Pożyczył koledze. Obaj tego pożałowali

Udostępnij
Tweet

Mandatem w wysokości 500 zł zakończyła się dla zgłaszającego interwencja policjantów. 34-latek powiadomił, że pojazd którego jest właścicielem został skradziony z parkingu przed blokiem. Ostatecznie okazało się, że auto wraz z kluczykami pożyczył koledze. Osobne konsekwencje poniesie również kolega 34-latka, który kierował pojazdem pod wpływem alkoholu i bez uprawnień.

W niedzielę po godzinie 22:00 oficer dyżurny przyjął zgłoszenie dotyczące kradzieży pojazdu. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że renault, którego jest właścicielem zostało zaparkowane przed blokiem. Wieczorem mężczyzna zorientował się, że auta nie ma i postanowił powiadomić Policję.

Jeszcze tego samego dnia wieczorem policjanci zauważyli na jednej z ulic w Kaliszu skradziony pojazd. Kierowca renault został natychmiast zatrzymany do kontroli drogowej. Z relacji 26-latka wynikało, że właściciel pojazdu pożyczył mu auto wraz z kluczykami dwa dni wcześniej. Kiedy policjanci skontaktowali się z 34-latkiem, ten potwierdził wersję kierowcy i przyznał, że zapomniał o tym fakcie. W związku z popełnionym wykroczeniem (fałszywe zgłoszenie) właściciel pojazdu został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

Konsekwencje nie ominą również 26-letniego kierowcy pojazdu. Okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę po użyciu alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie blisko 0,3 promila. Dodatkowo, jak ustalili policjanci 26-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Już wkrótce odpowie przed sądem.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Leciał na złamanie karku
Subskrybuj
Powiadom o

7 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Gópi
4 miesięcy temu

Śladowe ilości mózgu u tego kołka…Mózg wielkości pestki o czereśni.

mariano
4 miesięcy temu

Ten kraj z takimi ” Januszami ” nie ma prawa istnieć na górze ” Janusze ” na dole ” Janusze ” …

Kipa
4 miesięcy temu

Też tak miałem.pod kwiaciarnia mi betę niby zwinęli… a to serek dilowql

Lech
4 miesięcy temu

Hmmm, ten zbiornik jest jak Yeti, każdy o nim słyszał ale nikt go nie widział…

Lech
odpowiada  Lech
4 miesięcy temu

sorry. koment miał dotyczyć zbiornika Wielowieś Klasztorna

...
4 miesięcy temu

Konkurs na tytuł Dzbana Roku rozstrzygnięty.

bc
odpowiada  ...
4 miesięcy temu

Nie spiesz się tak, bo zostało jeszcze prawie 8 miesięcy…

7
0
Napisz co o tym sądziszx