Uciekał z nastolatką przed policją

20-latek z gminy Pleszew został zatrzymany za krótkotrwałe użycie pojazdu. Młody mężczyzna odjechał z posesji autem właściciela bez jego wiedzy i zgody. To nie jedyne zarzuty, jakie usłyszał. Odpowie też za posiadanie narkotyków i nie zatrzymanie się do kontroli drogowej. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

W sobotę, 4 lutego br. o godz. 23.30 do pleszewskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, dotyczące kradzieży pojazdu. Od początku, podejrzewany o ten czyn był 20-letni syn właściciela. Młody mężczyzna wykorzystał nieuwagę rodziców i bez ich zgody oraz wiedzy odjechał peugeotem z terenu posesji.

W trakcie prowadzonych w tej sprawie czynności, pleszewscy kryminalni zauważyli wczoraj (7 lutego br.) skradziony samochód w m. Piekarzew. Gdy policjanci chcieli zatrzymać pojazd, kierowca zaczął uciekać. Pościg trwał kilkanaście minut. Mężczyzna nie reagował na żadne sygnały, podawane przez policjantów. Uciekając, popełnił kilka wykroczeń. Nie stosował się do znaków drogowych i nie ustępował pierwszeństwa innym pojazdom, powodując zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po zatrzymaniu peugeota w m. Zielona Łąka na ul. Taczanowskiego, kierowca nie poddał się i próbował uciekać pieszo. Po chwili został zatrzymany.

W pojeździe znajdowała się pasażerka – 19-letnia mieszkanka powiatu kaliskiego. Podczas oględzin pojazdu funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki. 20-latek trafił do szpitala na badania. Pobrano od niego krew na zawartość środków narkotycznych. Jego młodsza koleżanka przewieziona została do pleszewskiej komendy. Została ukarana mandatem karnym za nie podanie swoich danych osobowych.

Przeprowadzone czynności wykazały również, że zatrzymany 20-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Popełnione przez mężczyznę czyny oznaczały spędzenie nocy w policyjnej celi.

Dzisiaj, tj 8 lutego br. sprawca usłyszał zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu, nie zatrzymanie się do kontroli drogowej i posiadanie narkotyków. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenia. Za te czyny może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
gosc
1 miesiąc temu

Co za gimbusy bez mózgu kradzież auta, brak prawka, ucieczka przed policją, narkotyki, nie podanie swoich danych osobowych kwiat polskiej młodzieży którym wszystko się należy nic dobrego już z tego nie będzie do utylizacji

Zapomniał wół jak cielęciem był
1 miesiąc temu

Niezły qtas z tego tatusia, ani prawka synkowi nie zrobi , ani autem nie da się karnąć. Żuli to auto stary dziany cep , jeszcze na kabarynę zagania. Powinien ktoś mu porządnie ryja skuć. Już nie pamięta stary knur , jak w młodości wywijoł??? 😡 🤬

Ostatnio edytowany 1 miesiąc temu by Zapomniał wół jak cielęciem był
Strusiu
1 miesiąc temu

Taa nastolatka jak z Dody dziewica
bezczelna i knabrna na 48 godz do paki za takie podejście do policji i wpis w akta

Kurator
odpowiada  Strusiu
1 miesiąc temu

Wpis w akta policyjne na resztę życia, na pewno będzie.

GTI
1 miesiąc temu

Teraz nastolatki są do końca ósmej klasy a potem to już większość i młode kobiety w całym wymiarze kobiecości

Lui po włosku on
1 miesiąc temu

Nastolatka a pewnie z obsługi kaczora co siedzi na jajach nie jedną mężatką z wieloletnim stażem by przescignela

Mąka
1 miesiąc temu

I znów kolejny dupek na moje utrzymanie i mojej babci 5 lat nie dostanie może 2 lata a wystarczyłoby skuteczny strzał z broni palnej przez policjanta bo on na pewno z narkotyków nie zrezygnuje nigdy tylko społeczeństwo będzie utrzymywać takiego wrzoda

Prawda.
1 miesiąc temu

Precz z socjalem, jakikolwiek by nie był!!!
Może ten naród się wreszcie obudzi!!.

Oj tam, oj tam
1 miesiąc temu

Młodość rządzi się swoimi prawami i zakazany owoc smakuje najlepiej.

babcia
1 miesiąc temu

można tylko pogratulować rodzicom wychowania synka .Na waszym miejscu zblokowałaby go w BIG . Chociaż jak znam życie już spłacacie jego długi żeby wstydu nie było .

Strusiu
odpowiada  babcia
1 miesiąc temu

Rodzice mieli syna mieli słowo klucz w tej wypowiedzi

Zygmunt P
1 miesiąc temu

To mu tatuś narobił

Mąka
odpowiada  Zygmunt P
1 miesiąc temu

Gdyby tatuś trzymał rękę na wychowaniu a nie cały czas myślał o dorabianiu się to by o pomoc w opanowaniu dorosłego byczka nie prosił policji a dalej sądu

I co zrobisz? Nic nie zrobisz!
odpowiada  Zygmunt P
1 miesiąc temu

Ani nie wychowasz
Ani nie wytresujesz
Taki swiat, takie prawo

14
0
Napisz co o tym sądziszx