Nastolatek bez hamulców wpadł w pijanego kierowcę – kto będzie sprawcą? (ZDJĘCIA)

Około godziny 16 doszło do nietypowego zdarzenia w Ostrowie Wielkopolskim na ulicy Sosnowej. Na skrzyżowaniu z ulicą Świerkową zderzyli się z 16-letni rowerzysta z samochodem osobowym marki renault. Szczegóły zdarzenia są dość nietypowe.

Od strony ulicy Świerkowej nadjeżdżało kilkoro rowerzystów w wieku około 16 lat. Jeden z nich zbliżając się do głównej drogi nie wyhamował, ponieważ jechał z niesprawnymi hamulcami. Tam zderzył się z renault jadącym w stronę ulicy Staroprzygodzkiej.

Kierowca osobówki podjął manewr obronny w wyniku którego skręcił w lewo i staranował ogrodzenie pobliskiej posesji. Po zdarzeniu posprzątał plastiki i zaczął oddalać się pieszo w stronę ulicy Staroprzygodzkiej. Tam został zatrzymany przez policjantów i wydmuchał 1.8 promila. Przekonywał, że napił się alkoholu już po zdarzeniu, co raczej jest mało prawdopodobne, żeby w niecałe pół godziny osiągnąć takie stężenie alkoholu.

Rowerzysta leżał na asfalcie, a rower ma pokrzywione przednie koło. Jego znajomi mówili, że chcieli jechać w lewo wyjeżdżając z drogi podporządkowanej. Żadna z tych młodych osób nie miała założonego kasku.

Prawdopodobnie może być tak, że rowerzysta odpowie za spowodowanie kolizji i uszkodzenia auta, a pijany kierowca za jazdę pod wpływem alkoholu. Jeśli sprawa trafi do sądu może zostać ustalone przyczynienie się do zdarzenia, czyli np. częściowa wina kierowcy renault.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Mieszkańcy skarżą się na remont mostu
Subskrybuj
Powiadom o

25 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
..........
11 miesięcy temu

ale urwał ……..

Ksiądz
11 miesięcy temu

Pisowskie bachory!!

Pan
odpowiada  Ksiądz
11 miesięcy temu

Nie to Peowiec pechowiec co ma do tego rower,pijak winny i tyle

Zenek
11 miesięcy temu

Jak dla mnie pijany czy naćpany zawsze powinien być winny w takiej sytuacji i pokrywać koszty zdarzenia z własnej kieszeni.

Wredna Gocha
11 miesięcy temu

Ogólno Polski i ostrowski brak szacunku dla innych użytkowników na drodze norma i codzienność

25
0
Napisz co o tym sądziszx