Rolnicy będą protestować na trasie Ostrów – Kalisz. Powód zaskakuje❗

Rolnicy po długiej przerwie ponownie będą protestować na trasie Ostrów Wielkopolski – Kalisz. Tym razem akcja nie ma nic wspólnego z Agrounią i postulatami środowiska rolniczego.

Ciągniki wyjadą na drogę krajową nr 25 w dniu 15 grudnia 2022 r. Akcja rozpocznie się o godzinie 10 i potrwa kilka godzin.

Jak informuje sołtys wsi Boczków:

w imieniu mieszkańców Gminy Nowe Skalmierzyce oburzonych wynikiem posiedzenia Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych GDDKiA uprzejmie informuję, że 15 grudnia br. o godz. 10:00 przy restauracji “Osada” w Skalmierzycach (woj. wielkopolskie, powiat ostrowski, gmina Nowe Skalmierzyce) odbędzie się zgromadzenie – AKCJA PROTESTACYJNA.

Jako główny powód organizacji wskazujemy na niekorzystny i całkowicie niezgodny z prawem protokół z posiedzenia KOPI w dniu 30.09.2022 r., w którym wskazano Wariant 5 do dalszych prac co jest sprzeczne z ustaleniami i przebiegiem gdzie wskazano Wariant 6. Protokół, który powinien być odzwierciedleniem posiedzenia został całkowicie zmanipulowany.

Wariant 5 jest dla nas od samego początku nieakceptowalny, dzieli nasze ziemie, niszczy melioracje i nawadnianie, pozbawia nas środków do życia i utrzymania naszych rodzin. Jest on również wybrany wbrew ustaleniom i wbrew opinii wyrażonej w zbieranych przez nas ankietach. Wariant kompromisowy (tzn. 6) po tylu latach uzgodnień został tym protokołem zniweczony.

AKCJA PROTESTACYJNA będzie trwała ok. 3 godz. i polegać będzie na kilkukrotnym przejeździe ciągników ze Skalmierzyc do Fabianowa. Proszę w imieniu mieszkańców o udział w ww. wydarzeniu i jego rozpropagowaniu.

Wierzymy, że w ten sposób zostaniemy zauważeniu a nasz postulat sprostowania protokołu (przestrzegania prawa) i wyboru Wariantu 6 będzie spełniony. Za pomoc w nagłośnieniu problemu oraz udział z góry dziękujemy.

W imieniu mieszkańców Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce

Paweł Świderski
Sołtys wsi Boczków

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

107 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Dla pustych mieszczuchow
1 rok temu

Wy barany bezmózgi po co nosicie to zgrubienie na końcu szyi GDYBY NIE ROLNICY TO BYŚCIE NIE MIELI CO DO GARNKA WŁOŻYĆ a zamiast pisać brednie zacznijcie tez walczyć o swoje no tak ale po co PISIORY dali pieniążki to taki Tomasz i Rysiek się bulwersuje ,ale jak rolnik nie wyprodukuje to nawet PISIORY wam nie pomogą RYCHU I TOMKU rozpędź się a ściana sama się znajdzie i może się obudzisz

☆☆☆
odpowiada  Dla pustych mieszczuchow
1 rok temu

Kto takiego barana mógł zrobić drugi baran

mariano
odpowiada  Dla pustych mieszczuchow
1 rok temu

Nie zapominaj drogi rolniku że chodzisz w gaciach które ci mieszczuch uszył ..jesz chleb , mieszkasz w domu , obory w których hodujesz świnki , masz traktor paliwo do niego , maszyny , jeździsz po drogach itd itd a wszystko ci te mieszczuchy ” barany bezmózgi ” WYPRODUKOWAŁY gdyby nie oni to na tych swoich hektarach ledwo co dla siebie byś wyprodukował motyką i tatowym sierpem idąc za słowami klasyka …

wies
odpowiada  Dla pustych mieszczuchow
1 rok temu

szkoda waszch odpowiedzi na to darmowe żarcie od tych ze wsi . oni starajkuja a sami nie bardzo wiedą o co . pała woda i lac b… . wstyd – strajki co w okresie 20 lat najwiecej w RP skorzystała finansowo. do gnoju a nie do strajku.

Konfederata
1 rok temu

Jak powiedział przestępca Kaczynski dać im trochę a będą zadowoleni i zagłosują na nas. A potem zrobimy co będziemy chcieliby

Gimbo
odpowiada  Konfederata
1 rok temu

W którym miejscu Czerwony Śmierdzielu Kaczyński złamał Prawo

Gość
1 rok temu

W grupie siła jak widać więcej mozna

Rysiek
1 rok temu

Rolnicy po żniwach zaczynają urlopować aż do wiosny , po takim długim nic nie robieniu przewraca się w głowach. Unia płaci za nic robienie dobrze że nie wykorzystują dzieci jak kieckowi też nieroby i darmozjady , jak widać cwaniaki wiedzą że żyją. Jeżeli jest wam tak źle to sprzedaj i idź do pracy , jak się nie boisz żadnej roboty no chyba że się mylę ???

Ty patusie miastowy
odpowiada  Rysiek
1 rok temu

Ty patusie miastowy. Myślisz że jak ktoś ma krowy, świnie, kury itd. to ma chociaż jeden dzień wolny? W sobotę czy niedzielę ma przerwę? Bo krowa w sobotę i niedzielę nie potrzebują nakarmienia? Nie. Praca w gospodarstwie to 7 dni w tygodniu 365 dni w roku. Ale ty patusie miastowy tego nie zrozumiesz.

Zzzzzzum
odpowiada  Ty patusie miastowy
1 rok temu

A było trzeba się uczyć bucie

Gimbo
odpowiada  Ty patusie miastowy
1 rok temu

Nikt ci nie kazał być Rolnikem w każdym zawodzie są plusy i minusy

Rolnik
odpowiada  Rysiek
1 rok temu

Typowo mieszczańskie pisowskie podejście. Niech wszyscy się zwolnią, żywność przecież nie jest od rolnika tylko z marketu, fabryki niech pozamykają, np samochód nie kupuje się z fabryki tylko z salonu. Nawet nie chce się dalej mi tłumaczyć osobie która ma taką sieczkę w głowie.

Iga
1 rok temu

BRAWO Rolnicy….jedyni, którzy potrafią przeciwstawić się tyrani niby rządzących..!!!

Autostop
1 rok temu

Teraz szczerze , niech jakiś uczestnik tego zgromadzenia napiszę szczerze co zostało ustalone w wyniku tego protestu, jesteśmy bardzo ciekawi

Przedstaw się
1 rok temu

Popieram w 100%

107
0
Napisz co o tym sądziszx