Wybrano Wolontariuszy Roku 2022

W sobotę w Ostrowskim Centrum Kultury odbyła się gala Ostrowskiego Wolontariusza Roku. Podczas niej poznaliśmy cztery osoby, które zasłużyły się w działalności prospołecznej.

Gdy problemy i kryzysy piętrzą się każdego dnia i trudno znaleźć światełko nadziei w tunelu, są ostrowianie, którzy bez wahania otwierają swoje serca i dzielą się tym, co mają. Według jury poniższe osoby są pełne empatii i wrażliwości dla drugiego człowieka.

 

Błażej Busza – przedstawiciel Stowarzyszenia SIRON, które stworzyło sieć grup poszukiwawczo-ratowniczych na terenie całej Wielkopolski. Jest autorem aplikacji do poszukiwania osób zaginionych, z której korzystają dziś także służb mundurowe i grupy poszukiwawcze w całej Polsce. Wraz ze swoją drużyną aktywnie bierze udział w akcjach poszukiwawczych, każdego roku pomagają w odnalezieniu kilkudziesięciu osób zaginionych, niejednokrotnie ratując im życie. Błażej aktywnie brał udział także w pomocy uchodźcom, nie tylko pełniąc dyżury w Domu Polsko-Ukraińskim, ale wraz ze swoim stowarzyszeniem jeździł na granicę polsko-ukraińską, by dowieźć najważniejsze rzeczy oraz ciepłe posiłki dla uchodźców.

Joanna Cerrone – ostrowianka na co dzień mieszkająca w USA, która rozpętała prawdziwe amerykańskie szaleństwo pomocy dla Ostrowa Wielkopolskiego. O cudach, które działy się w naszym mieście opowiadała nawet w amerykańskiej telewizji. Dzięki ogromnej pomocy finansowej, zebranej dzięki Joannie, udało nam się wyposażyć wiele mieszkań dla rodzin ukraińskich, które przyjechały z „jedną torbą”, sfinansować zajęcia dla dzieci oraz zakupić żywność dla potrzebujących.

(Tu statuetkę odebrała mama Pani Joanny, równie zaangażowana wolontariuszka Ostrowa Wielkopolskiego).

Bogna Kowalska – cudowna kobieta i matka. Mimo przeciwności losu i choroby dziecka znajduje czas i chęci, aby pomagać innym dzieciom, które tej pomocy potrzebują. Angażuje się w inicjatywy miejskie, dba o dzieci z Bożego Podwórka i w każdej wolnej chwili uczy je i angażuje we wspólne śpiewanie. Małym i dużym, ukazuje piękno brzmienia muzyki i miłości płynącej prosto z serca, zupełnie bezinteresownie. Ostatnio ostrowianie mieli okazję usłyszeć nagranie świątecznej piosenki, które przygotowała z dziewczynkami z Bożego Podwórka.

CZYTAJ  Lotnisko w Michałkowie w grze komputerowej

Po raz pierwszy wręczono wyróżnienie dedykowane przedsiębiorstwom – Nagrodę im. ks. Kazimierza Rolewskiego wręczono firmie Techland. To wywodząca się z Ostrowa Wielkopolskiego firma, zajmująca się produkcją i wydawaniem gier komputerowych. Techland bardzo mocno zaangażowała się w pomoc dla uchodźców z Ukrainy, szczególnie wspierając najmłodsze dzieci, które często nie do końca rozumieją sytuację, w której się znalazły. Firma jest dobrym aniołem od początku wybuchu wojny i wspiera ich regularnie do dziś.

W sobotni wieczór, na scenie Ostrowskie Centrum Kultury, wystąpił Jacek Kawalec. To aktor i piosenkarz współpracujący aktualnie z Budką Suflera, ale Ostrów Wielkopolski zna go zapewne doskonale z serialu “Republika Ostrowska”, w którym wystąpił. Tym koncertem chciano podziękować wszystkim którzy otwierają swoje serca i dzielą się swoją dobrocią z drugim człowiekiem.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

10 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ostr
1 rok temu

Zastanawia mnie kto wybiera te osoby i czym się kieruje? tak samo ta ostrowska rada kobiet… totalna porażka. Tam niektóre z nich to w ogóle nie znają słowa empatia.

Marcin Łopian
1 rok temu

Są inni, bardzo pomagający wolontariusze o których się nie mówi. Bo nie ma się jak polansować, na tym co robią..

Jan
1 rok temu

Chyba zapomniano o kilku ważnych osobach ze świata wolontariatu w naszym mieście nie będę wymieniał nazwisk ale zapomniano o tych którzy najwiecej pracują, nie wiem kto i na jakich zasadach wyłaniał kandydatów bo z wiedzą kto zajmuje się tymi tematami słabo

Rychu
1 rok temu

Ludzie co najbardziej pomagają, nie szczycą się tym w mediach. A jest tych ludzi wielu. Dziękuję Wam.

Pan
odpowiada  Rychu
1 rok temu

Tak jest jak mówisz ja jestem tego zdania że niech nie wie prawa ręka co czyni lewa i nie należy się chwalić co się robi tylko czynić dobro

NIC ŚMIESZNEGO !
1 rok temu

Tak dla przypomnienia jeszcze żaden Ukrainiec w Ostrowie z głodu czy mrozu nie umarł Polak Ostrowianin niestety tak !!!

typ
odpowiada  NIC ŚMIESZNEGO !
1 rok temu

Typowy Polak, a możesz napisać który to ostrowianin umarł z głodu i zimna, bo może przeoczyłem klepsydrę?

NERGAL
odpowiada  typ
1 rok temu

Przeoczyłeś idź do okulisty …

Benia
odpowiada  NERGAL
1 rok temu

A może by tak wyróżnić ostrowianie dzieciom specjalnej troski czy nikt tej mozolnej pracy od lat nie widzi pozdrawiam

***** ***
odpowiada  NIC ŚMIESZNEGO !
1 rok temu

Wg okupantów pisowskich Polacy są sługami ukropów, musimy ich wspierać, płacić im i dogadzać.

10
0
Napisz co o tym sądziszx