Młodzież wyszła na ulice w sprawie autyzmu (ZDJĘCIA)

Udostępnij
Tweet

Autyzm to nie choroba! 💙 Młodzi ostrowianie, ale i uczniowie szkół z całego powiatu, spotkali się dziś w Ostrowie Wielkopolskim, by przemaszerować ulicami naszego miasta. Tak rozpoczęto Ostrowski Dzień Świadomości Autyzmu.

Na przygotowanych przez młodych ludzi tabliczkach, transparentach i plakatach znalazły się hasła: „Autyzm to nie choroba”, „W kwietniu bądź niebieski”, „Zaświeć się na niebiesko”, „Autyzm to nie tylko zamknięty świat” i wiele innych. Najpiękniejszym efektem tych obchodów jest właśnie ta świadomość, akceptacja i tolerancja.

To wydarzenie, które łączy miejską placówkę Szkołę Podstawową nr 9 z powiatową Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną – wszystko dla ważnej sprawy jaką jest świadomość społeczna na temat autyzmu. W Ostrowie Wielkopolskim o spektrum zaburzeń autystycznych rozmawiano z dyrektorami i nauczycielami, ale i rodzicami.

Apelowano by zwracać uwagę na niedopuszczalną dyskryminację, nadużycia i izolację, jakich doświadczają ludzie dotknięci autyzmem i ich najbliżsi oraz by podnosić świadomość społeczną na temat autyzmu.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

10 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ola
1 rok temu

Polecam obejrzeć program https://youtu.be/6-saxXY6T7Q

Zdebek
1 rok temu

Oczywiście że to nie jest choroba… Mam dziecko z stwierdzonym autyzmem i jest naprawdę bardzo inteligentny… często zaskakuje mnie swoją wiedzą … Ba…. niejedno się od niego dowiedziałem 🤓
Dodam że bardzo dużo książek czyta a ma 9 lat… zamiast siedzieć na telefonie z grami to woli poszukać i dowiedzieć się czegoś ciekawego w necie

Ostatnio edytowany 1 rok temu by Zdebek
To co masz zobaczyć.
odpowiada  Zdebek
1 rok temu

W necie, masz się dowiedzieć to co Władzy się podoba, kłamstwo za kłamstwem, by człowiek był głupi, I głupią wiedzę przekazywał.

Miki
1 rok temu

Skoro to nie choroba to dlaczego ludzie z autyzmem żyją krócej?

marian
1 rok temu

Autyzm to nie choroba, ale brać kasę z mopsu to już można na mojego synka co cały dzień siedzi nosem w telefonie.

Dm
odpowiada  marian
1 rok temu

Moja córka ma autyzm nie dostaje złamanego grosza wczesne wspomaganie z 8 godz zostało za Pisu skrócone do 4. Wszelką Rehabilitacja to tylko prywatnie za 100 zł za godzinę.
Lepiej nie wypowiadać się o czymś jak się nie m pojęcia. Rząd walczy tylko o dzieci do momentu porodu potem kopa w…

Zosia Boska
1 rok temu

Autyzmem była dotknięta większość geniuszy naszego świata. To temat który jeszcze wiele dekad budził będzie kontrowersje wszelakie. Jednako nie rozumiem dlaczego ten temat został wywołany teraz do tablicy ? Myslę, że krucho jest w analizach wszelakich przed wyborami samorządowymi w tej mieścinie.
Szkoda, że Betosława Pierwsza Wspaniała nie cierpi na autyzm. Przynajmniej rozwinęłaby i być może wyjaśniła niezbadaną tajemnicę wszechświata a nie zajmowała się upierdalaniem opozycji wszelakich

Internauta Pierwszy Pomocny
odpowiada  Zosia Boska
1 rok temu

Temat został wywołany do tablicy teraz, ponieważ 2 kwietnia jest Światowym Dniem Świadomości Autyzmu. Mam nadzieję, że pomogłem zrozumieć 🙂

Ostrowianin
1 rok temu

Trzymajcie sie dzieciaki. Rodzice dzieciaków musimy wyluzować. One są bardzo inteligentne na swój sposób. Nie dostrzegamy tego.

Zdebek
odpowiada  Ostrowianin
1 rok temu

Całkowicie się z tobą zgadzam. 😁👍

10
0
Napisz co o tym sądziszx