Biblioteka podsumowała rok. Co czytali ostrowianie?

Udostępnij
Tweet

170 192 – tyle razy ostrowianie skorzystali z wypożyczalni w bibliotekach miejskich na terenie Ostrowa Wlkp. w 2022 roku. To ponad 12 tysięcy wypożyczeń więcej niż rok wcześniej.

Dorośli czytelnicy najchętniej sięgają po literaturę obyczajową. Numerem jeden jest tutaj „Miłość z odzysku” autorstwa Malwiny Ferenz. Najmłodsi miłośnicy literatury również mają swoich faworytów – „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek. Ostrowska młodzież pokochała dzieła japońskiej szkoły rysowania, a więc mangę. Najchętniej wypożyczanym komiksem był „Deadlock 1” autorstwa Saki Aida, Yuh Takashina.

Ostrowska biblioteka ma dziś 8 552 czytelników.

Pochwalcie się w komentarzach po jakie lektury Wy sięgacie najczęściej! Chętnie się zainspiruję szukając lektury na najbliższy wolny wieczór.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Jeden ze zmarłych policjantów pochodził z sąsiedniego powiatu
Subskrybuj
Powiadom o

6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Elektor
10 miesięcy temu

A. Sołenicyn „Dwieście lat razem”. Rzecz o napływie żymian do Rosji, przejmowaniu przez nich władzy, niszczeniu kultury i ekonomii rosyjskiej, inspirowaniu i udziale w rewolucji komunistycznej, przechwycenie w ten sposób całości rządów w ZSRR. Dzieło obszerne, 2-tomowe, przedstawia też niezdarne próby oporu ze strony Rosjan i władz carskich, czasami desperackie, czasami wyrachowane pogromy, ustępstwa, nadawanie przywilejów itd. Dla zainteresowanych historią Europy środkowej i wschodniej jak i genezą obecności i wpływów żymian na tych terenach (aż do dziś przecież) to rzecz warta poczytania. Autor tęgi umysł, nie pierwszy lepszy wierszokleta, fizyk, noblista, represjonowany przez władze komunistyczne ZSRR.
Pozostając z życzeniami miłego i bezpiecznego (sypie śnieg i wozami po rowach pociskają) weekendu oczekuję minusowania od miłośników „kultury” żymskiej.

Ostatnio edytowany 10 miesięcy temu by Elektor
Ostrowiak
10 miesięcy temu

Miłość z odzysku…..naprawdę?? Tyle ciekawych książek na półkach….

sixsox
10 miesięcy temu

12 000 / 251 dni = ok 47 książek dziennie

bc
odpowiada  sixsox
10 miesięcy temu

47 książek dziennie więcej niż w zeszłym roku
powinno być:
170 192 / 251 dni = 678książek dziennie

Maria
10 miesięcy temu

Warto sięgnąć po książki Katarzyny Janus.

Pegasus
10 miesięcy temu

W przyszłym roku na top liście może będzie słownik homoerotyzmów polskich pani polonistki z II LO?

6
0
Napisz co o tym sądziszx