Czy trzeba płacić za psa do urzędu

Udostępnij
Tweet

Miasto Ostrów Wielkopolski nie pobiera podatku od mieszkańców za posiadanie psa. W związku z pojawiającymi się pytaniami informujemy, że ostrowianie zostali zwolnieni z podatku za posiadanie psa w 2018 roku.

Wcześniej właściciele psów w Ostrowie Wielkopolskim byli zobowiązani płacić rocznie 54 złote rocznie za posiadanie psa. Z tej opłaty zwolnieni byli tylko ci ostrowianie, którzy adoptowali zwierzaka z Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim. Na wniosek Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek, Rada Miejska w 2017 roku zwolniła mieszkańców z podatku zaposiadanie psa. Od 2018 roku mieszkańcy nie płacą podatku od posiadania zwierzęcia bez względu na to czy został on adoptowany, czy nie.

– Osoby, które posiadają zwierzęta często traktują swojego pupila jak członka rodziny i opiekują się nim, co również wiąże się z kosztami. Jako miasto nie nakładamy od 2018 roku dodatkowych opłat na właścicieli psów – przypomina Beata Klimek, prezydent Ostrów Wielkopolski.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

14 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jopiter
1 rok temu

Skoro pies nie pracuje, nie osiąga dochodów to czemu miałby płacić podatki xD Płacenie za psa i niepłacenie za kota to rasizm i kocia supremacja.

Koziabródka-Wojewoda Łeczycki
1 rok temu

Brak mi słów. Płacić nie płacić ? Sprzątać nie sprzątać ? A przecież to nasi najwierniejsi przyjaciele !
Polecam poszperać na temat pieska co czekał na peronie.
Jakie pieniądze i wyrzeczenia są warte takiej przyjaźni ?
Każde ! 

Obiektywny
1 rok temu

Tak na ścisłość to ” nie tylko co adoptowali psa byli zwolnieni z opłat” lecz również osoby po 75 roku życia, właścicieli posesji ( opłata była dopiero za drugiego) oraz psy pracującej,np. pies przewodnik dla niewidzących. Natomiast brak jest obecnie kar za niesprzatanie po psach, nawet na chodnikach trzeba uważać.

Telimena
odpowiada  Obiektywny
1 rok temu

No właśnie, mnie też to wkurza. Sama mam psa i sprzątam po nim. A już nie raz wdepłam w psie gó…no. To jest niesprawiedliwe, że ten co sprząta po psie wdepnie. A ten co nie sprząta nie wdepnie.

Knorke
1 rok temu

Za to podwyżki podatkow i opłat bardzo łatwo jej przychodzą. #KlimekWON

Krisssssss
1 rok temu

Powinni płacić za niesprzątnięte odchody swoich tzw. członków rodziny.

Telimena
odpowiada  Krisssssss
1 rok temu

No własnie nie ma się tym kto zająć. Ja sama mam psa ale sprzątam po nim. W końcu to świadczy o człowieku. Też jestem za karaniem tych co nie sprzątają. Tylko że, trudno ich złapać na gorącym uczynku.

John
1 rok temu

To dla tego tyle psów sra po trawnika i drze mordę po nocach i obszczekuje przechodniów

Sandra
odpowiada  John
1 rok temu

Ojej biedny Ty! Zamiast wylewać swoje żale tutaj, weź woreczek i idź posprzątać..zrobisz dobry uczynek..przy okazji kup sobie zatyczki do uszu, żebyś przypadkiem nie usłyszał w nocy szczekania.

Staruch
odpowiada  Sandra
1 rok temu

I jak posprząta to niech odpali kilka petard aby o tym wszystkich poinformować.

John
odpowiada  Sandra
1 rok temu

Hej ty miłośniczko nie każ robić komuś za siebie i miej szacunek dla innych . Tam się kończy twoja wolność gdzie zaczynają się prawa innych

Do John
odpowiada  John
1 rok temu

To kup sobie akwarium,podobno ryby głosu nie mają…🤣😁✌️

pimpek
odpowiada  John
1 rok temu

gdyby natura chciała to psy nie potrafiłby szczekać

Staruch
odpowiada  pimpek
1 rok temu

Psy szczekają, petardy strzelają… tak właśnie stworzyła nas natura. Chociaż ubranka dla psów to już stworzył człowiek i wypatrzył naturę.

14
0
Napisz co o tym sądziszx