Zrobiła zakupy na cudzy koszt. Pożałowała

Nie wszyscy wiedzą o tym, że posługiwanie się cudzą kartą płatniczą, bez względu na wykorzystaną kwotę pieniędzy jest przestępstwem. Przekonała się o tym 61-letnia mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego, która pięciokrotnie dokonała płatności w sklepie na cudzy rachunek. Kobietę ustalili i zatrzymali policjanci z Wydziału Kryminalnego.

16 maja, policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy zatrzymali 61-latkę, która przywłaszczyła cudzą kartę bankomatową. Policjanci ustalili, że sprawczyni znalazła kartę płatniczą w jednym z supermarketów. 61-latka zamiast przekazać ją służbom, czy oddać do organu wydającego, postanowiła płacić nią za swoje zakupy. Okazało się, że pod koniec kwietnia kobieta płaciła wspomnianą kartą w sklepach na terenie miasta. Ustalono, że dokonała ona 5 nielegalnych transakcji, kupując m.in. papierosy i art. spożywcze. Następnie, kobieta zniszczyła kartę i wyrzuciła do kosza.

Zatrzymana 61-latka usłyszała zarzuty przywłaszczenia oraz kradzieży z włamaniem do rachunku bankowego pokrzywdzonego.

Za popełnione przestępstwo kobieta odpowie przed sądem.

Przypominamy: korzystanie z cudzej karty bankomatowej, bez względu na kwotę, jaką planujemy nią uiścić jest przestępstwem, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. W przypadku odnalezienia cudzej karty płatniczej należy niezwłocznie przekazać ją do wydającego organu. Z kolei, kiedy zauważymy, że utraciliśmy dokument tożsamości lub kartę bankomatową natychmiast zastrzeżmy ją w banku. Ten prosty krok wystarczy, by nie paść ofiarą przestępcy i nie stracić swoich oszczędności.

Więcej informacji dostępne pod linkiem https://dokumentyzastrzezone.pl/

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zwierzęta już nie żyły. Zostały zagłodzone?
Subskrybuj
Powiadom o

23 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Vip
11 miesięcy temu

Kradną na potęgę coraz gorzej w Ostrowie. Menelstwo

23
0
Napisz co o tym sądziszx