. Miny takich jak ty bezcenne. Nie mogę się tego doczekać. Może wtedy choć co 10 z was zrozumie o co tu biega. A jak nie to dalej beczcie barany bee bee bee.

Marcin
odpowiada  do Michała
10 miesięcy temu

Wycieczki są po dziś dzień, turystyka kwitnie.

zezol
odpowiada  do Michała
10 miesięcy temu

Powiedział ten co tam był i walczył na naszych braci.

Nima bitwy
odpowiada  do Michała
10 miesięcy temu

Wojenkę to wymyślił ten klaun w dresiku jak Ferdek Kiepski🤡 czyli Rzełeński…Tacy głupcy jak Ty wierzą w te brednie o sparingu Ruskich z cUKIERkami😀 był Cowidek i nagle nima…Odkąd wschodnie patole najechały na Polanda Cowidek paszoł won…

Bartos
odpowiada  Magda
10 miesięcy temu

to było planowane

RadO
odpowiada  Bartos
10 miesięcy temu

Dokładnie. Srednio ogarnięty człowiek może sobie wszytko poszukać i ma czarne na białym ale lepiej patrzeć w TV.

Tuei
odpowiada  hahahha
10 miesięcy temu

Foliarze foliarzami ale to nie oni sie zaszczepili 4 dawkami na smiertelnego wirusa którego wuja wladek wyleczył w jeden poranek… . A gwiazdy sportowcy i profesorowie teraz padają jak muchy.

Martyna W.
odpowiada  Tuei
10 miesięcy temu

Widziały gały co brały i podpisywały.

zezol
odpowiada  Tuei
10 miesięcy temu

Wuja Władek w 24 godziny pokazał co jest grane z kowidem. Siódmego marca kowid szalał a 8 było już po kowidzie. Nikomu nie przeszkadzało miliony Ukraińców wjeżdżających do Polski. A wiadomo w EU Białoruś i Ukraina najmniej wyszczepiona. Nagle kowid zniknął z ulic. Tak samo w TV skończono pompować C19 a zaczęto pompować wojnę.
Ale robi się już problem bo i wojna się przejadła w TV.

Marcin
odpowiada  hahahha
10 miesięcy temu

Ach ta nagonka na ludzi którzy nie dali się wkręcić w ten cyrk.
Najpierw byli foliarzami – bo srowid
Teraz są ruskie onuce – bo mają inne postrzeganie wojny
Pewnie kolejna Plandemia planowana na 2025 to będzie nasza wina.
Ludzie to jednak są barany.

27
0
Napisz co o tym sądziszx