Czy trzeba płacić za psa do urzędu

Udostępnij
Tweet

Miasto Ostrów Wielkopolski nie pobiera podatku od mieszkańców za posiadanie psa. W związku z pojawiającymi się pytaniami informujemy, że ostrowianie zostali zwolnieni z podatku za posiadanie psa w 2018 roku.

Wcześniej właściciele psów w Ostrowie Wielkopolskim byli zobowiązani płacić rocznie 54 złote rocznie za posiadanie psa. Z tej opłaty zwolnieni byli tylko ci ostrowianie, którzy adoptowali zwierzaka z Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim. Na wniosek Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek, Rada Miejska w 2017 roku zwolniła mieszkańców z podatku zaposiadanie psa. Od 2018 roku mieszkańcy nie płacą podatku od posiadania zwierzęcia bez względu na to czy został on adoptowany, czy nie.

– Osoby, które posiadają zwierzęta często traktują swojego pupila jak członka rodziny i opiekują się nim, co również wiąże się z kosztami. Jako miasto nie nakładamy od 2018 roku dodatkowych opłat na właścicieli psów – przypomina Beata Klimek, prezydent Ostrów Wielkopolski.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Pożar w świniarni
Subskrybuj
Powiadom o

14 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jopiter
10 miesięcy temu

Skoro pies nie pracuje, nie osiąga dochodów to czemu miałby płacić podatki xD Płacenie za psa i niepłacenie za kota to rasizm i kocia supremacja.

Koziabródka-Wojewoda Łeczycki
10 miesięcy temu

Brak mi słów. Płacić nie płacić ? Sprzątać nie sprzątać ? A przecież to nasi najwierniejsi przyjaciele !
Polecam poszperać na temat pieska co czekał na peronie.
Jakie pieniądze i wyrzeczenia są warte takiej przyjaźni ?
Każde ! 

Obiektywny
10 miesięcy temu

Tak na ścisłość to ” nie tylko co adoptowali psa byli zwolnieni z opłat” lecz również osoby po 75 roku życia, właścicieli posesji ( opłata była dopiero za drugiego) oraz psy pracującej,np. pies przewodnik dla niewidzących. Natomiast brak jest obecnie kar za niesprzatanie po psach, nawet na chodnikach trzeba uważać.

Telimena
odpowiada  Obiektywny
10 miesięcy temu

No właśnie, mnie też to wkurza. Sama mam psa i sprzątam po nim. A już nie raz wdepłam w psie gó…no. To jest niesprawiedliwe, że ten co sprząta po psie wdepnie. A ten co nie sprząta nie wdepnie.

Knorke
10 miesięcy temu

Za to podwyżki podatkow i opłat bardzo łatwo jej przychodzą. #KlimekWON

Krisssssss
10 miesięcy temu

Powinni płacić za niesprzątnięte odchody swoich tzw. członków rodziny.

Telimena
odpowiada  Krisssssss
10 miesięcy temu

No własnie nie ma się tym kto zająć. Ja sama mam psa ale sprzątam po nim. W końcu to świadczy o człowieku. Też jestem za karaniem tych co nie sprzątają. Tylko że, trudno ich złapać na gorącym uczynku.

John
10 miesięcy temu

To dla tego tyle psów sra po trawnika i drze mordę po nocach i obszczekuje przechodniów

Sandra
odpowiada  John
10 miesięcy temu

Ojej biedny Ty! Zamiast wylewać swoje żale tutaj, weź woreczek i idź posprzątać..zrobisz dobry uczynek..przy okazji kup sobie zatyczki do uszu, żebyś przypadkiem nie usłyszał w nocy szczekania.

Staruch
odpowiada  Sandra
10 miesięcy temu

I jak posprząta to niech odpali kilka petard aby o tym wszystkich poinformować.

John
odpowiada  Sandra
10 miesięcy temu

Hej ty miłośniczko nie każ robić komuś za siebie i miej szacunek dla innych . Tam się kończy twoja wolność gdzie zaczynają się prawa innych

Do John
odpowiada  John
10 miesięcy temu

To kup sobie akwarium,podobno ryby głosu nie mają…🤣😁✌️

pimpek
odpowiada  John
10 miesięcy temu

gdyby natura chciała to psy nie potrafiłby szczekać

Staruch
odpowiada  pimpek
10 miesięcy temu

Psy szczekają, petardy strzelają… tak właśnie stworzyła nas natura. Chociaż ubranka dla psów to już stworzył człowiek i wypatrzył naturę.

14
0
Napisz co o tym sądziszx