Co wiadomo nt. porwania 3-latki

W samo południe rozegrały się sceny grozy w Wolicy pod Kaliszem. Podczas spaceru z trzyletnią córką doszło do przewrócenia matki i wyszarpnięcia dziecka przez ojca. W akcji miało brać udział także dwóch innych mężczyzn.

Matka dziewczynki poza zgłoszeniem na policję, postanowiła również nagłośnić sprawę . Wszystko wskazuje na to, że miało miejsce tzw. „uprowadzenie rodzicielskie”. Takowych w 2020 roku było aż 600 w całej Polsce.

Porwanie rodzicielskie jest sytuacją, w której jedno z rodziców bez woli i wiedzy drugiego lub pod pretekstem krótkotrwałego pobytu wywozi lub zatrzymuje dziecko na stałe, pozbawiając tym samym drugiego rodzica możliwości utrzymywania kontaktu z dzieckiem w przysługującym mu – zgodnie z prawem – zakresie.

Z relacji matki i dziadka dziewczynki wiemy, że już rok wcześniej dochodziło do uprowadzeń tego samego dziecka. Po odzyskaniu kończyło się to miesięcznym płaczem dziecka podczas przebywania w przedszkolu.

Na dzisiaj ojciec nie jest pozbawiony praw opieki nad dzieckiem i bierze czynny udział do utrzymania tego stanu prawnego. Mężczyzna wysłał na policję wiadomość e-mail ze zdjęciem dziewczynki przekonując, że jest bezpieczna. Kaliska policja prowadzi działania zmierzające do namierzenia dziecka, żeby upewnić się czy faktycznie jest bezpieczne.

Matka dziecka przekonuje, że ojciec mógł zabrać je do Austrii. Dziadkowie dziewczynki mieszkają w powiecie ostrowskim.

CZYTAJ  Wyłączą ciepłą wodę na tych ulicach

18 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kpr
6 miesięcy temu

Szkoda, że nie napiszą ile to matek po rozwodze komplikuje kontakt ojca z dzieckiem, wręcz robią wszystko by tego kontaktu nie było, rozwalając dziecku psychikę. Sam byłem w podobnej sytuacji dzecko 12 lat kiedy wszystko się zaczęło, przed rozwodem super kontakt z dzieckiem a po z dnia na dzień dziecko się odemnie odwrócilło brak kontaktu przez rok a w ciągu tego roku gdy dzecko miało 13 lat, cięcie się zyletkam, pojawił się alkohol, papierosy, o zachowaniu i słownictwie nie wspomnę, wizyty u psychologa , a jej mama zadowolona z siebie i problemu nie widzi.

Halina
6 miesięcy temu

Ludzie wy się marnujecie…sami psycholodzy itp itd …jak łatwo osądzać ale tylko do momentu gdy to „mnie” nie dotyczy…najlepiej usiąść za srajfonem i pisać farmazony.

AdamTKMK
6 miesięcy temu

Radzę sobie obejrzeć film ,,Tato”z Linda i Pazura w rolach takich ojców.Ja po rozwodzie jak przychodziłem do dziecka to najczęściej mama była z dzieckiem gdzieś w terenie,u koleżanki itd.Do tego straszenie ze się wyprowadzi z dzieckiem na drugi koniec kraju. No a jej monolog to była kasa,kasa,kasa…

Jarosław Mądry
6 miesięcy temu

Rodzinna walka o 500+

Pan Kleks
6 miesięcy temu

Po co to się żenią i za chwilę rozwodzą

I żyli długo i szczęśliwie 😂
odpowiada  Pan Kleks
6 miesięcy temu

Najlepiej wziąć kredyt hipoteczny na długie lata, wtedy będziesz mieć gwarancję, że żadnego rozwodu nie będzie.

Anonimowa
6 miesięcy temu

Jeżeli matka utrudnia widzenia z dzieckiem to wcale się ojcu nie dziwię. Ma prawo takie samo jak ona ta, która z pewnością traktuje dziecko jak kartę przetargową. Dziecko to nie zabawka dziecko ma mamę i tatę i potrzebuje obojga rodziców. Jeżeli nie zostały odebrane prawa rodzicielskie ojcu to nie ma porwania. Raczej matce bym założyła sprawę o utrudnianie kontaktu z dzieckiem.

Grochek
6 miesięcy temu

masakraa się dzieje wszystko wina PiS

Www
6 miesięcy temu

Ta historia i rozgrywki między tymi ludźmi to gotowy scenariusz na film kryminalny a kto nie zna tematu to niech się nie wypowiada na forum

NIC ŚMIESZNEGO !
6 miesięcy temu

Przykra sprawa ale wina nie zawsze jest po stronie tatusia drogie panie i panowie dziecko to nie jest rzecz którą się kupczy … Matki chcące naprawdę dobra dziecka powinny wnieść do sądu opiekę na przemienną nad dzieckiem lub nakaz sądowy że ojciec ma lub inaczej musi co drugi tydzień zajmować się dzieckiem ( i tym sposobem nie będą przez tatusiów oskarżane o utrudniony kontakt ) a nie taki dochodzący tatuś przychodzący kiedy chce i o każdej porze dnia zakłócający mir domowy i wierzcie mi wielu z tych kochających tatusiów zaczyna inaczej śpiewać , wynajduje wtedy przeróżne historię że nie ma czasu , że pracuje i tym podobne bzdety !!! ….

Tomasz
6 miesięcy temu

Mam nadzieję, że wszystko dobrze się skończy i dziewczynka wróci do mamy i dziadków. Kochają ją,a tata nie miał zabronionych kontaktów po co to robi…?
to szaleniec.

18
0
Napisz co o tym sądziszx