Odkryła homoerotyzmy

Ostrowianka dr Justyna Kociemba-Żulicka znalazła sposób na życie. Opisuje w książkach erotyczne określenia i wyjaśnia ich znaczenie. To kolejna pozycja pisarska pani Justyny, w której postanowiła przybliżyć słownictwo osób nieheteronormatywnych.

W poprzedniej książce pt. „Mały słownik erotyzmów polskich” mogliśmy dowiedzieć się, że „łupać kimś o łóżko” oznacza odbyć gwałtowny stosunek seksualny; grubiańskie „Nocą spałem w wannie na kocu i słyszałem, jak Adam łupie nią o łóżko”.

„Otworzyć sobie kogoś” – o mężczyźnie: odbyć stosunek seksualny, eufemizm. „Poruszała się pod nim rytmicznie, już ją sobie otworzył”

Pani Justyna, przy wsparciu finansowym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wydała książkę, w której omawia słownictwo dotyczące obecności i funkcjonowania osób nieheteronormatywnych. Należy ono do obszaru leksyki subkulturowej i, jako wciąż nieustandaryzowane, nie wpisuje się jednoznacznie w polszczyznę. Język, którym posługują się osoby LGBTQ, ulega przy tym dodatkowej hermetyzacji. Celem Tęczowego słownika. Małego zbioru homoerotyzmów polskich było zgromadzenie słownictwa dotyczącego codziennego funkcjonowania osób nieheteronormatywnych ze szczególnym uwzględnieniem relacji o charakterze erotycznym.

Każdy kto chciałby zapoznać się tą twórczością może przyjść 5 stycznia 2023 roku do Mediateki (dawny EMPIK). Tam odbędzie się spotkanie promocyjne książki.

Poniżej kilka stron poprzedniej publikacji:

CZYTAJ  Eleganckie warunki dla uczniów

24 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Stop lewackiej ideologii chamstwa i wulgaryzmu.
2 miesięcy temu

Czy to nie przypadek że brzydota tej pani oraz ludzi z lgbt idzie w parze z chamstwem, wulgaryzmem tych osób. W normalnych warunkach fizjonomia tych ludzi nie pozwala im zaistnieć w społeczeństwie. Dlatego wypełzają na ulicę, zachowują się obscenicznie, chamsko, wulgarnie z tą panią jest podobnie. Wymuszanie swoich zboczeń na innych, daje jej paliwo do życia. Przy normalnym zachowaniu tych ludzi nawet pies z kulawą nogą nie zwróci na nich uwagi.

Raz sierpem raz młotem czerwoną
2 miesięcy temu

Świąteczny niezbędnik dla lewackiego szamba

Ktoś
odpowiada  Raz sierpem raz młotem czerwoną
2 miesięcy temu

Polecam dokształcenie się w kwestiach politycznych i kulturowych.

Psychiatra
2 miesięcy temu

Za stan umysłu tej kobiety winna jest jej uroda dokładniej brzydota. Osoby tak nieatrakcyjne mają fantazje seksualne bo w realu nik tego nie ruszy. Więc chcą być rąbane o łóżko, wannę, podłogę i wszystko co twarde . Ten stan nadaje się do leczenia a nie do reklamowania zboczeń… Może wystarczy terapia rąbania głową o ścianę.

Ktoś
odpowiada  Psychiatra
2 miesięcy temu

Czytam to z ogromnym obrzydzeniem do pana osoby, jak pan śmie używać tak obrzydliwych i seksistowskich obelg, co to „zboczenia” radziłbym iść do seksuologa skoro pana fantazja to „rąbanie o łóżko”.

Mikołaj
2 miesięcy temu

Masz z kimś lekcje polskiego całe liceum i nawet nie wiesz, że jest pisarką. Warto czasami czytać ostrów24. Myślę, że na sam mały słownik dobrze będzie przynajmniej zerknąć.

Ręka Boska Strzepanowska
2 miesięcy temu

No to miłośnicy konfederacji i wielbiciele korwina oraz ministra zero będą w końcu wiedzieli jak nazwać swoje fantazje

Ruskij Mir
2 miesięcy temu

biedne Polaczki muszą żyć pod tęczową okupacją 🙁 tak to jest jak chciało się zostać amerykańską kolonią zamiast radziecką republiką wolną od zachodniego degeneractwa

Sylwek
odpowiada  Ruskij Mir
2 miesięcy temu

Ruski mir jest jak klozet obsrany po samą spłuczke. Wyp*…. Onuco śmierdząca!

Knorke
2 miesięcy temu

Jezyk miłości ha tfuuu

Garet
2 miesięcy temu

UAM powinien wspierać wydawanie publikacji podnoszących kulturę a propagowanie takiego słownictwa to raczej na bruk a nie na salony. Ta pani jak ma tak „warościowy dorobek” to bez obawy niech wydaje za swoje na pewno sprzeda się jak świeże bułeczki.

Brazil
odpowiada  Garet
2 miesięcy temu

Myślę, że powinieneś/naś zapoznać się jeszcze raz z definicją słowa „kultura” 😉

NO RESPECT
2 miesięcy temu

Z tego co wiem, na podobną działalność „wydawniczo-naukową” potrafią iść niemałe pieniądze, różne dotacje publiczne, granty itp. Fajnie, nie…?

Alojz
odpowiada  NO RESPECT
2 miesięcy temu

Czyżby uniwersytet poznański zamiast propagować myśli naukowe i kulturalne zszedł do roli promotora mniejszości seksualnych?

miejscowy
2 miesięcy temu

spojrzałem na słownik i moje życie poszło w gruzy,do tej pory orgazmy miała bez słownika ,bez definicji i schematu XD

24
0
Napisz co o tym sądziszx