Najlepszy oddział dla kobiet

Udostępnij
Tweet

Ostrowski szpital znalazł się w czołówce najlepszych placówek medycznych w Wielkopolsce w 2022 roku. W rankingu Fundacji „Rodzić po ludzku” Oddział Ginekologiczno-Położniczy został wyróżniony przez pacjentki wypełniające ankietę „Głos Matek”.

Warszawska fundacja organizuje „Ranking Szpitali Gdzie Rodzić po Ludzku” na podstawie ankiet „Głos Matek” wypełnianych przez panie, które w 2022 roku przebywały na oddziałach ginekologicznych i położniczych. Jest to jedyne w Polsce zestawienie, które obejmuje wszystkie szpitale i oddziały położnicze.

Ranking podzielony jest na regiony: zachodni, centralny, północy, południowy i wschodni. To do tego pierwszego zalicza się województwo wielkopolskie. W każdym województwie wyróżnione zostały trzy szpitale, które przez największą liczbę dni utrzymywały się w pierwszej trójce rankingu wojewódzkiego.

W Wielkopolsce wyróżniono trzy placówki medyczne. Jedną z nich jest Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim. Pozostałe to: Szpital Miejski im. Franciszka Raszei w Poznaniu i Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Trzciance.

– Gratulacje dla kierownictwa oddziału, dla Tomasza Gostomczyka i położnej oddziałowej Anity Świątek, a także wszystkich lekarzy, położnych, pielęgniarek i całego personelu. To bardzo ważna i cenna opinia, bo wydawana przez pacjentki, osoby najbardziej zainteresowane, krytyczne, ale też opiniotwórcze. To kolejne wyróżnienie, oddział przyzwyczaił nas do tego, że rodzi się u nas najwięcej dzieci w regionie. Raz jeszcze dziękuję za zaangażowanie i życzliwość – mówi Starosta Ostrowski, Paweł Rajski.

Ideą powstania rankingu jest wskazywanie szpitali, w których kobieta może „urodzić po ludzku” w intymności i poszanowaniu godności. Dzięki zebranym informacjom w bazie danych, panie mogą wybrać szpital, który wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom w kwestii opieki okołoporodowej. Samą ankietę wypełniło dotąd ponad 100 tysięcy uczestniczek badania.

„Naszą misją jest wzmocnienie i wspieranie kobiet w otwartym formułowaniu swoich potrzeb i domaganiu się respektowania swoich praw… Naszym celem jest, aby każda kobieta mogła urodzić swoje dziecko w godnych warunkach, otoczona szacunkiem oraz troskliwą i uważną opieką ze strony personelu, przy wsparciu bliskich jej osób” – czytamy w informacjach o fundacji na jej stronie internetowej.

CZYTAJ  Szokujące informacje nt. 19-latki, która szła z noworodkiem
POLECANE NEWSY