Zapobiegli zamarznięciu

Kontrola pustostanów przez ratowników i strażników miejskich zapobiegła zamarznięciu bezdomnych – informują ratownicy z grupy WGPR. W czwartek ze Strażą Miejską ujawnili 10 osób bezdomnych. Jedna z osób wymagała udzielenia pomocy w związku z hipotermią.

W ramach współpracy strażnicy i ratownicy-wolontariusze sprawdzają pustostany, miejsca niebezpieczne, w których przebywają osoby w kryzysie bezdomności.

Kaski, środki łączności, latarki oraz sprzęt medyczny pozwala docierać do miejsc trudnodostępnych. W ramach kontroli udzielana jest doraźna pomoc oraz przekazywane są informacje o schronisku. Dzięki wsparciu Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego dostarczone podgrzewane pakiety żywności.

Niestety, mimo wszelkich starań część osób decyduje się w dalszym ciągu pozostać w otoczeniu zimnych piwnic, zawalonych budynków czy namiotów… Najczęściej ma to związek z uzależnieniem od alkoholu.

mde_vivi
mde_vivi
mde_vivi
sdr_vivi
CZYTAJ  Do zbrodni użył siekiery lub maczety

8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Tomix
1 miesiąc temu

A co w ciągu reszty roku miasto robi dla bezdomnych?Zima to wypada pomóc i olansować się w necie…rozdać kilka posiłków i temat z głowy….wybiegi dla psów…fajnie…kociarnia powstaje…fajnie….mam wrażenie że w Ostrowie więcej się robi dla zwierzaków niż dla bezdomnych….

Rafał Baron
odpowiada  Tomix
1 miesiąc temu

Czy Ty wiesz kto to jest bezdomny ? Jeden na sto przypadków że bezdomny jest nie ze swojego powodu bezdomnym . Reszta to zwykli ludzie uzależnieni od alkoholu a to jest przyczyna bezdomności rodzina była ale wybrał alkohol i odszedł od rodziny . Więc Miasto czy też służby mają tylko zadbać aby nie zamarzły , robią to z własnej woli . Nie na rozkaz partii pissssssssdu . więc niech informują że coś w tym kierunku się robi .Jak dla mnie śpią spokojnie , chcieli pomóc na ile ta pomoc została przyjęta sprawa bezdomnego .

babcia
1 miesiąc temu

…jedna osoba wymagała pomocy w związku z hipotermią ….
Jedyną pomocą dla takich ludzi to ubezwłasnowolnienie i leczenie w ośrodku zamkniętym .
Ale w sumie po co temu państwu zbędne koszty na kogoś kto i tak zysków nie przynosi .Przecież tu w tym kraju liczy się tylko kasa .

Dobry człowiek
1 miesiąc temu

Jest tyle miejsc co można ich spotkać.
Teren rzeźni, garaż na byłym PKS, wartownia wojskowa na Nowej Krępie, budynek zarządu po fabryce Wagon. Można wymieniać….

Dex
odpowiada  Dobry człowiek
1 miesiąc temu

Gdzie dokładnie ta wartownia?

oo
1 miesiąc temu

A co? sama „straż miejska” boi się sama poruszać po takich terenach? Głupie myślenie wynika z teorii tej niby służby, bo jak pijany to niech zdycha. Tyle mamy z tych nierobów i niedouczonych głąbów

Osw
1 miesiąc temu

Co łaczy bezdomnego i kałużę
To i to zamarza na zime

Bezdomni
odpowiada  Osw
1 miesiąc temu

Bądź przeklęty!!!

8
0
Napisz co o tym sądziszx