Reakcja gminy na „jezioro” zalewające drogę

Udostępnij
Tweet

Powracamy do tematu zalewanej od czterech lat drogi prowadzącej do domów zlokalizowanych w rejonie ulicy Piaskowej i Koralowej w Gorzycach Wielkich.

Dziś urzędnik z Wydziału Zarządzania Kryzysowego gminy Ostrów Wielkopolski przyjechał na miejsce i wykonał dokumentację fotograficzną. Po kilku godzinach wezwano dwa zastępy straży pożarnej do odpompowania nadmiaru wody, która utrudnia mieszkańcom funkcjonowanie.

Pierwotnie pisaliśmy tak o problemie. Mieszkańcy ulicy Piaskowej w Gorzycach Wielkich od czterech lat borykają się z cyklicznym zalewaniem ulicy doprowadzającej do ich posesji. Przyczyną jest przerwanie drenaży, który odprowadzały wodę z pobliskiego pola, podczas doprowadzania różnych mediów (prąd, gaz itd.). Winnego, który przerwał drenaże nie ma, ale mieszkańcy uważają, że za przejezdność drogi odpowiada gmina. Tam jednak od czterech lat są zbywani.

Teraz przy roztopach ponownie powstało jezioro, a woda wlewa się na drogę. Listonosz czy kurierzy nie mogą dotrzeć do adresatów. Mieszkańcy muszą mieć auta z napędem na cztery koła, inaczej nie mogliby tam dojechać.

Dziś wezwano lokalną straż pożarną z prośbą o odpompowanie nadmiaru wody. Dzięki OSP Gorzyce Wielkie udało się pozbyć tej wody, która wlewała się na ulicę. Nie rozwiązuje to jednak cyklicznie powracającego problemu. Czy w Gminie Ostrów Wielkopolski, gdzie wójtem jest Piotr Kuroszczyk starczy odpowiedzialności i drenaże zostaną odtworzone lub w inny sposób zostanie rozwiązany problem nieprzejezdności drogi?

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Niemowlę zamknięte w aucie. Ratowali je strażacy
Subskrybuj
Powiadom o

61 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kolo
11 miesięcy temu

szanuje wypowiedzi wszystkich jednak jeśli chodzi o drogę Gorzyce Nabyszyce to skandal budują drogę z miejscowości Baby robią asfalt i koniec następnie robią drogę i rondo w Nabyszycach robią ściezkę i krawężnik do drogi z Gliśnicy gdzie nie zrobili poboczy i teraz zalewają posesje wcześniejszych błędów i mamy mieć radość z inwestycji sory w powiecie pracują ludzie bez wyobraźni sam bym to lepiej zaprojektował dla dobra mieszkańców zwolnić tych papraków niech w urzędzie pracy doświadczą poszukiwanian pracy bez doświadczenia i na szkodę mieszkańców

Polak
1 rok temu

30 lat temu takie zalewania były co roku w wielu wioskach. Pare lat słabych opadów i ludzie myślą, że to już pustynia.

.....
1 rok temu

Panowie : K. i P. tak przykładnie i zawsze w doborowym towarzystwie z duchownymi lubią się fotografować przy otwieraniu np zmodernizowanych dróg. Szkoda , że przy takich zalanych ….. nie ma całego tego towarzystwa… na zdjęciach …….

McJ
1 rok temu

Teraz nie płakać w gminie tylko zrzutkę na odwodnienia i kanalizację robić. Zaoszczędziło się na działeczkach, bo w polu na wsi taniej to teraz takie są skutki.

Ryciel
1 rok temu

Tanio było bo w polu to teraz lament i prośba żeby za publiczne że ścierniska zrobić miasto 🤣🤣🤣 tak to jest jak się nie pomyśli na etapie planowania można by rzec kasa wyrzucona w błoto 😱😱

Piotr
1 rok temu

Gmina jeszcze za czasów Wójta Glapy uchwaliła MPZP przekształcając te tereny na cele zabudowy mieszkaniowej. I od tego momentu to Gmina wzięła na siebie obowiązek zorganizowania i przygotowania terenu między innymi za uzbrojenie terenu w media i meliorację. Więc sorki ale Wójt Kuroszczyki i radni zapominają o swoich obowiązkach zwłaszcza tam gdzie jest MZP – polecam lekturę przepisów.

emer
odpowiada  Piotr
1 rok temu

I masz racje … ale jak dlugo wyborcy będa glosowac i wybierac takie stare spady tamtych czasów tak długo tak bedzie. . medale, kwity, akademie w szkołach, podziekowania , cateringi na koszt podatnika to TAK ”’ a takie rzeczy to- radzic i płacic samemu . to jest wlsnie samorzad

Pan
1 rok temu

Zawsze ci miastowi mówili na mieszkańców wiosek wieśniacy a teraz kupują działki i budują domy i jak się teraz !!!

61
0
Napisz co o tym sądziszx