Były policjant z wyrokiem za śmiertelny wypadek (WIDEO)

Udostępnij
Tweet

Powracamy do sprawy bulwersującego wypadku, w wyniku którego zginęła pracownica jednej z restauracji. Zapadł wyrok wobec byłego policjanta, który pędząc po pijaku BMW spowodował śmierć niewinnej osoby. Mężczyzna ma spędzić w więzieniu 7 lat i 2 miesiące.

Sąd Rejonowy w Kępnie rozpoznał akt oskarżenia skierowany przez Prokuratora Rejonowego w Kępnie przeciwko 25-letniemu mężczyźnie, któremu prokurator zarzucił mu dokonanie trzech przestępstw.

Pierwszy z zarzucanych czynów dotyczył zdarzenia ze Słupi pod Bralinem k. Kępna, do którego doszło w czerwcu 2022 roku. Były już policjant pędząc BMW drogą wojewódzką w kierunku Kępna umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa, w ten sposób, że znajdując się w stanie nietrzeźwości wynoszącym, 1.99 promila alkoholu we krwi i jadąc z nadmierną prędkością. Niewłaściwie obserwował przedpole jazdy w wyniku czego uderzył w tył samochodu Fiat Punto jadącemu w tym samym kierunku, którym kierowała 69-letnia pokrzywdzona. W wyniku odniesionych obrażeń zmarła.

Drugi zarzut dotyczył kierowania samochodem po drodze publicznej będąc w stanie upojenia alkoholem.
Trzeci zarzut dotyczył nieudzielenia pomocy.

Sąd uznał winnym wszystkich zarzucanych mu czynów. Łączna kara wyniosła 7 lat i 2 miesięcy pozbawienia wolności. Dostał także dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Wyrok jest nieprawomocny.

Jak się okazało, to 25-letni mieszkaniec Kobylej Góry, który zawodowo był policjantem we Wrocławiu. Tę informację potwierdziła Radiu SUD prokuratura.

Dolnośląska policja informowała wówczas, że policjant był z 5-letnim stażem pracy. Funkcjonariusz przebywał na urlopie, został już zawieszony i wszczęto wobec niego postępowanie dyscyplinarne oraz administracyjne w kierunku wydalenia ze służby.

https://www.facebook.com/watch/?v=313119204361508

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Kierowcy już byli myślami na długim weekendzie?
Subskrybuj
Powiadom o

18 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Burok
1 rok temu

W starozytnej grecji odpowiedzialne stanowiska obejmowało sie po ukonczeniu 30 roku życia. Jestem za tym aby do policji przyjmowac też po 30 roku życia.

18
0
Napisz co o tym sądziszx