Ostrowianie wskazali, władza sadzi

Ostrowianie wskazali miejsca, a my sadzimy tam drzewa! Ruszył ostatni z etapów zwycięskiego projektu Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego “SadziMy drzewa w Ostrowie”. W ramach zadania posadzonych zostanie 60 drzew liściastych.

– Pierwsze drzewo posadziliśmy wspólnie, a teraz czas na 60 kolejnych. Zielone inwestycje to dla mnie ważne projekty. Cieszę się, że ostrowianie również są świadomi ich wartości i zgłaszają takie zadania do Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego i głosują na nie – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Ten etap projektu zainaugurowano podczas Święta Drzewa na Piaskach, gdzie zasadzono, wraz z pomysłodawcami zadania, pierwsze drzewo liściaste – lipę. Lokalizacje dla kolejnych 60 drzew wybrali mieszkańcy, którzy chętnie zaangażowali się w akcję i przez kilka miesięcy mogli nadsyłać zgłoszenia. Wiele z nich się pokrywało. Spośród propozycji ostrowian wybrano osiem, gdzie sadzone są właśnie drzewa.

Wśród 60 sadzonek drzew liściastych znajdą się lipy, kasztanowce, klony, leszczyny.

Drzewa zostaną posadzone pomiędzy ulicami Szczecińską, a Kujawską, przy ulicy Sobieskiego, przy ulicy Klasztornej, przy ulicy Krętej, ulicy Chłapowskiego i ulicy Czarnieckiego, między ulicami Strumykową i Poznańską, przy Alei Powstańców Wielkopolskich i przy ulicy Królowej Jadwigi.

-Zielono – niebieska rewolucja w mieście trwa. Każde nowe drzewo pozytywnie wpływa na zmieniający się klimat. Pełnią one ważne funkcje w lokalnym ekosystemie, oczyszczają oraz nawilżają powietrze, wytwarzają tlen, oczyszczają z pyłów, tworzą zacienienie obniżając temperaturę w upalne dni. To również schronienie dla wielu zwierząt – podkreśla Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Drzewa sadzą pracownicy spółki CRK Zieleń i Rekreacja.

Projekt „Sadzimy drzewa w Ostrowie” zdobył aż 2063 głosy i zwyciężył w kategorii zadań ogólnomiejskich małych. Projekt jest realizowany we współpracy z Klubem Gaja – organizacją ekologiczną „budującą Pokolenie EkoXXI wieku”.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

14 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Olek
1 rok temu

Po czym nikt nie będzie podlewać tych drzew i jak to w mieście w zwyczaju za rok będzie ich już o połowę mniej.

rrrr
1 rok temu

brawo i to sie chwali ! oby wiecej zieleni w tym betonie !

Matka
1 rok temu

Cała władza kopie a gdzie caryca ona taka chętna do zdjęć a dać ją tam na tą ulice, ubrać kombinezon,łopata w pazury i piękna fotka

Matka
1 rok temu

A gd
zie caryca ona taka chętna na pokazówkę a zdjęcie jej zrobić w kombinezonie przy tym traktorze albo przy tym wykopie

Urzędnik Miejski
1 rok temu

W tamtym roku na posadzili na piaskach na święcie drzewa przy wodzie i niektóre uskly choć miały wilgoć jaki z tego morał wyrzucone kasa kto to zamawia nie widzi że to Kije są w bryle sadzonki się kupuje małe a nie przerośnięte

Urzędnik Miejski
1 rok temu

Z tych drzew 60 sztuk to połowa suknie za duże są bryły w tych bryłach nie ma korzeni
Wiem coś o tym koło mojego domu posadzili z CRK zieleń 4 sztuki grunt jest dobry nie jest sucho a drzewka uskly było mi dziwne zadzwoniłem do zieleni i nic żadnego odzewu więc sprawę wziąłem w swoje ręce wynająłem prywatną firmę drzewka suche usunęli okazało się brak korzeni małych były ale grube z tych korzeni drzewo nie odbije kupiłem drzewka nowe młode o połowę mniejsze i już drugi rok rosną bez podlewania

Ekolog
1 rok temu

Ogólnie to bardzo dobrze że drzewa w mieście są sądzone. Popieram to! Mam tylko pytanie, dlaczego są sądzone przy ulicach/parkingach? Przecież to stwarza zagrożenie. Np na ulicy Żwirki wyremontowano ulice, zrobiono parkingi i przy parkingu posadzili drzewa które uniemożliwiają otwarcie drzwi pasażera po zaparkowaniu. Dodatkowo drzewa są niskie i teraz idąc chodnikiem trzeba omijać gałęzie bo można się nieźle uderzyć.

Matka
odpowiada  Ekolog
1 rok temu

Ano miasto zabetonowane kaflami wyłożone nie ma innych miejsc na drzewka
umowy na ten burdel ktoś z miastem podpisywał=rodzina -znajomy???????

dzikabomba
1 rok temu

60 powinni sadzić miesięcznie a nie akcja raz na 5 lat.

Mieszkanka
1 rok temu

Na konieczność nasadzeń drzew przy Kr. Jadwigi i przy Al. Powstańców Wlkp. zgłosił radny Piotr Lepka na czerwcowej sesji. Dziękuję, że temat został zauważony

Osw
odpowiada  Mieszkanka
1 rok temu

Taa. A wcześniej wycięte kilkudziesięcioletnie drzewa. Same mózgi. 3 albo 4 drzewa wycięte i to zdrowe. Żałosne.

Pieszy
odpowiada  Osw
1 rok temu

, apraszam na Torową, na wprost posesji nr 7 bezmózgi robiące ścieżkę połamały trzy piękne konary dębu. Zwisają smętnie, ekipa grabi, zamiata i nie widzi co zrobiła. Nikt nie pomyśli, że trzeba odciąć połamane konary. Nie ma tego w projekcie. Szkoda pięknego drzewa.

Prorok
1 rok temu

Zaszczepów to nie ma się co pytać o zdanie, bo oni już nie myślą logiczne…

14
0
Napisz co o tym sądziszx