Rolnicy będą protestować na trasie Ostrów – Kalisz. Powód zaskakuje❗

Udostępnij
Tweet

Rolnicy po długiej przerwie ponownie będą protestować na trasie Ostrów Wielkopolski – Kalisz. Tym razem akcja nie ma nic wspólnego z Agrounią i postulatami środowiska rolniczego.

Ciągniki wyjadą na drogę krajową nr 25 w dniu 15 grudnia 2022 r. Akcja rozpocznie się o godzinie 10 i potrwa kilka godzin.

Jak informuje sołtys wsi Boczków:

w imieniu mieszkańców Gminy Nowe Skalmierzyce oburzonych wynikiem posiedzenia Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych GDDKiA uprzejmie informuję, że 15 grudnia br. o godz. 10:00 przy restauracji “Osada” w Skalmierzycach (woj. wielkopolskie, powiat ostrowski, gmina Nowe Skalmierzyce) odbędzie się zgromadzenie – AKCJA PROTESTACYJNA.

Jako główny powód organizacji wskazujemy na niekorzystny i całkowicie niezgodny z prawem protokół z posiedzenia KOPI w dniu 30.09.2022 r., w którym wskazano Wariant 5 do dalszych prac co jest sprzeczne z ustaleniami i przebiegiem gdzie wskazano Wariant 6. Protokół, który powinien być odzwierciedleniem posiedzenia został całkowicie zmanipulowany.

Wariant 5 jest dla nas od samego początku nieakceptowalny, dzieli nasze ziemie, niszczy melioracje i nawadnianie, pozbawia nas środków do życia i utrzymania naszych rodzin. Jest on również wybrany wbrew ustaleniom i wbrew opinii wyrażonej w zbieranych przez nas ankietach. Wariant kompromisowy (tzn. 6) po tylu latach uzgodnień został tym protokołem zniweczony.

AKCJA PROTESTACYJNA będzie trwała ok. 3 godz. i polegać będzie na kilkukrotnym przejeździe ciągników ze Skalmierzyc do Fabianowa. Proszę w imieniu mieszkańców o udział w ww. wydarzeniu i jego rozpropagowaniu.

Wierzymy, że w ten sposób zostaniemy zauważeniu a nasz postulat sprostowania protokołu (przestrzegania prawa) i wyboru Wariantu 6 będzie spełniony. Za pomoc w nagłośnieniu problemu oraz udział z góry dziękujemy.

W imieniu mieszkańców Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce

Paweł Świderski
Sołtys wsi Boczków

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Instrukcja jazdy po nowym Rondzie Bankowym
Subskrybuj
Powiadom o

107 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ali
1 rok temu

Chcą protestować-ok. Niech to robią przed urzędem gminy i starostwem.

Szkoda mieszkańców
1 rok temu

Wiem, że praca na gospodarce jest ciężka i szanuję waszą pracę.
Tylko nie rozumiem dlaczego blokujecie ruch i utrudbiacie życie zwykłym ludziom bo nikt ze sejmu tutaj nie przyjedzie.
Do Warszawy jedzcie strajkować a nie tutaj bo tutaj nikt do was nie wyjdzie.

Chłopek
1 rok temu

Dopłaty,suszone,covidowe,paliwowe,siewne,węglowe,pińcetowe,wapnowe,azbestowe, Niech już nie dowają bo mi się tapczan nie domyko

Maryla
1 rok temu

Czemu blokują drogi. A my co im zrobiliśmy?
Okupujcie instytucje co wam podpadły A nie sąsiadów, czy bogu ducha winnych ludzi blokować.
O duperele wychodzice na ulicę A jsk wszystko drożeje to tylko komentować na fb umiecie. Jednoczyć się z ludźmi a nie ich blokować.
O jakie zwrócenie uwagi wam chodzi? Trza było od razu z burmistrzem gadać. A zwrócić uwagę to możecie na siebie jak sraczki dostaniecie na środku drogi

Kierowca
1 rok temu

Świder. Nie podpisuj się za wszystkich mieszkańców naszej gminy, nie wszyscy mieszkańcy są za wariantem Pana Burmistrza. Aty wchodzisz biskupiaką w du..

Pos
odpowiada  Kierowca
1 rok temu

biskupiaką??

Tajemniczy
odpowiada  Kierowca
1 rok temu

Jeśli masz coś do wspomnianego tu Pana Świderskiego to powiedz prosto w oczy a nie wypowiadaj się na forum.

Cwaniak
odpowiada  Tajemniczy
1 rok temu

Hej a co podoba ci się Swider ,

Kawosz
1 rok temu

Dobrze ze dzień pracy w kłorekcie nie zaczyna się o 10 bo by ich chłopcy przestawili w inne miejsce

GOLD WING
1 rok temu

Rolnicy stale mają jakieś dofinansowania to za sucho to za mokro na paliwo a jak byś chciał założyć jakąś interes to nic Ci nie dadzą za wszystko musisz zapłacić a jak Cie nie stać to zmuszony jesteś interes zamknac

Longina
1 rok temu

Banda z PO PSL

Mikołaj
odpowiada  Longina
1 rok temu

Raczej banda z PiS

emeryt
1 rok temu

proponuję żeby w końcu przestać utrzymywać rolników z naszych oraz unijnych pieniędzy .Jak sobie nie radzą zacytuję Prezesa Polski ….jak kogoś nie stać żeby zapłacić zus czy krus niech idzie do roboty ….Co najciekawsze poparli pis więc nie może być mowy o żadnych skrupułach .

Miastowy
1 rok temu

Im wiecznie nic nie pasuje. Ciągle mało i mało. Widły w ręce i do obory!!!

Kolo
odpowiada  Miastowy
1 rok temu

Weź i rób

107
0
Napisz co o tym sądziszx