Ostrowski sąd nie zajmie się losem uprowadzonej Helenki

Sąd nie zajmie się sprawą opieki nad uprowadzoną przez ojca Helenką. – Nie znaleziono podstaw do wszczęcia i prowadzenia postępowania odnośnie ustalenia, które z rodziców ma sprawować opiekę nad dzieckiem” – powiedziała Joanna August-Witczak, wiceprezes Sąd Rejonowego w Ostrowie Wlkp. dla Polskiej Agencji Prasowej.

Dokumentacja przekazana do ostrowskiego sądu dotyczyła uprowadzenia dziecka przez ojca, który nadal posiada pełnię praw rodzicielskich. Wszystko zaczęło się 13 listopada kiedy to ojciec dziecka wyrwał je i wyjechał z nim do Niemiec. Tam dziewczynka została rozpoznana i odbita przez matkę, której towarzyszyli dwaj mężczyźni.

Pani Anna, mama Helenki, miała nadzieję, że ostrowski sąd podejmie decyzję o zabezpieczenie losu dziecka. Sędzia rozpatrujący otrzymaną dokumentację nie wydał żadnych zarządzeń zmierzających do wydania orzeczenia w tym przedmiocie. Sąd w Ostrowie nie zamierza wydawać postępowania regulującego sprawowanie opieki nad dzieckiem – mówiła dla PAP sędzia Joanna August-Witczak.

Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie złamania postanowienia innego sądu dotyczącego zakazu zbliżania się do pani Anny oraz zamontowania lokalizatora GPS pod jej autem.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Mariusz w Masterchef Nastolatki - co dalej?
Subskrybuj
Powiadom o

4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mario
1 rok temu

,,Dziewczynka zostala odbita przez madke, ktorej towarzyszyli dwaj meszczyzni,, ,, sprawa dotyczyla uprowadzenia dziecka przez ojca,, – Ojciec zbir , madka bohaterka. Artykul jest proba manipulacji. Redaktora prosimy o obiektywne przedstawienie sprawy a nie ferowanie wyrokami.

rrrrr
1 rok temu

kij ma dwa konce , trzeba wysluchac dwie strony , a nie odrazu wine na ojca zwalac !!!

Mała Megii
1 rok temu

To są właśnie skutki zadawania się i posiadania potomstwa z psychopatami jak ta Pani miała potrzebę posiadania dziecka mogła to zrobić w klinice za granicą z dawcy miała by święty spokój zdrowa psychikę i pieniądze

kit
odpowiada  Mała Megii
1 rok temu

Co by tylko się nie okazało ze ten pan zadał się z psychopatką i chce chronić dziecko !

4
0
Napisz co o tym sądziszx