Największy Piknik Służb Ratowniczych – zapowiedź

Największe manewry służb ratunkowych odbędą się w najbliższą niedzielę nad zalewem w Kobylej Górze. Dzień wcześniej czyli w sobotę na terenie Kalisza odbędą się ćwiczenia, których scenariusz przewiduje incydent z udziałem dwóch statków powietrznych.

Dokładna lokalizacja sobotnich ćwiczeń owiana jest tajemnicą. Mieszkańcy mogą spodziewać się przejazdu zwiększonej ilości służb ratunkowych. Sobotnie manewry mają doskonalić współpracę przy działaniach poszukiwawczo-ratowniczych. Ważnym elementem będzie przeniesienie poszkodowanych zarówno drogą powietrzną, jak i lądową do szpitalnych oddziałów ratunkowych.

Niedzielny Piknik Akademii odbędzie się już po raz drugi na terenie Gminy Kobyla Góra, przewidziane są liczne atrakcje, zarówno prelekcje, jak i prezentacje, pokazy specjalne, wojskowe, grup poszukiwawczo-ratowniczych, antyterrorystyczne, jak i ratownicze z udziałem wojskowych śmigłowców ASAR i LPR.

Nie zabraknie również stoisk z przekąskami, lodami, ciastem i daniami od KGW i Foodtracków, a także licznych atrakcji dla dzieci.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zmiana burmistrza w Odolanowie
Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Polityka
11 miesięcy temu

Organizatorem ćwiczeń i festynu jest były/obecny dziennikarz TVP, czy to przypadek? Polityka!!!

Ostatnio edytowany 11 miesięcy temu by Polityka
Nick
11 miesięcy temu

Niech balona poszukają.

ha ha
11 miesięcy temu

Może polatają nad Ostrzeszowem i znajdą bociana czarnego ! Tego, który był dumą miasta i przez którego nie mogli obwodnicy wybudować.. Taka ostrzeszowska wielka stopa ! Legend dużo ale nikt nie widział

3
0
Napisz co o tym sądziszx