Był wielki syf, ale przybyli wielcy ludzie

Udostępnij
Tweet

Wiosenne Sprzątanie Ostrowa Wielkopolskiego odbyło się w miniony weekend. Grupy wolontariuszy ruszyły by upiększyć fragment swojej małej ojczyzny. Rozmiar śmiecenia może przerażać.

Nasza grupa odwaliła dziś kawał brudnej ale jakże porządnej roboty.
Wśród naszej ekipy znalazł się również bardzo młody mieszkaniec naszego miasta, którego świadomość oraz ♻️eko-edukacja są naprawdę na imponującym poziomie i powinny być dla nas wszystkich prawdziwym wzorem. ☺️

🚂 Parowóz Ty45-94 oraz jego okolica zostały naprawdę dokładnie uporządkowane. Niestety to co nie napawa nas optymizmem to ilość zebranych śmieci, wśród których sporą część stanowią niestety butelki i puszki po alkoholu, a nawet opony. 🤨

🌉Sytuacja przy kładce oraz na niej samej nie wyglądała wiele lepiej, choć tutaj przeważały głownie puszki, papierki i niestety znów te nieszczęsne butelki.

🚂Pozytywną informacją jest jednak dla nas fakt iż okolica odnowionego przez nas parowoziku Las47, który od września stoi przy ul. Dworcowej, nie jest tak bardzo zaśmiecana jak się pierwotnie obawialiśmy. Niestety i tu znaleźliśmy kilka butelek, folii i papierków. Póki co sam parowozik również nie jest jeszcze zdewastowany, choć niestety znaleźliśmy kilka „podpisów” pewnych pseudoartystów ale o tym już innym razem.

📊Podsumowując. Udało nam się zebrać kilka worków pełnych śmieci, dzięki czemu przestrzeń naszego miasta stała się czystsza.
Mamy również nadzieję, że dzięki takim akcjom uda nam się dotrzeć do świadomości większej liczby mieszkańców i być może w przyszłości namówić kogoś jeszcze do współpracy

W akcji wzięły udział razem Klub Miłośników Kolei w Ostrowie Wielkopolskim , Graphium Art Mehendi oraz Sowie kadry – Fotografia Patrycja Płócieniak, które przygotowały eko-kolorwanki dla najmłodszych oraz nasze klubowe pocztówki. 📝✉️

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w dzisiejszą akcję i współpracę!

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Festiwal rockowy w Ostrowie
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Czytelniczka
1 rok temu

Brawo Młodzi Ludzie 😊

Ostrowiak
1 rok temu

Parowozik powinien stać w rynku albo na deptaku

mario
1 rok temu

Uznanie dla KMK Ostrow Wlkp. Urzad masta i PKP powinny wsperac takie stowarzyszenia ratujace historie naszego miasta.

ZK
1 rok temu

Niestety, ale ta Ty45-94 nawet po sprzątaniu wygląda jak śmietnik. Coś takiego powinno być usytuowane na terenie lokomotywowni z możliwością udostępnienia do zwiedzania. Tam gdzie stoi obecnie zawsze służyła jako przydrożny bar. Wstyd, że zakład który remontuje lokomotywy nie może udostępnić pracownika spawacza, aby to „coś” chociaż pobieżnie doprowadzić do jako takiego wyglądu.

masztalski
odpowiada  ZK
1 rok temu

Parowóz jest własnością Muzeum Kolejnictwa z siedzibą w Warszawie .

ZK
odpowiada  masztalski
1 rok temu

Lokomotywy które są naprawiane w tym zakładzie też nie są własnością ZNL, a jednak naprawiają. Kwestia dogadania. Nie wierzę, że ci muzealnicy w Warszawie nie chcą, aby lokomotywa przypominała lokomotywę. To może na sprzątanie wokół niej też trzeba mieć zgodę Muzeum? Prawda jest taka, że nikt obecnie nie chce utrzymywać tego typu obiektów (poza garstką miłośników). Niedługo pozostaną nam tylko makiety i stare fotografie. Ten los spotkał kolej w Skalmierzycach, a teraz mamy to w Ostrowie.

13
odpowiada  ZK
1 rok temu

Ta lokomotywa nie jest własnością Zakładu Napraw Lokomotyw tylko Muzeum w Warszawie i nic bez zgody tego muzeum zrobić nie można.

Egzekutor
1 rok temu

Brawo za zaangażowanie. Tylko szkoda że jest mniej sprzątających niż brudzących. A tak naprawdę to sprzątać to powinny za karę te małolaty które układały kamienie na torach.

John
1 rok temu

Penery na socjalu piją i śmiecą może by ich tak zagonićdo sprzątania zamiast mandatu którego i tak nie zapłaci bo 5+ komornik nie weźmie

Pisowiec
odpowiada  John
1 rok temu

Nieco szacunku dla suwerena może co?

Ciepłownik
odpowiada  Pisowiec
1 rok temu

No tak, prawda. „Suwerena”.

Ekolog
odpowiada  John
1 rok temu

Bardzo dobry pomysł, jestem za👍

12
0
Napisz co o tym sądziszx