Zakonnica znęcała się nad uczniami?

Policja bada sprawę możliwego znęcania się siostry zakonnej nad uczniami jednej ze szkół podstawowych. Zawiadomienie do organów ścigania złożył jeden z rodziców. Cytowana przez Super Express dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 16 w Kaliszu przekazała, że zakonnica zaprzeczyła oskarżeniom rodziców.

Ewa Szymczak, wicedyrektor szkoły potwierdziła w rozmowie z dziennikarzami, że otrzymywała niepokojące sygnały. Zakonnica miała być agresywna wobec uczniów. Nikt jednak nie złożył oficjalnej skargi, dlatego szkoła nie podjęła żadnych działań.

Do znęcania miało dochodzić w klasach z najmłodszymi dziećmi. Policja przesłucha rodziców wszystkich dzieci z tej placówki oświatowej.

Pierwotnie rzecznik prasowy diecezji kaliskiej ksiądz Przemysław Kaczkowski przekazał mediom, że siostra zakonna wyraziła skruchę i obecnie przebywa na urlopie do czasu wyjaśnienia sprawy.

Rzecznik kurii po pewnym czasie zmienił zdanie.

Pragnę oświadczyć, że w komentarzach udzielanych do mediów błędnie podałem informację o przyznaniu się Siostry do winy oraz o jej przebywaniu na urlopie zdrowotnym.

W specjalnym oświadczeniu informacjom tym zaprzeczyło Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny, do którego należy wspomniana siostra.

– Siostra katechetka nie przyznała się do zarzucanych jej medialnie czynów, sama zawnioskowała o udzielenie jej bezpłatnego urlopu, by nikt nie zarzucił jej, że wpływa na wyjaśnienie tej sprawy. Podkreślamy, że na ten moment sprawę znamy tylko z mediów, gdyż nie byliśmy nigdy wcześniej ani przez szkołę, ani przez rodziców informowani o jakichkolwiek nieprawidłowościach. Niemniej, gdy tylko pojawiły się pierwsze doniesienia w tej sprawie, od razu rozpoczęliśmy postępowanie wyjaśniające, które trwa.

Kuratorium Oświaty poinformowało przedstawicieli mediów, że szkoła NIE musi czekać na oficjalną skargę rodziców by podjąć działania.

CZYTAJ  Bus zmiażdżony przez ciężarówki

49 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pytek2
6 miesięcy temu

Facet bez dziury chodzi ponury , baba bez bolca dostaje qiefdolca. Ot, wytłumaczenie

Ktos
odpowiada  pytek2
6 miesięcy temu

Cholernie blysles intelektem…

Tomasz
6 miesięcy temu

Wspolczuje uczyć te rozwydrzone dzieciaki którym wydaje die sexeszystko wolno. Skutek taki ze za 20 zł zamorduje rodziców jak dorośnie. Zero zasad…..religią-nie, etyka -nie. Takie są skutki.

Bodzio
6 miesięcy temu

Temat tabu (jeszcze). Jako dzieci byliśmy bici przez zakonnicę za byle przewinienie. Rodzice nic z tym nie robili, bo też się bali. Bo komunia, bo bierzmowanie. Tam Boga nie ma.

jo
odpowiada  Bodzio
6 miesięcy temu

pisz w swoim imieni,u bo nie bylem bity przez żadne zakonnice i nie znam nikogo kto był!!!

katon
6 miesięcy temu

Sprawa nie jest taka zerojedynkowa więcej obiektywizmu by sie przydało ,a nie zaraz ferować wyroki -dzisiaj dziecko może udeżyc nauczyciela ,a nauczyciel już nie i to nie jest smieszne w klasie potrafi byc jeden maly psychopata wszystkich terroryzuje rodzice gnojka bronią a dyrektorka ma związane ręce ppaattoollooggiiaaaa…./

👹👿👺😈
6 miesięcy temu

Zobaczcie co się dzieje w tej wierze katolickiej a nie wiemy jeszcze wszystkiego .🙉🙉🙉🙉

Anty....
6 miesięcy temu

Kuratorium Oświaty poinformowało przedstawicieli mediów, że szkoła NIE musi czekać na oficjalną skargę rodziców by podjąć działania. Rozumiem że szkoła nie podjęła zadnych czynności czyli DYREKCJA JAKO OSOBY PEŁNIĄCE FUNKCJĘ PUBLICZNĄ NIE DOPELNILY SWOICH OBOWIAZKOW A TO CHYBA JEST PRZESTĘPSTWO?

Priest
odpowiada  Anty....
6 miesięcy temu

Dyrekcja musi trzymać palec w d…od Kleru więc nie może zgłosić.

Matka
6 miesięcy temu

Czarnuchy won ze szkół jeśli ktoś będzie chciał to do was trafi a takich jest coraz mniej

...
6 miesięcy temu

Stare bezdzietne panny, zakochane w proboszczu reprezentującym gościa co rzekomo boso po falach chodził: WON OD DZIECI !!!

Mark
6 miesięcy temu

Gdyby to było moje dziecko to biada temu pingwinowi

Priest
6 miesięcy temu

Królestwo mataczenia.

49
0
Napisz co o tym sądziszx