Przesadzili z prędkością

Udostępnij
Tweet

Wysoki mandat, punkty karne oraz zatrzymane prawo jazdy na okres trzech miesięcy – to konsekwencje, jakie ponieśli kierujący, którzy wczoraj w obszarze zabudowanym jechali ponad 100km/h. Funkcjonariusze apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj, na terenie gminy Raszków funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy dwóm kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Jednym z nich był 37-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, kierujący audi jechał o 58 km/h za szybko. Mężczyzna stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktami karnymi.

Chwilę później, kolejny kierowca stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. 21-latek kierujący fordem transitem, przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 53 km/h. Mieszkaniec Kalisza został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych i 13 punktami karnymi.

Nadmierna prędkość – to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Funkcjonariusze ruchu drogowego ostrowskiej komendy systematycznie patrolują miejsca, gdzie często dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Kierowcy, którzy lekceważą ograniczenia prędkości, muszą się liczyć z surowymi konsekwencjami.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Skoczyła z wiaduktu krotoszyńskiego
Subskrybuj
Powiadom o

10 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Cap3lla
6 miesięcy temu
Pan
6 miesięcy temu

Może popilnuja tych aut co stoją pod sklepami,to dopiero by było

....
6 miesięcy temu

…. i znowu nie senior…plaga… !!!!

Zorientowany
6 miesięcy temu

Ten drugi gazmajster to ma szczęście w nieszczęściu. Punkty i kasa co prawda poszły ale prawko już nie. Nastąpiło bowiem przekroczenie prędkości o 3 km/h a to mieści w błędzie pomiaru suszarki. Wniosek do SKO i prawko w kieszeniu będzie.

....
odpowiada  Zorientowany
6 miesięcy temu

…naucz się czytać ,jak zaczynasz pisać o szczęściu : ” przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 53 km/h ,”

Czyli jechał z prędkością 103 km/h ….

Agnostyk
odpowiada  ....
6 miesięcy temu

I tak właśnie baranki boże znając tylko prawo kanoniczne tracą na własne życzenie prawa jazdy wszelakie.Postaram się wielokropkowi jakoś w miarę prosto to wyłuszczyć.
Utrata prawa jazdy za prędkość następuje, kiedy kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o przynajmniej 51 km/h i jest to kara niezależna o pozostałych obciążeń.Czyli przy predkości 103 km/h i biorą także uznawany przez sądy błąd urządzenia pomiarowego który minusujemy od pomierzonej predkości delikwent po odwołaniu od decyzji starosty ma ponownie prawo jazdy w kieszeni.
Przyjemnych doznań w niedzielnej mszy świętej życzę.

....
odpowiada  Agnostyk
6 miesięcy temu

To nawet odejmując błąd pomiaru : +/- 3 km/h . Odchyłka dolna – 3 km/h
, to jechał zamiast 50 km/h o drugie 50 km/h więcej, czyli przekroczył o 50 km/h dopuszczalną prędkość….

Rp
6 miesięcy temu

Brawo

Ostrowianin
6 miesięcy temu

Brawo dla policji eliminować zabójców

Szydło daj chłopakowi od Seicento... kasę chociaż
6 miesięcy temu

wincej Papieża !

10
0
Napisz co o tym sądziszx