Stan zdrowia 15-latka po potrąceniu

Udostępnij
Tweet

Powracamy do wczorajszego wypadku, do którego doszło przy rogu Parku Miejskiego. Poszkodowany został 15-latek jadący rowerem przez przejazd rowerowy przez ulicę Kompałły w Ostrowie Wlkp.

Przypomnijmy, że w niedzielę o godzinie 18 doszło do potrącenia nastolatka w rejonie skrzyżowania alei Powstańców Wielkopolskich z ulicą Kompałły w Ostrowie Wielkopolskim.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca hyundai tucson jechał od strony ogródków jordanowskich w kierunku ulicy Wrocławskiej. Na wysokości przejazdu dla rowerów i przejścia dla pieszych miało oślepić go słońce 0rzez co nie dostrzegł rowerzysty.

Ten odbił się o maskę i przednią szybę, po czym upadł na asfalt. Po potrąceniu był nieprzytomny. Na zdarzenie najechał zastęp OSP Ostrów Wielkopolski, który wracał z Majostaszków. Druhowie zabezpieczyli miejsce i sprawdzili stan poszkodowanego. Wcześniej pomocy udzielał ratownik, który był w pobliżu.

Po krótkiej chwili załoga karetki wzięła poszkodowanego na nosze i na sygnałach zawiozła do szpitala.

Rowerzysta nie miał kasku. Samochód hyundai jest wyposażony w system automatycznego hamowania w przypadku wykrycia przeszkody. Najskuteczniej jednak działa do prędkości 35 km/h. W tym przypadku zaszkodzić mogło słońce, które również oślepiało kamerę analizującą sytuację na drodze.

Rowerzysta ma 15 lat. Całe zdarzenie nagrała kamerka z samochodu świadka.

Ciąg dalszy artykułu pod zdjęciami

Wideo z działania systemów bezpieczeństwa

Nastolatek od momentu wypadku był nieprzytomny. W szpitalu stwierdzono uraz czaszkowo-mózgowy oraz stłuczenie płuc. Obecnie przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej, a jego stan określany jest jako ciężki ale stabilny.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Pod Ostrowem padła spora wygrana
Subskrybuj
Powiadom o

51 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Alan S.
5 miesięcy temu

Powrotu do zdrowia!!! (;

Bols
6 miesięcy temu

Jak był oślepiony to powinien zwolnić tym bardziej że jest przejście dla pieszych a nie zapierd****!

Hipis
6 miesięcy temu

Porypany przepis. Pieszy dostał pierwszenstwo na przejsciu, a rowerzysta na tym samym przejsciu z pasem CZERWONYM PASEM! KURW…CZERWONY PAS TO PRZEDŁUZENIE SCIEŻKI, CZYLI TEORETYCZNIE I PRAKTYCZNIE ROWERZYSTA POWINIEN MIEC PIERWSZENSTWO JAK PIESZY!.Podejrzewam ze człowiek, bardziej szympans niz czlowiek, od nowelizacji przepisów ma głeboki uraz do rowerzystów, nie wie co to rower i nigdy na nim nie siedzial.🤣

Karol3414
6 miesięcy temu

Wiele postów, o tym że pieszy powinien/rowerzysta powinni uważa, że powinni się zatrzymać, poczekać. Jakże często widzę pieszych czekających na to aż jakiś kierowca, raczy w końcu wywiązać się ze swojego obowiązku i zatrzymać pojazd. Jakże często widziałem kierujących celowo przyspieszających i zmniejszających odległość od poprzedzającego pojazdu, żeby oczekującemu pieszemu nawet przez myśl nie przeszło żeby próbować wejść na przejście.

Kris
6 miesięcy temu

Może wreszcie policja zrobi akcję pieszy, rowerzysta? Przecięż są jak święte krowy.

Hipis
odpowiada  Kris
6 miesięcy temu

Ty, czlowieczku malusi, nie rozumiesz przepisow. Znasz taki przepis, o obowiazku zachowania ostrozności przez kierowce przed przejsciem dla pieszych?!
W tych waszych auteczkach zachowujecie sie jak dzikusy, ktore pierwszy raz mają kietownice w rekach. Troche z dzikusow, a troche z Panisk. Takie…paniska za kierownicą ktorym wszystko i wszyscy przeszkadzaja. Nawet słońce.🤣🤣

Jakub wyszynski
6 miesięcy temu

Jak to możliwe przecież jak ten chłopak 15-letni nie przezyje to nie ktoś.będzie odpowiadał.za.zabójstwo
A więc tak zabójca.za zabicie nie letniego może ten mężczyzna.może.dostać.karę dożywocie lub 25 lat

KS
odpowiada  Jakub wyszynski
6 miesięcy temu

Nie byłeś-nie obwiniaj!

Kris
6 miesięcy temu

Bo trzeba ruszać łbem na prawi i lewo ZANIM wejdzie/wjedzie się na jezdnię!!!!!! NIE MA świętych krów!!!

Polak
odpowiada  Kris
6 miesięcy temu

Zatrzymuj się i zwalniaj przed pasami wtedy pogadamy o tym? A nie! Nie pogadamy bo nie będzie wypadków.

Karol3414
odpowiada  Kris
6 miesięcy temu

Właśnie, nie ma świętych krów, koniec z bezkarnym wymuszaniem pierwszeństwa przez kierowców, niech w końcu zaczną panować nad samochodami a nie na odwrót.

Hipis
odpowiada  Kris
6 miesięcy temu

Kris, tu chodzi o zachowanie szczegolnej ostroznosci przed przejsciem dla pieszych. Chyba znasz przepis ktory mowi o zachowaniu szczegolnej ostroznosci w kodeksie drogowym. Jesli nie, no to prawo jazdy masz z…🤔🤔 paczki chipsów, albo wygrałes w loteri dla… krisów.🤣

Renata
odpowiada  Kris
6 miesięcy temu

Mój syn jak to napisałeś ” ruszał łbem w prawo i lewo a i tak został potrącony 😔😔😔 kierowca nie miał odpowiedniej predkosci, jechał za szybko i o mały włos zabił by mi dziecko 😔 szczęśliwie Fabian przeżył

51
0
Napisz co o tym sądziszx