Minister Zdrowia przyjeżdża do Ostrowa. Wiemy po co

Udostępnij
Tweet

Minister Zdrowia Adam Niedzielski przyjedzie do Ostrowa Wielkopolskiego. Powodem jego wizyty jest uroczystość otwarcia nowych bloków operacyjnych w ostrowskim szpitalu. Poniedziałkową wizytę będą obstawiać funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa. 

W skrzydle dobudowanym w 2015 roku powstało 5 nowoczesnych sal operacyjnych. W dotychczasowych przeprowadzane jest rocznie około 4 tysiące zabiegów i operacji.

– „Rozwój szpitala ostrowskiego przede wszystkim służy drugiemu człowiekowi. Pacjenci tego szpitala to nie tylko mieszkańcy Powiatu Ostrowskiego, ale regionu południowej wielkopolski i nie tylko. Serce mi rośnie, że dzięki rządowemu wsparciu od 2015 roku do tego czasu do ostrowskiego szpitala trafiło 27 milionów złotych” – podkreślała w 2021 roku Marlena Maląg Minister Rodziny i Polityki Społecznej.

Blok operacyjny to kluczowe ogniwo w funkcjonowaniu szpitala. Obecny blok operacyjny jest zbyt mały dla tak prężnie rozwijającej się jednostki. Mimo ciasnoty w 2020 roku wykonano na nim: 1198 operacji w ramach chirurgii ogólnej, 1146 ortopedycznych, 1120 z chirurgii dziecięcej i ponad 330 laryngologicznych.

Nowy blok operacyjny powstał na powierzchni ok. 1000 m kwadratowych. Projekt przewiduje, że znajdzie się w nim pięć sal operacyjnych wraz z wyposażeniem oraz m.in. salami wybudzeń pacjentów oraz pozostałym niezbędnym zapleczem socjalno-technicznym. Równolegle z budową sal operacyjnych wybudowana została dezynfektornia w pomieszczeniach obok Centralnej Sterylizatorni. Pozwoli to m.in. na automatyczne dezynfekcję łóżek w specjalnych komorach. Budowa miała zakończyć się w pierwszej połowie 2022 roku.

Nowy blok operacyjny to jedno z największych przedsięwzięć budowlanych w dziejach ostrowskiego szpitala. Wartość całej inwestycji wynosi 16,5 mln zł z czego 14 mln zł to wsparcie rządowe, a pozostałe środki pochodzą z budżetu Powiatu Ostrowskiego.

Blok operacyjny powstał na ostatniej kondygnacji nowego skrzydła szpitala. W budynku funkcjonują również Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii (parter), Oddział Chirurgii Dziecięcej z Wielkopolskim Centrum Oparzeń (I piętro) oraz Centralna Sterylizatornia (przyziemie).

CZYTAJ  Pod Ostrowem padła spora wygrana

Minister Zdrowia ostatni raz był w ostrowskim szpitalu w połowie 2021 roku. To właśnie wtedy koło szpitala zgromadzili się protestujący wyrażający sprzeciw wobec obostrzeń covidowych.

3
Jak oceniacie funkcjonowanie służby zdrowia?x
POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

136 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
OSA
1 rok temu

z moich znajomych na covid NIKT nie umarł, nawet nie chorował, po szczepionkach zmarło 5 osób w przedziale od 35 do 99 lat a powikłania poszczepienne miało ponad 20

Tom
odpowiada  OSA
1 rok temu

A z mojej rodziny zmarły 2 osoby i co ty na to

Maly
1 rok temu

Ale prywata będzie

CYTAT
1 rok temu

„””

– Adam Niedzielski jest mordercą – stwierdził parlamentarzysta i przekonywał, że minister zdrowia to człowiek, który wraz ze swoim poprzednikiem Łukaszem Szumowskim „zabił 200 tysięcy ludzi”. – Z nim się rozmawia, zamiast postawić go przed sądem jako masowego mordercę. To jest morderca – ocenił Korwin-Mikke.

Elektor
odpowiada  CYTAT
1 rok temu

Przecież prawdę powiedział. Pisowcy to są zbóje. Pamiętajcie że to nie Kaczyński tylko odpowiada za śmierć waszych bliskich. Nasi posłowie Malągowa Ławniczok zawsze głosują gorliwie zgodnie z linią PiS. W czym skłamał pan Janusz? Pisowcy wymordowali swoimi decyzjami 200 tysięcy Polaków!

radny
1 rok temu

Polska dziwny kraj ekonomista zostaje ministrem zdrowia.
DRAMAT .

obiektywny
1 rok temu

Koleś który posłał do piachu ponad 200 koła ludzi.
A któryś milion zrobił w uja i wkręcił w experyment każąc im się zaszczepić experymentalną szczepionką. Ale spokojnie testy kończą się w 2023. I już ruszyły 3 badania nad efektami ubocznymi.
Pozdrawiam ćpunów szczepionkowych. A i nie zapomnijcie o szczepieniu na Grypę Adaś mówił że wróciła i zabija zabija zabija.

Biedronka.
1 rok temu

Przedstawiciel big pharmy w Polin.

PAN KLEKS
1 rok temu

Najgorszy minister zdrowia zaraz po Szumowskim jakiego miała POLSKA.
Swoimi chorymi decyzjami odebrał życie wielu niewinnym ludziom.
Oczywiście kary nie będzie. Jeszcze dali mu nagrodę i tytuł wizjonera zdrowia.

Damian
odpowiada  PAN KLEKS
1 rok temu

jaki rząd taki minister inaczej być nie może.

Jagoda PL.
1 rok temu

Stary ekonomista i świr szczepionkowy. Płatny morderca. Wykończył 200 tys. Polaków i marzy my się więcej .

Osw
1 rok temu

Areszt juz szykuje miejsce za zabicie 200tys ludzi

136
0
Napisz co o tym sądziszx